Jeigu liekate draugai su savo buvusiais, psichologai jums turi blogų žinių


Tikriausiai kiekvienas iš mūsų po skyrybų girdėjo iš savo buvusio (-ios) pasiūlymą „likime draugai“. Ir visi galvojome, o ką tai iš tikrųjų reiškia? Ar tai reiškia draugystę, ar tiesiog gražų išsiskyrimą be pykčių? Tikriausiai psichologai taip pat apie tai galvojo ir priėjo prie gana šokiruojančių išvadų.

Oklando universiteto mokslininkai neseniai atliko tyrimą ir rado tiesioginį ryšį tarp tokių charakterio bruožų kaip narciziškumas ir psichopatija bei žmogaus noro palaikyti ankstesnius santykius.

Kitaip tariant, žmonės, kurie lieka draugai su savo buvusiais, yra narcizai ir psichopatai.

Kodėl? Dažniausiai tokie žmonės turi praktinių arba seksualinių sumetimų. Tai reiškia, kad jie nori „likti draugai“ ne todėl, kad iš tikrųjų rūpinasi savo buvusiu (-ia), bet todėl, jog nori išnaudoti šį žmogų savanaudiškais tikslais arba juo manipuliuoti.

„Tokia draugystė nutraukus santykius iš tikrųjų lieka tokia pat tokiame lygyje, kuriame ji leidžia tęsti apsikeitimą norimais resursais“, – teigiama tyrimo išvadose.

Pavyzdžiui, narcizai laikosi įsikibę nutrūkusių santykių, nes negali atsikratyti jausmo, kad juos paliko, kad jie kažką prarado. Išlaikydami žmogų savo bendravimo rate, jie jaučiasi „laimėję“ skyrybas.

Ir narcizai, ir psichopatai negali susitaikyti su mintimi, kad jų buvęs (-usi) gali būti su kitu žmogumi arba, kad jis (ji) susigrąžins visišką gyvenimo kontrolę. Todėl tokie žmonės saugo santykius su buvusiais, kad galėtų jais manipuliuoti arba juos kontroliuoti.

Būtent dėl to dauguma psichologų po skyrybų pataria nutraukti visus ryšius su buvusiais. Likti draugais – ne geriausia mintis. Jums geriau be jų, saugokite savo psichologinę sveikatą.