10 frazių, kurių nepasakiau savo vaikui prieš mokykla. O reikėjo!


1. Nesivaikyk gerų pažymių

Jie neturi jokios vertės. Kartelę sau nusistatai viduje, o ne pažymių eilute žurnale.

2. Neprivalai su niekuo draugauti, pakanka būti draugiškai

Taip, knygos apie mokyklines draugystes yra nuostabios. Tačiau gali nutikti taip, kad „tavo“ žmogaus šiame kolektyve tiesiog nėra. Nenusimink, viskas dar priešaky!

3. Mokykloje jau nebėra „mielų vaikučių“

Patenki į kolektyvą, kuriame susibūrė jau pilnavertės, nors vis dar augančios asmenybės. Šis kolektyvas beveik visa sudėtimi kartu leis 12 mokslo metų. Ir stiprios asmenybės tai iš karto supras. Nuo pirmos dienos prasidės santykių kūrimas. Pasistenk oriai įsilieti į kolektyvą. Neleisk savęs skriausti.

4. Nesivelk į patyčias

Jeigu kolektyve susiklostė tokia situacija – netapk bandos, kuri kojomis trypia silpnesnį, dalimi. Ir papasakok apie tai man. Mokykloje surasiu tinkamą suaugusį, kuris padės situaciją išspręsti.

5. Niekas negali iš tavęs juoktis ir tave žeminti. Ypač mokytojas

Pavyzdžiui, mūsų pradinių klasių mokytoja save laikė puikia komike ir labai mėgo viešai tyčiotis iš klaidų ir mokinių. Tai va – taip negalima!

6. Mokytojas nėra nekvestionuojamas autoritetas

Su visa pagarba mokytojo misijai, per savo gyvenimą mačiau tokių žmogiškai nemalonių, žiaurų, gyvenimo nuskriaustų, silpnų, kvailų – įvairių – mokytojų, kad niekada ir jokiais būdais nepasakyčiau savo vaikui, kad „mokytojas visada yra teisus“. Tai netiesa. Kartais mokytojas klysta. Bet galbūt jis yra nuostabus žmogus, galintis vadintis Mokytoju iš didžiosios raidės ir būtent jis pirmas atskubės padėti tau sunkioje situacijoje. Įsižiūrėsime mokslo eigoje, nesijaudink.

7. Esi maža, bet tai nereiškia, kad su tavimi galima elgtis bet kaip

Jeigu nenori valgyti pusryčių mokykloje – turi tam teisę. Jeigu nori į tualetą – perspėjusi mokytoją, gali išeiti. Reikalauk pagarbos sau, bet ir kitus taip pat gerbk.

8. Tau negali grasinti

„Sulaužysiu tavo telefoną“. „Atimsiu ir neatiduosiu“. „Paslėpk plaukus, kitaip juos nukirpsiu“. Visą tai tegu sako ne tau, o man. Ir aš žinosiu, ką atsakyti, gali būti tikra. Tau tereikės klausyti ir įsiminti.

9. Tavęs negali neprileisti prie užsiėmimų. Net jeigu pamiršai pakaitinę avalynę

Net jeigu tavo sijonas nėra tokio atspalvio ir fasono, kurį norėtų matyti mokytojas. Tavo teisė mokytis yra įtvirtinta Konstitucijoje. Turi žinoti ir drąsiai ginti savo teises. Bet žinoma, tyčia maištauti nereikia. O jeigu jau taip nutiko, kad pamiršai pakaitinę avalynę, tuomet gink savo teisę mokytis išvalytoje lauko avalynėje. Nes kito darbas turi būti gerbiamas – grindys turi būti švarios.

10. Bet kokioje situacijoje žinok – tu turi apsaugą. Ir ši apsauga esu aš

Gali man bet kada paskambinti ir viską papasakoti. Ir aš padėsiu tau išspręsti bet kokią sudėtingą situaciją. Kaip Betmenas ar Karlsonas. Aš šalia!