7 dalykai, kuriuos vaikai paveldi išskirtinai iš tėvo


Genetika – vienas paslaptingiausių ir įdomiausių mokslų. Žinoma, vaikas paveldi abiejų tėvų genus, bet jeigu tėvas turi dominuojančių bruožų, greičiausiai būtent jie ir atiteks jūsų vaikui. Pasirodo, genetika veikia ne tik akių spalvą ir kūno sudėjimą, nuo jos priklauso ir potraukis rizikuoti, netgi miego poza!

Genetiniai ypatumai, kuriuos vaikai paveldi iš tėvo:

1. Širdies ligos – Lesterio universiteto mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė, kad vyrai – tam tikro chromosomų tipo turėtojai – beveik 50 proc. dažniau serga ligomis, pažeidžiančiomis vainikines arterijas. Esant tam tikroms aplinkybėms, tai persiduoda ir sūnums.

2. Psichikos sutrikimai – tarp psichikos sutrikimų, kurie persiduoda iš vyro vaikams, yra šizofrenija ir ADHD. Su metais rizika didėja, kadangi keičiasi vyro DNR. Kalbant apie moteris – jos gimsta su tam tikru kiaušialąsčių rinkiniu, o jų DNR nesikeičia visą gyvenimą.

3. Kreivi dantys – vyrų genai, atsakingi už dantis ir žandikaulio formą stipresni nei moterų. Iš vyro vaikas gali paveldėti ne tik kreivus dantis, bet ir silpną emalį.

4. Nevaisingumo problemos – mokslininkai teigia, kad prasta spermos kokybė gali būti genetinė problema. Jeigu vaikas gimė po dirbtinio apvaisinimo, greičiausiai jis taip pat susidurs su nevaisingumo problema.

5. Vaiko lytis – vyriški hormonai lemia būsimo vaiko lytį. Tam tikras prognozes galima daryti susipažinus su tėvo genealoginiu medžiu. Jeigu spermoje yra X-chromosoma, susijungus su moters X-chromosoma gims mergaitė, o jeigu spermoje yra Y-chromosoma – berniukas.

6. Vaiko akių spalva – kadangi vyro hormonai dominuoja prieš moterų, veido bruožai ir akių spalva greičiausiai bus tokie pat, kaip tėvo.

7. Vaiko ūgis daugiausia priklauso nuo tėvo genų. Aukšti tėvai susilaukia aukštų vaikų.