5 stiprios šeimos paslaptys


Žmonės visada siekia šeimos laimės, bet kad būtų išsaugoti taikūs santykiai, vieno partnerio pastangų per maža – tai abipusis darbas.

Psichologai pataria, kaip tai padaryti tinkamai.

1. Atleidimas

Atleidžiantys žmonės yra kur kas laimingesni nei tie, kurie negali pamiršti nuoskaudų ir mintimis vėl ir vėl grįžta prie konfliktinės situacijos. Šeiminiame gyvenime visada bus vietos ginčams ir nemalonumams, todėl išmokite nuoširdžiai atleisti vienas kitam, nelaikydami širdyje pykčio.

2. Intymumas

Visi nori pajusti jausmų euforiją, būti geidžiami ir mylimi. Deja, su metais trauka vienas kitam užgęsta, ją praryja buitinė rutina. Moters rankose – kurstyti aistros ugnį įvairiomis gudrybėmis. Nusipirkite seksualių apatinių, eksperimentuokite lovoje, kalbėkitės su vyru intymiomis temomis, pildykite vienas kito norus ir nepaverskite sekso banalia pareiga.

3. Pasitikėjimas

Siekite patikėti vienas kitam didžiausias paslaptis. Kalbėkitės su partneriu atvirai, nežaiskite tylėjimo žaidimų ir nebūkite abejingi.

Jei visada domėsitės savo antrosios pusės savijauta, nuotaika ir planais, dalintis susikaupusiu skausmu jums bus savaime suprantamas dalykas. Žinant vienas kito problemas, lengviau padėti arba išvengti bėdos.

4. Asmeninė erdvė

Kiekvienas žmogus nors retkarčiais nori pabūti vienas. Kuo greičiau jūs tai suprasite, tuo paprasčiau jums bus išsaugoti kiekvieno asmenines ribas.

Noro pabūti vienam nesupraskite kaip atsiskyrimo ir abejingumo. Tai – įprasta suaugusio žmogaus būtinybė. Tinkamai darykite pertraukėles santykiuose.

Kiekvienas ieškokite galimybės pabūti vienas – moteris gali skirti laiko apsipirkimui, hobiui arba pasisėdėjimui su draugėmis, vyras taip pat gali rasti moralinį pasitenkinimą žvejodamas, vykdamas su draugais į gamtą arba žaisdamas biliardą ir kt. Gerbkite vienas kito norus ir laisvę ir nepamirškite pasitikėti.

5. Darbas

Darbe kiekvienas iš mūsų ne tik uždirba pinigus, bet ir atitrūksta nuo šeimos reikalų, o tai taip pat labai svarbu. Darbo kolektyve mes bendraujame su žmonėmis, persisunkiame svetimomis problemomis, aptariame savo, keičiamės kita informacija.

Laikas, praleistas ne namuose, leidžia sutuoktiniams pailsėti nuo buities, pakeisti aplinką, išsikrauti, jei susikaupė negatyvo. Darbas palaiko mūsų tonusą, kuria gyvenimą, stimuliuoja vystytis ir siekti realizuoti tikslus, o tai geriausiu atveju turi įtakos bendrai žmogaus savivertei.