„Aukšta savivertė viską nugali!“


Savivertė nugali viską: grožį – išorinį ir ypač vidinį; išprusimą; neeilinį protą; talentus ir gabumus; raumenis ir pinigus.

Savivertė viską kompensuoja: jeigu nėra išskirtinio grožio, deramo išsilavinimo ir talentų, bet žmogus be proto save įsimylėjęs ir nė kiek neabejoja (ir visiškai teisingai daro) savo unikalumu ir žavesiu – jis tikrai bus laimingesnis ir stipresnis už gražiausius, protingiausius ir netgi turtingiausius žmones.

Aukšta savivertė nugali viską!

Pavyzdžiui, esate iš kojų verčianti blondinė. Kojos, blakstienos – viskas kaip priklauso. Bet jeigu tuo pačiu metu sielos gilumoje manote, kad jūsų nosis didoka, o užpakalis – mažokas, iš anksto pralaimite ilganosei, kreivakojei, bet be galo savimi pasitikinčiai tamsiaplaukei. Nes tiek kūno formos, tiek apranga suveikia tik kartu su derama meile sau.

Arba nesate apdovanota išskirtiniu protu, bet jaučiate, kad antras, o gal net ir trečias išsilavinimas jums pravers, jog galėtumėte dar šį bei tą suprasti (ir nušluostyti nosį darbdaviui, o gal net ir pirmajam vyrui, kuris kartą pavadino jus kvaila), – iš anksto pralošiate buvusiam blogiausiam klasės mokiniui, kuris be jokių abejonių ir sąžinės graužaties prisistato kaip aukštos kvalifikacijos specialistas.

Jeigu kepate vaikams skaniausius pasaulyje sausainius, keliaujate su jais prie jūros, skaitote jiems knygas, antradieniais kalbatės angliškai, trečiadieniais – kiniškai, o šeštadieniais – prancūziškai, bet tuo pačiu metu kažkodėl manote esanti bloga motina (pavyzdžiui, jeigu jums tai pakuždėjo anyta) ir gyvenate apimta nesibaigiančio kaltės jausmo, labai smarkiai pralaimite geriančiai motinai, kuri pirmą kartą per pusę metų surado laiko nueiti su dukra į zoologijos sodą ir pavaišinti ją ledais. Ir, beje, vaikai puikiai mato, jei mama yra nusivylusi ir nuolat jaučia nepasitenkinimą ir kaltę.

Galų gale mylėkite save.

Mokykitės to, skatinkite ir lepinkite save, atleiskite sau ir su niekuo savęs nelyginkite.

Niekada.