6 knygos, kurios bet ką išgelbės nuo depresijos


Siūlome paskaityti knygas, kurios leis pamiršti blogą nuotaiką ir galėsite pasinerti į skaitymą stačia galva.

1. John Irving „Sidro namų taisyklės“

Amerikietiškos literatūros klasiko John Irving romanas yra tarsi šiuolaikinė saga apie šeimą, kurios nariai, gyvenantys mūsų absurdiškame pasaulyje, kiekvienas savaip bando atrasti harmoniją ir pusiausvyrą tarp amžino ir praeinančio.

2. Jerome K Jerome „Trise valtyje neskaitant šuns“

Nereali, šmaikšti, gyvenimiška istorija, parašyta nuostabaus britų rašytojo humoristo Jerome K Jerome. Tai yra pasakojimas apie trijų džentelmenų kelionę per Temzę, kupinas įdomių įvykių, linksmų nutikimų ir komiškų situacijų, iš kurių herojai visada randa išeitį nepraradę savigarbos.

3. Douglas Adams „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“

Įvairiaspalvė laisvų keliautojų kompanija keliauja nuo žvaigždės prie žvaigždės, ieškodama džiaugsmo ir ramybės, bet nežinomos jėgos du kartus per dieną liepia jiems gelbėti žemiečius nuo įvairių niekšų ir psichopatų. Douglas Adams tai sarkastiškai, tai melancholiškai dėsto savo mintis apie gyvenimo prasmę, visatą ir visa kita.

Advertisements

4. Elizabeth Gilbert „Valgyk. Melskis. Mylėk.“

Sulaukusi trisdešimties, Elizabeth Gilbert turėjo viską, ko gali norėti šiuolaikinė išsilavinusi, ambicinga moteris – vyrą, nuosavą namą, sėkmingą karjerą. Tačiau, išgyvenusi skyrybas, depresiją ir dar vieną nesėkmingą meilės istoriją, ji supranta, kad visi jos ankstesni savęs įsivaizdavimai buvo klaidingi. Tam, kad galėtų vėl save atrasti, Elizabeth ryžtasi radikaliam žingsniui: ji parduoda viską, ką turi, atsisveikina su visais, ką myli, ir išvyksta į kelionę aplink pasaulį. Visiems metams. Visiškai viena…

Ši knyga apie tai, kad galima rasti džiaugsmą ten, kur jo visiškai nesitiki, ir kad neverta ieškoti laimės ten, kur jos nebus. Pagal nutylėjimą.

5. Fannie Flagg „Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe“

Jeigu pridėsite šią knygą prie ausies, greičiausiai pavyks išgirsti kažkieno juoką, ašaras, pokalbius, traukinio triukšmą, šakučių ir šaukštų žvangėjimą. Įsiklausykite į pro knygos viršelį prasiskverbiančius garsus ir sužinosite vieno mažo Amerikos miestelio istoriją, kur, kaip ir visur pasaulyje, persipynė meilė ir skausmas, baimės ir viltys, draugystė ir neapykanta. Ši istorija yra tokia nuoširdi, kad įsimins tikrai ilgam, ir Fannie Flagg romanas taps vienu mėgstamiausių.

6. Ray Bradbury „A Medicine for Melancholy“

„Kai nieko nebelieka, lieka viltis“, – teigia vienas iš Ray Bradbury pasakojimų herojų. Ir šie žodžiai galėtų tapti viso rinkinio „A Medicine for Melancholy“ epigrafu. Šios knygos puslapiuose yra vietos ir liūdnoms šypsenoms, ir stebuklams.