Neseniai, dalyvaudama mokymuose, susidūriau su puikia technika (pagal Freudą!), kuri padeda įveikti bet kokią aklavietę bet kurioje gyvenimo srityje. Jos pavadinimas – „Laisvų asociacijų metodas“ ir ji yra nukreipta į informacijos, kurios tu negali sąmoningai suvokti ištraukimą iš tavo pasąmonės.
Būna taip, kad lyg ir viskas gerai, bet kažkas nepavyksta. Ir negali suprasti, kas tas „kažkas“. Tuo metu nesupratimas ir neaiškumas atima iš tavęs didžiulį kiekį energijos ir gyvybinių jėgų.
Išsiaiškinkime pagaliau, kas tave stabdo ir pakeiskime visus „minus“ ženklus riebiais „pliusais“!
Kas tavęs netenkina?
Pradžiai apsispręsk kokioje srityje, kokiuose santykiuose ar kokioje kryptyje nori aiškumo.
Pavyzdžiui, negali suprasti, kodėl tau nepatinka vienas ar kitas žmogus, kodėl nepavyksta projektas, kodėl niekaip negali pradėti mokytis arba sportuoti. Apibrėžk problemą ar užduotį vienu žodžiu (daugiausia fraze).
Tai galėtų būti: „sportas“, „santuoka“, „naujas projektas“, „anglų kalba“, „sveikata“, „Jonas“ (jeigu tai nenusipratimai santykiuose su kažkokiu žmogumi).
16 asociacijų
Dabar žemyn stulpeliu nuo 1 iki 16 surašyk asociacijas, susijusias su šiuo klausimu, problema ar žmogumi. Vartok bet kokias kalbos dalis, negatyvius ir pozityvius žodžius. Svarbu, kad tai būtų ASMENINĖS tavo asociacijos. Tai gali būti ir keisti žodžiai, bet jie turi turėti atsaką tavo viduje. Tai turi būti TAI, ką jauti paminėdama šį klausimą, užduotį ar žmogaus vardą. Žodžiai neturi kartotis.
Gautą sąrašą padalink į poras (1 su 2, 3 su 4, 5 su 6 punktu ir t. t.) ir kiekvienai porai surašyk naujas asociacijas. Bet dėmesio! Tai turi būti tiesiog žodžiai, nesurišti su pirminiu klausimu. Tai reiškia, kad jeigu iš pradžių rašei asociacijas, susijusias su sportu, dabar apie sportą net negalvok. Tiesiog rašyk tai, su kuo tau asocijuojasi gautos žodžių poros.
Po to, kai gausi 8 naujus žodžius, vėl padalink juos poromis ir sugalvok 4 asociacijas, paskui – 2, ir pagaliau, vieną, paskutinę asociaciją!
Štai technikos pavyzdys iš interneto:
Pasąmonė neapgauna: puikus būdas suprasti, kas yra ne taip ir kodėl.
Ką reiškia pagrindinis žodis?
Rezultate gautas žodis pilnai atspindi, kaip tavo esybė atsiliepia į pradinį klausimą ar žmogų. Tai yra tai, ką IŠ TIKRŲJŲ galvoji šiuo klausimu.
Apmąstyk šią situaciją, pažvelk iš skirtingų pusių, pagalvok, kodėl taip yra? Kokia yra tokio rezultato priežastis?
Jeigu gavai pozityvią asociaciją, pasisemk iš jos įkvėpimo ir ženk į priekį, panaudodamas šią informaciją. Jeigu rezultatas negatyvus, pagalvok, ką galėtum padaryti, kad minusas taptų pliusu? Ką tu pats turėtum padaryti, ko turėtum imtis, norėdamas gauti kitokį rezultatą? Pasistenk negatyvias asociacijas pakeisti pozityviomis.
Pavyzdžiui, panaudodama šią techniką, ištyriau žmogų, kuris yra labai svarbus mano augimui ir raidai. Ir spėk, kas? Gavau žodį „SVORIS“. Aš galvojau, kad su manimi kažkas yra ne taip, o pasirodo, aš tempiu šios partnerystės „svorį“. O juk mano smegenys galvojo visai kitaip!
Ką reiškia kitos poros?
- Pirmi 16 žodžių atsirado sąmoningai, iš tavo patirties, įsitikinimų, nusistatymų, susiklosčiusių gyvenimo eigoje.
- Kiti 8 žodžiai – šiek tiek gilesni. Tai tavo pasąmoningos mintys dėl užduoto klausimo.
- Sekantys 4 žodžiai – tai tavo emocinis atsakas. Iš jų gali suprasti, kokias emocijas tau sukelia konkretus žmogus ar klausimas. Taip pat gali imtis veiksmų, norėdamas pakeisti arba pagerinti rezultatą.
- Paskutiniai du žodžiai ir pats rezultatas vadinami Sprendimų Trikampiu. Tai reiškia, kad juose slypi giliausias tavo vertinimas ir, tuo pačiu, sprendimas. Pamąstyk apie tai, pasukiok mintyse. Suprask, tu jau žinai kaip išspręsti šį klausimą, kaip pasielgti su rezultatu. Juk tavo pasąmonė jau patarė tau teisingą atsakymą technikos panaudojimo procese.
Judėk į priekį! Nebijok paleisti to, kas nereikalinga, laužyti stereotipų, siekti būtent to, ko NORI TU, o ne to, kas buvo primesta iš išorės.
Dievas jau įdėjo į tave viską, kas reikalinga tavo raidai ir judėjimui. Būk savimi! Klausyk savęs, girdėk save ir veik nedvejodamas!