Pabandykite įsivaizduoti idealią žmoną. Ar aukštas intelekto lygis yra vienas svarbiausių jos privalumų? Gali būti, vyrams reikėtų daugiau dėmesio kreipti į tai, ar protinga jų išrinktoji.
Aberdyno universitete atlikę tyrimą mokslininkai nustatė, kad vyrai, kurie veda protingas moteris, ne tik ilgiau gyvena, jie taip pat kur kas laimingesni ir mažiau linkę sirgti tokiomis ligomis kaip Alzheimerio ir senatvinė silpnaprotystė.
Lowrensas Weddi, Medicinos koledžo prie Aberdyno universiteto nusipelnęs profesorius psichiatras, mano: „Berniukams niekada nesako, kad jei jie nori nugyventi ilgą gyvenimą, į žmonas turi rinktis merginą, kurios aukštas intelekto lygis. Intelektas – tai geriausia prevencinė priemonė prieš senatvinę silpnaprotystę.“
Ankstesnio šios srities tyrimo rezultatai leido padaryti išvadą, kad įvairaus pobūdžio intelektiniai žaidimai (pavyzdžiui, kryžiažodžiai) yra savotiškos „prevencijos priemonės“ prieš Alzheimerio ligą ir senatvinę silpnaprotystę. Taip yra todėl, kad tokie žaidimai stimuliuoja smegenų veiklą. Todėl nieko nuostabaus, kad žmona, verčianti savo vyrą galvoti ir gilintis į ką nors, taip pat gali prisidėti prie to, kad jis bus tinkamai apsaugotas nuo degeneruojančių nervų sistemos ligų.
Neįtikėtinai nuostabus gali pasirodyti faktas, kad vyrai, vedę protingas moteris, kasdieniame gyvenime nerodė senatvinės silpnaprotystės požymių net tuo atveju, kai galvos smegenų MRT rodė ligos požymius. Kaip žinoma, gydytojai priėjo prie išvados, kad toks pacientas ne tik visiškai veiksnus, bet ir išsiskiria gana aukštu intelekto lygiu.
Versti ir moteris, ir vyrus daugiau dėmesio skirti protiniams gebėjimams, o ne išorei – sudėtingas dalykas.
Mergaitės, kurioms nuo vaikystės įteigiama mintis, kad jos turi didžiuotis, jog yra protingos, ateityje tampa gana nepriklausomos ir stiprios asmenybės. Berniukams, kurie geba tai priimti ir sutikti su tuo, ateityje bus kur kas lengviau kurti santykius su moterimi, taip pat sukurti geresnį pasaulį tiek žmonai, tiek savo dukterims.