Išmokykite vaikus išspręsti šiuos 3 uždavinius


Auklėjimo tikslas – išmokyti žmogų išspręsti tris uždavinius:

  • kaip savarankiškai valdyti savo emocijas ir poreikius, nesinaudojant kitų žmonių pagalba;
  • kaip savarankiškai apsirūpinti ir patenkinti savo poreikius, nesinaudojant kitų žmonių pagalba;
  • kaip savarankiškai realizuotis sociume, nesinaudojant kitų žmonių pagalba.

Viskas. Visa kita – lyrika, kuri negali pakeisti šių uždavinių, nes jeigu pagimdėte vaiką, privalote išmokyti jį išspręsti šiuos uždavinius.

Dauguma tėvų yra sugadinti lygybės su savo vaikais idėjos.

Aš manau, kad ši idėja pavojinga vaikų sveikatai ir psichikai.

Reali lygybė atsiranda kartu su savo darbu pasiektų galimybių lygybe.

Jeigu jūsų vaikas to nesupranta, jis pasmerktas nuolatinėms socialinėms nesėkmėms.

Tik nelygybės faktas gali motyvuoti vystyti įgūdžius. Kol jūsų vaikas galvoja, kad yra jums lygus, jis neturi poreikio pajudinti užpakalį, kad išmoktų išspręsti šiuos tris uždavinius.

Tėvai nelygūs su vaikais tol, kol šie neišmoksta savarankiškai spręsti visų šių trijų uždavinių. Netgi po to vis tiek išlieka nelygybė, jeigu tėvai toliau auga ir vystosi, kadangi išmintis neturi atbulinės eigos ir tokių tėvų nuomonė visada bus svarbesnė nei protingiausio vaiko nuomonė.

Negerbti žmogaus, turinčio didesnes nei jūs galimybes, įgūdžius ar kvalifikaciją, patirties ir išminties, – aukščiausio lygio chamizmas, kuris vėliau tampa pirmąja grėblių virtine vaiko, nusprendusio, kad jis JAU yra lygus tiems, kuriems iš tikrųjų nėra, kelyje.

Lygybės idėja sukuria vaikų galvoje iliuziją, kad jie turi tokių pat galių, kaip ir jų tėvai, nors iš tikrųjų taip nėra.

Sulaukęs 21 metų jūsų vaikas turi įsisavinti kelias paprastas taisykles:

1. Jam niekas nieko neskolingas.

2. Taisykles nustato tas, kuris moka.

3. Unikalumas ir genialumas – tai savisvarbos jausmo vystymo pagrindas. Realiame gyvenime šios savybės nieko vertos.

4. Žmogui naudos suteikia jo gebėjimai – užmegzti socialinius ryšius ir pardavinėti paslaugas ar prekes. Šie gebėjimai duoda realių rezultatų visiškos finansinės ir psichologinės nepriklausomybės pavidalu.

5. Bandymas bendrauti su tais, kurie už jį moka ir sprendžia jo problemas, yra chamiškumas. Nori nustatyti savo taisykles – mokėk.

6. Kad kiti žmonės gerbtų jo ribas, skonį ir poreikius, jis turi tai pelnyti savo įnašu į bendrą katilą. Autoritetas iš dangaus nenukris.

7. Vystymasis greičiausiai vyksta dabartinėmis sąlygomis. Idealios sąlygos veda prie degradavimo, o ne prie vystymosi ir jeigu jis nori greičiau tapti savo realybės magu, turi priimti žaidimo taisykles tokias, kokios jos yra dabar, su visais apribojimais ir problemomis.

Šis iššūkis ir yra trumpiausias kelias į sėkmę bei visišką laisvę.