12 žaidimų, kuriuos su mumis žaidžia mūsų smegenys


Mūsų protas, kuriuo didžiuojamės ir pasitikime, mums meluoja, įtikinėdamas, kad tai, kas yra teisinga, iš tikrųjų neteisinga, o tai, ko nemėgstame, iš tikrųjų mėgstame ir t. t. Pripažinti ir suprasti šiuos proto spąstus labai svarbu, siekiant realizuoti mūsų teisę būti laimingiems.

Patikrinkite šių žaidimų, kuriuos dažnai žaidžia jūsų smegenys, sąrašą:

1. Būčiau laimingesnis, jeigu man reikėtų mažiau dirbti

Mūsų protas dažnai griebiasi šio argumento, teigdamas, kad būtume laimingesni, jeigu mums nereikėtų dirbti. Įsivaizduojame pramogų kupiną gyvenimą ir save apgaudinėjame, manydami, kad tada būtume laimingesni. Bet realybė tokia, kad nieko neveikimas yra dažniausia nuobodulio ir depresijos priežastis. Esame darbščios ir kūrybingos būtybės. Turime spręsti uždavinius ir tobulėti, kad jaustumės laimingi. Tad išsitiesk ir susirask širdžiai mielą bei reikšmingą veiklą. Nustebsi, kaip pakils tavo laimės laipsnis!

2. Tai ne aš, tai jie

Mūsų protas verčia mus tikėti, kad mūsų nelaimės priežastis slypi mus supančiuose žmonėse, mūsų sutuoktiniuose, tėvuose ir t. t. Galime svaidytis kaltinimais į kairę ir į dešinę kaip vaikai, išmėtantys savo žaislus darželyje. Be abejo, „tango šokti reikia dviejų žmonių“ – kaltindami kitus, lygiai taip pat, o gal ir dar labiau jaučiamės kalti dėl kitų žmonių nelaimių. Turime susiimti, atsakingai pažvelgti į savo gyvenimą ir padaryti viską, kad jį pagerintume. Momentas, kai prisiimsime atsakomybę už savo gyvenimą, taps mūsų tikrosios laimės pamatu.

3. Norint būti laimingam, tereikia sužinoti laimės paslaptį

Turbūt nėra jokios laimės ar sėkmės paslapties. Kad ir kiek knygos, jų autoriai ar mūsų pačių protas bandytų mus tuo įtikinti, jokių stebuklingų raktų nuo paprastos žmogiškosios laimės durų nėra. Jūs patys kuriate norimos ateities paveikslą, formuojate savo strategiją ir vėliau uoliai bei atkakliai prie jos dirbate. Čia nėra trumpų kelių į siekiamą tikslą, nėra ir paslapčių. Šio fakto suvokimas nuves jus gerokai toliau laimės link nei bet kas kitas.

4. Jeigu turėčiau…

Mūsų smegenys stengiasi mums įteigti, kad būtume laimingesni, jeigu turėtume tinkamą darbą, tinkamus namus, tinkamą mašiną ar dar ką nors panašaus. Nėra nieko blogo norėti geresnių daiktų ir sąlygų, bet tai automatiškai nepadaro mūsų laimingesnių. Jie gali laikinai pakelti mums nuotaiką, bet visa tai greitai praeis. Norintys ilgalaikės laimės turi suvokti, kad troškimų statinė yra be dugno ir ji niekada neprisipildys iki kraštų.

5. Man patinka tai, ką turiu, ir aš nenoriu pokyčių

Leisdami sau taip manyti sukuriame prielaidas kristi žemyn. Gyvenimas – tai kelionė į nuolatinius pokyčius. Kai kuriuos jų mes kontroliuojame, kitų – negalime. Pasipriešinimas pokyčiams arba bandymai viską kontroliuoti iš anksto pasmerkti nesėkmei. Pokyčiai neišvengiami. Jūs turite tai priimti ir išmokti plaukti nuolatinėje pokyčių srovėje. Mokėjimas adaptuotis yra labai svarbus laimei.

6. Jeigu man ko nors nenutiko, vadinasi, to niekada nebus

Mūsų protas dažnai pasiduoda nevilčiai ir nusivylimui likus vos keliems žingsniams iki sėkmės. Atkaklumas labai svarbu siekiant laimės. Niekada neleiskite protui jus apgauti ir leistis būti nugalėtam. Jūs nežinote, ką jums yra paruošusi nauja diena. Tik viena diena – gali būti viskas, ko reikia jūsų svajonei išsipildyti.

7. Tiesiog vengsiu dalykų, kurių nemėgstu daryti

Dažniausiai tai susiję su sunkiomis užduotimis, kai mūsų protas bando mus įtikinti, kad tokių esama. Deja, dažnai tai yra būtent tai, kas gali mums atnešti didžiausią apdovanojimą. Kokius reikalus atidėjote? Kodėl? Svarbių reikalų atidėjimas ir bandymas jų išvengti, verkšlenimas tik atitolina laimę. Atakuokite šiuos tikslus ir užkursite galingą savo laimės ugnį.

8. Pasaulis pavojingas, todėl man gali nutikti kas nors siaubingo

Mūsų protas mums sako, kad yra daugybė dalykų, kurių negalime kontroliuoti. Pavyzdžiui, stichinės nelaimės, nusikalstamumas, ekonominė krizė. Baimė – galinga emocija, kurią pasitelkęs protas bando mus kontroliuoti. Turime ieškoti naujų faktų ir jais pasitikėti, kad ištrūktume į laisvę ir taptume laimingi.

9. Priimsiu sprendimą, kai tiksliai žinosiu, ką daryti

Kuo daugiau galvojate, tuo greičiau atsiduriate aklavietėje. Rizikų įvertinimas, galimybių analizė ir plano rašymas – svarbūs faktoriai, bet nieko nevyksta, kol nėra sprendimų ir veiksmų. Labai retai turime visą informaciją, reikalingą sprendimams priimti. Stop abejonėms! Nesėkmė – ne pasaulio pabaiga. Neleiskite savo protui įvilioti jus į visko pasaulyje totalaus analizavimo spąstus.

10. Žinau, kad neturėčiau, bet…

Mūsų protas bando mus apgauti, neigdamas mūsų blogų įpročių pasekmes. Tai itin aktualu kalbant apie sveikatą. „Žinau, kad neturėčiau rūkyti, bet tai padeda man sulieknėti.“ Arba kaip jums toks posakis: „Žinau, kad neturėčiau to valgyti, bet jeigu negaliu mėgautis gyvenimu, kam iš viso gyventi?“ Sveikatos problemos, be abejo, yra iššūkis jūsų laimei. Neleiskite protui paspęsti jums silpnybių toleravimo ir pateisinimo spąstų.

11. Svajonės pildosi tiems, kuriems sekasi

Protas mums seka pasakas apie tai, kad esame žaislai likimo rankose. Tai sukelia minčių, kad nieko gero tokiame gyvenime įvykti tiesiog negali. Tai, ką mūsų protas vertina kaip kitų sėkmę, dažnai yra nematomo, ilgalaikio ir atsidavusio darbo rezultatas. Patikėkite savo svajone visa širdimi ir nustebsite, kaip dažnai šiame kelyje jūsų laukia sėkmė.

12. Aš niekada negalėjau…

Mūsų protas mus apgauna teigdamas, kad mes ko nors negalime. „Man tai niekada nepavyko.“ „Aš tam per senas / jaunas.“ „Tik ne su mano talentais.“ Nenusileiskite šiam triukui. Jūsų protas gali būti labai išradingas ir lengvai jus apgauti, jeigu tik leisite. Turite didžiulį potencialą ir nors dėl aplinkybių uždavinys gali pasunkėti, šiek tiek atkaklumo ir išradingumo padės viską nugalėti. Jeigu manote, kad galite, esate teisūs, jeigu manote, jog negalite, taip pat esate teisūs.

Jeigu pastebėjote savo protą žaidžiant tokius žaidimus, stenkite pro juos įžiūrėti kelią, kuris jus nuves į realią laimę.