10 gyvenimiškų patarimų iš jūsų… katės


Katės – praktiškos. Jos gali pamokyti atkaklumo ir parodyti, kaip išmokyti kitus elgetis su jumis ir paisyti jūsų ribų. Kad reikia kartis į aukščiausią medį, jeigu to labai norite. Kad išvaizda visgi svarbi ir savimi reikia rūpintis. Taip pat to, kad jūs patys kontroliuojate savo emocijas, poreikius ir gyvenimo tikslus.

Taigi, ką mums patartų katė, kad rastume savo vietą šiame gyvenime ir pripildytume jį spalvų:

1. Myliu tave, bet save – labiau. Mylėk save. Miegok, kiek reikia, nepersivalgyk, daryk tik tai, ką mėgsti. Nusistatyk aukštus standartus ir jų laikykis, tarsi kitų variantų net neegzistuoja. Didžiausiu prioritetu laikyk savo interesus – fizinius, emocinius ir dvasinius. Kai atsižvelgsi į visas šias sritis, pasaulis tau atvers daugybę galimybių.

Gyvenime rinkis eiti ten, kur nori, ir nebijok. Visada surasi kelią namo.

2. Priimk dovanas ir vertink gerus ketinimus. Kartais atnešiu tau leisgyvę pelę arba paukštį. Tai – dovana. Jeigu ji nėra tokia, kokios būtum norėjęs, žinok – dovanoju ją tau todėl, kad tave myliu. Pasaulis kupinas dovanų. Pastebėk jas, ieškok jų ir vertink tuos, kurie jas įteikė, nesvarbu – ar tai katė, ar kokia nors kita žemesnė būtybė (tai yra bet kas kitas, išskyrus kates), žmogus ar pati visata.

3. Fokusuokis į tai, ko iš tikrųjų nori, ir atkakliai to siek. Opcijos „ne“ neegzistuoja. Jaučiu alkį. Tu išsiropši iš lovos ir mane pamaitinsi, kitaip nenustosiu sukiotis aplink, užmindama ant tavo pagalvės ir plaukų.

Advertisements

Papuošiu grindis aplink savo tualetą, jeigu kraikas jame bus ilgai nekeistas. Dėžę reikia išvalyti ir pripildyti nauju kraiku. Man patinka sėdėti balkone ir stebėti saulėtekį ir aš žinau, kad tu atsikelsi ir padarysi viską, kad galėčiau tai daryti. Sąžiningai atlik visus būtinus darbus, reikalingus tavo tikslams pasiekti, ir įtrauk kitus, kad jie tau padėtų.

4. Išmokyk kitus deramai elgtis su tavimi. Parodyk jiems sektiną pavyzdį ir švelniai, bet atkakliai nutrauk nepageidaujamas apraiškas. Norėčiau, kad tuojau pat mane paglostytum, todėl užšoku tau ant kelių. Jeigu tu atsistojai ir kur nors išėjai, seksiu iš paskos ir tęsiu.

Pamatysi, kad esu žavumo įsikūnijimas. Gerai, dabar jau gana, o kad tai suprastum, išsilaisvinsiu iš tavo rankų arba švelniai krimstelsiu tau į delną, jeigu bandysi mane sulaikyti. Ir labai prašau, nebandyk manęs glostyti, kai esu blogos nuotaikos.

Nesikoncentruok į tai, kad nukritai, galvok apie tai, jog stovi ant kojų po kritimo.

5. Elkis kaip karalius. Pasitikėk savimi net jeigu viduje dėl ko nors abejoji. Jeigu nuolat taip darysi, tavo smegenys galiausiai pripras ir tuo patikės! Karaliai nesiblaško, tad nelįsk prie manęs su kvailais juokeliais ir žaidimais, kurie tik žemina mano orumą, gali išpurvinti kailiuką arba priversti mane stresuoti. Jeigu ką nors darau, vadinasi, man to reikia. O dabar stebiu tave iš viršaus, sėdėdama ant knygų lentynos. Kaip ir turi būti.

6. Išvaizda – svarbu. Pasirūpink savo kaliuku ir rinkis gražius aksesuarus. Priešingai šunys, kurie bus laimingi kad ir kaip juos aprengtum, mano rūšies gyvūnams svarbu apykaklės švarumas. Mano antkaklis turi atspindėti mano asmenybę. Paprastas, bet elegantiškas arba su lengvu bohemiškos prabangos šleifu.

Advertisements

Patinka jums tai ar ne, bet jūsų išvaizda parodo visam pasauliui jūsų savivertę. Net jeigu pasižymite nuostabia iškalba, bet jūsų kailiukas nešukuotas ir aksesuarai nespindi, sumenkinate savo karališkąjį orumą.

7. Būkite nepriklausomi. Patikiu tau rinkti maistą ir vandenį, nes gyvenu tavo namuose, bet dažniausiai pasitikiu tik savimi. Žinau, kad tik aš pati esu atsakinga už savo gyvenimą ir laimę. Man patinka leisti laiką kompanijoje, bet ir vienatvės nevengiu. Atsakau už savo nuotaiką, emocijas ir poreikius.

8. Gerbk mano ribas. Įkąsiu tau arba bent jau ilgai ir aiškiai protestuosiu, jeigu sutrukdysi man miegoti, atimsi mano žaislą, atsivesi į mūsų namus šunį ar kaip nors kitaip sujauksi mane supantį pasaulį. Taip pat nebandyk atsivesti dar vienos katės. Manęs visiškai gana.

Man reikia viso tavo laiko ir dėmesio. Gali į namus neštis tiek paukštelių ir žuvyčių, kiek pats pageidausi. Pagarba man ir mūsų bendrai aplinkai padarys tavo gyvenimą lengvesnį, o mane – laimingesnę. Man daug nereikia, bet man patinka, kai mane gerbia.

Aš neanalizuoju, kodėl nukritau. Aš tiesiog galvoju: „Nukritau. Laikas leistis į naujus nuotykius.“

9. Eik nepaisydamas baimės. Karstykis po aukščiausius medžius net jeigu nežinai, kaip nuo jų nusileisi. Eik ten, kur nori, ir nieko nebijok. Tu visada surasi kelią namo net jeigu išėjęs pasivaikščioti dar nežinai, kaip tai padarysi. Būti sukaustytam baimės – tai tik mažiau smegenų nei tu ir aš turinčių gyvių prerogatyva.

Advertisements

10. Visada judėk į priekį. Nusileisi ant visų keturių letenų, jeigu nukrisi, o tada vaidink, kad taip ir turėjo būti. Nesikoncentruok į tai, kad nukritai, galvok apie tai, jog stovi ant kojų po kritimo. Visi kartais krintame.

Stokis ir eik toliau. Aš neanalizuoju, kodėl nukritau (nes nemoku), nedarau tokių išvadų kaip „aš to negaliu padaryti“ arba „man taip visada nutinka“. Tiesiog galvoju: „Nukritau. Laikas leistis į naujus nuotykius!”