Žmonės, verkiantys žiūrėdami filmą, – patys stipriausi


Sociologai seniai nustatė, kad esame linkę iš aukšto žiūrėti į žmones, kurie apsiverkia žiūrėdami filmą. Apie tokius žmones esame linkę galvoti kaip apie emociškai silpnas asmenybes. Sutikite, būtų gana netikėta sužinoti, kad tokios emocijos iš tikrųjų yra stipraus žmogaus požymis! Tad atsiribokite nuo nusistovėjusių stereotipų – taip išmoksite teisingai vertinti ir suprasti aplinkinius, gebėsite lengvai užmegzti su jais kontaktą.

Kodėl jei verkiate žiūrėdami filmą reiškia, kad esate stipri asmenybė? Nes ašaros rodo, kad esate linkę išreikšti empatiją.

Empatija – tai savybė, leidžianti jums suprasti, ką jaučia kitas žmogus, pačiam patiriant šias emocijas. Darote išvadas analizuodami jo situaciją ir elgesį.

Verkimas žiūrint filmą reiškia, kad gebate įsijausti į kito žmogaus emocinę būklę, vadovaudamiesi jo elgesiu ir veido išraiška. Nors ir suprantate, kad šis skausmas priklauso kitam, pavyzdžiui, aktoriui, žinote, ką tai galėtų reikšti jums. Tai gali būti sužeidimas, sielvartas, liūdesys arba džiaugsmas. Jeigu turite empatijos jausmą, pajusite tą patį, ką jaučia tas žmogus.

Žmonės, pasižymintys šia savybe, turi būti psichologiškai stiprūs, nes tokie emocijų pliūpsniai gali greitai išsekinti fizinę energiją. Šis faktorius yra svarbus socialinis įgūdis, kuris dažnai praleidžiamas pro akis arba tiesiog neįvertinamas. Polinkis ir mokėjimas įsijausti į kitų žmonių emocinę būklę padės jums pasiekti sėkmės moksluose, siekiant karjeros ir užmezgant santykius.

Verkimas žiūrint filmą susijęs su emociniu išsivystymu, ekstraversija ir saviverte.

Šį elgesį tiriantys mokslininkai nustatė, kad su tuo buvo susijusios kai kurios charakterio savybės: empatija, ekstraversija, moteriškumas, savivertė ir ankstesni streso lygiai. Moterys, apsiverkusios žiūrėdamos filmą, dažniau atvirai pasakydavo mokslininkams, kad joms liūdna. Vyrai elgėsi kiek kitaip: jeigu filmas jiems išspausdavo ašarą, jie nesusiedavo savo emocinės būklės su filmu.

Galima sakyti, kad žmonės, kurie verkia žiūrėdami filmą, turi pranašumą prieš kitus. Emocinių signalų, grindžiamų tonu, mimika, kūno kalba, išsireiškimais ir instinktais, perdavimas padeda jums identifikuoti, su kokiu tipažu leidžiate laiką arba planuojate bendrauti. Tai informacija, dėl kurios rinkodaros specialistai padarytų bet ką, nes ji leistų jiems sužinoti publikos reakciją į savo produktą.

Verkimas žiūrint filmą – tai dalis patirties, su kuria žmonės susiduria, kai žiūri įsijautę. Mokslininkai taip pat tyrė dviejų kūnų egzistavimo vienu metu iliuziją žiūrint filmą. Jie tikina, kad nors žinome, jog filmas nėra realus, įžvalgesni žmonės gali pasijusti būnantys dviejose filmo pusėse. Dėl konflikto, kylančio tarp buvimo čia, ant sofos, ir aktoriaus vietoje, žiūrovams gali prasidėti „galvos svaigimas ir pykinimas“. Tai kelia nerimą, bet tam tikra prasme yra ir malonus jausmas. Ir jis gerokai sustiprėja žiūrint filmus 3D raiška arba užsidėjus virtualios realybės akinius.