Jeigu kas nors blogai su jumis elgiasi, duokite sau šiuos 5 pažadus


Jeigu žmogus, kuris blogai su mumis elgiasi, priklauso mūsų artimiausių žmonių ratui, būtinai turime leisti jam suprasti, kad jeigu jo elgesys nepasikeis, turėsime nutraukti bendravimą, nes prioritetas – mūsų gerovė.

Jeigu kas nors blogai su mumis elgiasi, turime tris variantus: reaguoti protingai, kentėti ir taikytis, reaguoti agresyviai.

Nėra lengva suvaldyti emocijas susiklosčius tokiai situacijai. Juk aktyvuojamos tam tikros smegenų sritys. Kai su mumis elgiasi blogai, nepagarbiai ar net grasinančiai, pradeda veikti prefrontalinė žievė, migdolinis kūnas, priekinė juostinė žievė ir sala.

Šios sritys susijusios su mūsų išgyvenimo instinktu, būtent jos verčia mus reaguoti agresyviai arba atvirkščiai, bėgti nuo „pavojaus“.

Reikėtų išmokti suvaldyti tokias situacijas pasitelkus emocinį intelektą. Tai mums leis atsikratyti baimės arba įsiūčio, kurie taip užvaldo, kad kartais net prarandame savikontrolę.

Ir štai 5 pažadai, kuriuos turite sau duoti, kad tinkamai reaguotumėte į netinkamą kieno nors elgesį.

1. Pažadu sau visada prisiminti, kas esu ir ko esu vertas

Kai kas nors blogai su mumis elgiasi ir peržengia visas leistinas ribas, tai neigiamai veikia mūsų savivertę. Panieka, įžeidžiantys žodžiai, pažeminimas, apgavystė.

Jeigu susiduriame su tokiomis situacijomis ir tokiu elgesiu, jaučiamės sugniuždyti ir sudaužyti, nes smūgis nukreiptas į tai, ką labiausiai vertiname, – orumą ir pilnatvę.

Advertisements

Ir jeigu kas nors jums sako, kad „esate nieko vertas“ arba tiesiog „esate niekas“, tai pasidavimas įniršiui turėtų būti paskutinis dalykas, kurio reikėtų griebtis.

Šiuo atveju pirma ir svarbiausia – neimti svetimų pasisakymų giliai į širdį. Reikia reaguoti garbingai ir visada prisiminti, kad esate verti labai daug. Žinokite savo vertę.

Svetimi žodžiai mūsų necharakterizuoja. Dėl šios priežasties bet kokią į jus nukreiptą agresiją reikia priimti neprarandant vidinės pusiausvyros ir nepametant galvos.

2. Pažadu sau riboti tavo agresiją

Įsivaizduokite štai ką: aplink jus plūduriuoja auksinis – jūsų asmeninis gelbėjimosi ratas. Jis leidžia jums „laikytis virš vandens“ bet kokioje situacijoje ir bet kurioje aplinkoje: namuose, darbe ir t.t.

Tai – jūsų palaikymas ir kasdienė jėga, kuri išvalo ir nutiesia jums kelią… Bet kartą gyvenime atsirado žmogus, kuris pernelyg priartėjo prie jūsų.

Už nugaros jis nešasi kažką aštraus (ietį, adatą, nesvarbu) ir klastingai nukreipia tai į jūsų gelbėjimosi ratą, norėdamas jį pradurti ir išleisti visą orą.

Ir staiga jūs pastebite, kad pradedate skęsti.

Neleiskite, kad jums taip nutiktų. Turite teisę užkirsti tam kelią, gintis, nustatyti ribas, nuspręsti, kas leidžiama, o kas ne. Neleiskite save skaudinti.

Advertisements

3. Pažadu sau kalbėti užtikrintai

Pirma, visada ir visose situacijose reikia išlikti ramiam. Tik taip galėsite kalbėti užtikrintai.

Įsivaizduokite dvarą, baltą salę su atvirais langais, pro kuriuos į patalpą skverbiasi šviesa ir oras. Įeikite ten ir giliai įkvėpkite. Niekas iš to, ką kalba ar daro kiti, neturi priversti jus pamiršti, kas esate ir ko esate vertas.

Kai pasijusite visiškai nusiraminę, pradėkite kalbėti. Būti užtikrintam ir netgi atkakliam, vadinasi, gebėti kalbėti ramiai ir kartu griežtai, aiškiai leidžiant suprasti nustatytas ribas.

Kalbėkite nebijodami, ginkite save.

4. Pažadu sau palikti nuošaly visus tuos, kurie blogai su manim elgiasi

Kas blogai su jumis elgiasi, nevertas nei jūsų laiko, nei nerimo. Yra žmonių – tikrų problemų kūrimo specialistų, profesionalų. Jie stengiasi visus užkrėsti bloga nuotaika ir su panieka žiūri į tuos, kurie mažiausiai to nusipelnė.

Labai dažnai tie, kurie mus engia, priklauso artimiausiam bendravimo ratui: kolegos, giminės ar netgi gyvenimo partneris.

Tokiu atveju svarbu nepamiršti vienos taisyklės: kas blogai su jumis elgiasi, tas jūsų negerbia, neužjaučia, nesupranta jūsų emocijų. Gyventi diena iš dienos jaučiant tokią įtampą negalima, tai pernelyg destruktyvu ir kenkia jūsų asmenybei.

Advertisements

Apie tai reikia pagalvoti ir priimti atitinkamą sprendimą: tam žmogui aiškiai pasakyti, kad negalime leisti tokio elgesio ir nesitaikstysime su jo bandymais priversti mus kentėti. Leisti jam suprasti, kad jeigu ir toliau tai tęsis, turėsime nutraukti bendravimą ir laikytis atstumo dėl savo pačių gerovės.

Šiuo atveju pirmoje vietoje yra jūsų emocinė gerovė.

5. Pažadėkite sau užgydyti žaizdas ir dar labiau sustiprėti

Tokiomis situacijomis labiausiai kentėti mus verčia mūsų artimiausi žmonės: partneris, brolis, tėvai… Ir kartais nepakanka tiesiog laikytis atstumo. Nusivylimas ir nuoskriauda lieka, ir šią sielos žaizdą būtina gydyti.

Duokite sau laiko. Jums reikia laiko sau, kad palengvėtų, susiraskite užsiėmimą, kuris jums patiks: vaikščiokite, tapykite, rašykite, keliaukite, leiskite laiką su draugais.

Paguodą galima surasti daugybėje dalykų. Bet geriausias būdas išsigydyti žaizdas – apsupti save žmonėmis, kurie iš tikrųjų myli ir kurie nusipelnė meilės. Ir lygiai taip, kaip yra žmonių, galinčių mus nuliūdinti, yra ir tokių, kurie leidžia viską pradėti iš pradžių. Tiesiog raskite juos.