Galite būti geras žmogus, ištikimas draugas, puikus darbuotojas ir tiesiog jus gali lydėti sėkmė gyvenime. Bet geras tėvas – tai pašaukimas. Kaip suprasti, kad sėkmingai susitvarkote su tėvų pareigomis?
1. Leiskite vaikui mokytis iš savo klaidų
Prisiminkite save, kai buvote vaikas. Jūs manėte, kad tėvai nieko nežino ir nesupranta, pykote ant jų ir įsižeidinėjote, kai trukdė įgyvendinti jūsų planus. Kad išvengtumėte panašių situacijų su savo vaiku, leiskite jam daryti tai, ką jis nori. Kai jo veiksmai patirs nesėkmę, neskubėkite jo barti. Geriau pasikalbėkite ir paaiškinkite, kur jis buvo neteisus.
2. Pripažinkite sau, kad jūsų vaikas – asmenybė
Suprantama, kad mums visiems norisi duoti savo vaikams viską, kas geriausia. Tačiau atminkite, kad jie turi savo interesų ir pomėgių, kurie galbūt nesutampa su jūsų įsitikinimais. Būkite išmintingi ir pasistenkite palaikyti vaiką, o ne žlugdyti jį ir paversti savo kopija. Atminkite, kad vaikas – mažas žmogus, vadinasi, asmenybė ir individualumas.
3. Būkite pavyzdys vaikui
Žinoma, paaiškinti vaikams sąvokas „blogai“ ir „gerai“ būtina. Tačiau neverta pamiršti, kad daugiausia jie kopijuoja mūsų poelgius ir elgesį. Jei norite apsaugoti mažylį nuo žalingų įpročių ir įskiepyti meilę sveikam gyvenimo būdui, pradėkite nuo savęs.
4. Nebijokite klysti
Neklysta tas, kuris nieko nedaro. Jūsų klaidos rodo, kad jūs ieškote išeities ir bandote įvairius vaiko auklėjimo metodus, kurie tiks būtent jam.
5. Praktikuokite šeimos vakarienes
Valgymas kartu – dar vienas būdas suburti visą šeimą. Tokie momentai leis suartėti, geriau pažinti vienas kitą, pabendrauti. Įpratinkite vaikus, kad turi būti laiko gyvam bendravimui, ir neleiskite jiems tuo metu naudotis išmaniaisiais įrenginiais.
6. Leiskite vaikams kartais pykti ant jūsų
Tai visiškai normalus reiškinys. Juk auklėjimo procese slypi draudimai, reikalavimai, kontrolė ir kiti nemalonūs momentai. Suprantama, vaikas ne visada bus viskuo patenkintas. Tokiais momentais svarbu jį kontroliuoti ir neprivesti iki psichozės.
7. Nebūkite per daug griežti sau
Nepasitikėjimas būdingas bet kuriam iš mūsų, tačiau psichologai įsitikinę, kad žmonės, kurie itin kritiškai vertina savo kaip tėvų pareigas, dažniausiai elgiasi teisingai, ir atvirkščiai.