Kas yra tingumas?


Tingumo esmė

Tingumas – generalinis visų mūsų problemų rėmėjas. Ir kiekvienas tai supranta. Pabandykime kartu išardyti šį mechaninį drakoną dalimis ir išmesti iš savo gyvenimo. Pradėkime nuo pagrindo.

Tingumas – apsauginis mūsų kūno mechanizmas, pagrįstas nepajudinamu visatos dėsniu apie mažiausiai energijos reikalaujantį veiksmą. Viskas, kas vyksta, vyksta mažiausio pasipriešinimo keliu. Būtent jos dėka mes darome tik tai, ko reikia, nešvaistydami energijos (o tai viskas, ką turime įvairiomis formomis: biologine, psichologine, finansine arba laiko ir idėjų) nereikalingiems dalykams.

Energija sustoja – ateina mirtis, ne pats įdomiausias įvykis. Todėl tingėjimas yra toks stiprus: meistriškai paskirstytos energijos klausimas – tai gyvybės ir mirties klausimas.

Gerai, atsiradimo priežastį išsiaiškinome. Dabar pažvelkime į apraiškas. Šiuo žodžiu įvardysime žemiau apibrėžtas problemines situacijas. Atskirai apžvelkime kiekvienos sprendimą:

1. Būtinybė atlikti veiksmus, kurie nesuteiks naudos. Jeigu atsidūrėte tokioje situacijoje, reikia ne kovoti su savimi, bet keisti sąlygas. Vos prisiverti nueiti į universitetą ar į nekenčiamą darbą? Mokykis savarankiškai ir sukurk savo verslą.

2. Būtinybė atlikti veiksmus, kurie ilgainiui atneštų rezultatą. Jeigu turite ilgalaikį tikslą, reikia atsižvelgti į vieną principą – kasdienius mažus veiksmus. Siena nepastatoma per naktį – kiekvieną dieną klojate plytą geriausiai, kaip galite, ir nieko daugiau. Kaip pavyzdį paimkime rytinį bėgiojimą: atsikeliate 20 minučių anksčiau nei įprastai ir 2 savaites apeinate ratą aplink namą, po 2 savaičių ilginate laiką iki valandos, dar po 2-iejų pradedate bėgioti po 15 minučių. Nebandote priversti savęs iš karto nubėgti maratoną.

3. Būtinybė atlikti veiksmus dėl veiksmų. Tai yra fanatiškas darboholizmas. Sustokite ir paklauskite savęs: „Noriu treniruotis dėl treniruotės ar kad būčiau stiprus? Dirbti dėl darbo ar kad būčiau finansiškai nepriklausomas?“ Darykite lygiai tiek, kiek reikia, kad pasiektumėte rezultatą, ir nieko daugiau, nebent jums tai teikia malonumą.

4. Būtinybė atlikti veiksmus dėl neįkvepiančio tikslo. Šioje situacijoje atsiduriate, kai bandote sekti kitų pavyzdžiu. Jeigu tingite stiprinti pilvo raumenis, susimąstykite: „Ar man to reikia?“ Galbūt jūs iš tikrųjų puikiai gyvenate ir be jų? O jeigu visgi reikia, tada grįžkite prie 2 punkto.

5. Žemas bendras energijos tonusas. Bendra energetika kyla biologinės ir psichinės energijos sąskaita. Pažiūrėkite, ką valgote ir kokią informaciją gaunate, – jeigu valgote tik greitą maistą, o jūsų mėgstamiausi filmai ir dainos yra apie meilę be atsako ir nesibaigiančias kančias, tai rezultatas akivaizdus.

6. Apatija. Be tikslo žmogus pražūva. Tikslas – tai tikėtinas rezultatas, o judėjimas link jo paverčia gyvenimą švente. Ieškokite jo vedami tik šio abstraktaus pojūčio, vaikystėje jūs jau žinojote atsakymą, bet jį pamiršote. Tai, kad gyvenime reikia ilgai, nuobodžiai ir sunkiai dirbti, atlikti nemalonius veiksmus ir susitaikyti su rutina – primestas įsitikinimas. Gyvenimas lengvai prisitaiko prie mūsų įsitikinimų, tad leiskite sau prabangą gyventi nekovodami su pasauliu.

Visi žmonės mėgsta kurti, išreikšti save, stengtis dėl kitų. Tai normali būsena. Tik nereikia jos painioti su darbu. Ir kad visi mes tingime dirbti – paklusti kitų valiai, – yra labai, labai gerai.