6 paprastos technikos, kurios padės greičiau pasiekti užsibrėžtų tikslų


Dažnai būna, kad metame reikalus vos pradėję. Bet yra būdų, kurie padės pasiekti užsibrėžtų tikslų ir užbaigti bet kokį darbą iki galo.

1. Metodas 90/90/1

Reikia išsirinkti vieną darbą ir 90 dienų pirmąsias 90 minučių kiekvienos dienos skirti tik jam. Vietoj 90 dienų ir 90 minučių galima rinktis ir kitus intervalus, tarkim, 45 dienas ir 45 minutes, 70 dienų ir 70 minučių ir t. t.

2. Franklino piramidė

Ši planavimo sistema padeda tinkamai paskirstyti savo laiką. Piramidę sudaro 6 blokai.

  • Esminės gyvenimo vertybės – piramidės pagrindas. Būtent jos nustato jūsų planus ir svajones.
  • Didžiausias tikslas – tai pagrindinis tikslas, kurio žmogus siekia gyvenime: tapti verslininku, išmintingu mokytoju, įtakingu politiku.
  • Generalinis tikslo siekimo planas. Remdamiesi tikslu turite nustatyti pagrindinius tarpinius žingsnius, kad pasiektumėte tikslą.
  • Ilgalaikiai, metiniai planai leidžia sukurti detalų veiksmų planą 1, 3, 5 metams.
  • Trumpalaikis planas – planas mėnesiui ir savaitei. Kuo kruopščiau jis apgalvotas, tuo daugiau norisi jį analizuoti ir koreguoti.
  • Dienos planas. Paskutinis punktas tikslų siekimo plane – tai planas kiekvienai diena.

3. Panaudokite apdovanojimus

Šis metodas tiks tiems, kurie užsibrėžė tikslą kelioms savaitėms. Surašę savo planą suskirstykite jį į, tarkim, 5 vienodus laiko gabalus. Kaskart, kai eilinis laiko gabalas eina į pabaigą, apdovanokite save kuo nors, ką mėgstate.

4. Naudokite ritualus

Toks būdas leis jums nusiteikti produktyviai dirbti. Ritualas gali būti bet koks: išgerti kavos, pasiklausyti muzikos, pasivaikščioti su šunimi. Per šį laiką jūs nusiteiksite efektyviai veiklai.

5. Apgaukite save

Tarkim, jūsų tikslas – perskaityti 20 knygų. Kai tik pradėjote skaityti, pasižymėkite, kad perskaitėte 1, 2, 3, 4 knygas. Toliau reikia atlikti atvirkštinį skaičiavimą: liko perskaityti 8, 7, 6, 5 knygas. Taip jums bus lengviau susidoroti su užduotimi.

6. Eizenhauerio matrica

Čia būtina paskirstyti reikalus visai dienai, savaitei arba mėnesiui, priklausomai nuo jų svarbumo ir skubumo.

  • Svarbūs ir skubūs reikalai – reikalai, kurių negalima atidėti kitai dienai.
  • Svarbūs, bet neskubūs reikalai – reikalai, kurie labai greitai taps skubūs, bet jūs nenorite jų daryti skubiai.
  • Nesvarbūs reikalai, bet skubūs – reikalai, kurie neturi svarbaus tikslo, bet juos vis tiek reikia atlikti.
  • Nesvarbūs ir neskubūs reikalai – tai patys „gudriausi“ reikalai, kurių galima nedaryti, bet labai norisi. Ir juos galima atlikti vėliau.