10 protingų žmonių požymių


Ar laikote save protingesniu už kitus? Būkite sąžiningi – visi to norėtumėme. Žinoma, taip pat norime būti tiesiog protingi, todėl nuolat bandome išsiaiškinti, kas gi tas protingas vaikinas, iš kurio galėtumėme pasisemti žinių. Turime atsakymą, kaip nustatyti, kas yra protingesnis, o kas – ne.

Pateikiame 10 protingų žmonių požymių.

1. Jie nekalba tiek daug, kiek daro. Tiesiog todėl, kad žino, jog tapti protingesniam galima tik klausant kitų.

2. Jie išmano ne tik savo specializacijos dalykus, bet ir daugybę kitų. Taip yra dėl to, kad jie nuolat domisi kitų žmonių veikla.

3. Jie lengvai susidoroja su darbais, namais ir savo asmeniniais interesais. Taip balansuodami, jie niekada nejaučia nuovargio. Kažkaip žongliruodami jie sugeba susidoroti su visomis užduotimis vienu metu.

4. Jie nuolat maitina savo smegenis aktualia informacija. Ne visada, bet dažniausiai jie stengiasi peržiūrėti socialinių tinklų ir populiariausių svetainių naujienų srautus, kad nepraleistų aktualios informacijos. Jie pagauna pasaulines madas ir visuomenės nuotaikas.

5. Netgi kai jų gyvenime viskas vyksta ne pagal planą, jie šypsosi. Protingi žmonės niekada nepasimes, nes jų smegenys ras sprendimo būdą greičiau, negu nutiks kažkas blogo.

6. Jie žino, kad yra protingiausi žmonės kambaryje, bet nešvaisto savo laiko tai įrodinėdami. Jie geriau pasidalys savo žiniomis su jų ištroškusiais pašnekovais.

7. Jeigu jie eina vadovaujamąsias pareigas, jie padarys viską, kad žmonės, kurie su jais dirba, vystytųsi, bendrautų ir pasiektų jų lygį ar net geriau. Jie nekelia grėsmės, nes vertina protus. Dėl tos pačios priežasties jie stengiasi įsitikinti, kad jų pavaldiniai yra protingesni už juos.

8. Jie turi paslėptų talentų, bet jų nerodo tol, kol jiems to neprireikia. Jie neturi poreikio įrodinėti, kad yra geresni už kitus, rodydami savo galimybes.

9. Jie gali turėti brangų išsilavinimą arba jo neturėti. Kai jie šalia jūsų, jūs nesužinosite apie jų išsilavinimą tol, kol neperžiūrėsite jų gyvenimo aprašymo.

10. Jie niekada jokiomis aplinkybėmis neprivers jūsų jaustis kvailu, net jeigu padaryti tai jiems nieko nekainuos. Iš savo karčios patirties jie pasimokė, kad bandydami pasišaipyti iš kito žmogaus kvailai atrodys tik jie patys.

Nuo šiol jūs žinote protingo žmogaus požymius. Jeigu norite tapti vienu iš jų, prisiminkite Steve Jobso žodžius: „Viskas, ką matome aplink, sukurta žmonių, kurie nėra protingesni už mus. Mes galime keisti dalykus, turėti jiems įtakos ir sukurti naujus.“