Būtent todėl verta kiekvieną vakarą daryti kojų masažą! Čia prasideda stebuklas…


Refleksologinis pėdų masažas – naudinga ir maloni procedūra, paremta nuomone, kad kiekvienas žmogaus organas arba dalis turi refleksinę zoną ant pėdų. Reguliarus pėdų masažas atliekamas tiek profilaktiškai, tiek siekiant pašalinti įvairias sveikatos problemas.

Refleksologinis pėdų masažas

Savarankišką masažą pageidautina atlikti kiekvieną vakarą prieš einant miegoti. Šiltomis rankomis iš pradžių pramankštinkite pėdas, vėliau jas masažuokite, sukamuosius judesius ir trynimus derinkite su lengvais paspaudimais, paglostymais ir pastuksenimais. Įtraukite į procesą pirštų kauliukus ir kumščius. Naudokite masažo aliejų su lašeliu mėgstamiausio eterinio aliejus.

Ypatingą dėmesį skirkite savo probleminei zonai. Vieną minutę spauskite ir paleiskite skausmingą tašką. Jūsų judesių teisingumo rodiklis – skausmo dingimas. Kontraindikacijos masažui – ūmūs uždegiminiai procesai ir grybelinės pėdų ligos.

Advertisements

1. Galva

Pirštų galiukų masažas padeda numalšinti galvos skausmą ir teigiamai veikia smegenis, stimuliuodamas jų veiklą.

2. Akys

Pašalinti akių nuovargį padės pėdos masažas žemiau 2 ir 3 pirštų. Reguliariai masažuojant šią vietą, po kurio laiko gali pagerėti regėjimas.

Advertisements

3. Plonoji žarna

Išspręsti dujų kaupimosi ir vidurių užkietėjimo problemą padės pėdos centro masažas.

4. Plaučiai

Plaučiams sveikatinti ir valyti rekomenduojama masažuoti kiek žemiau pirštų. Tai itin naudinga procedūra esamiems ir buvusiems rūkaliams.

Advertisements

5. Juosmuo

Atkreipkite dėmesį į šią zoną, jeigu kenčiate nuo radikulito! Pėdų masažas palengvins kančias.

6. Kaklas

Kaklo skausmais skundžiasi trečdalis biurų darbuotojų. Skirkite sau šiek tiek dėmesio po darbo dienos, kad panaikintumėte kaklo srities įtampą ir skausmą.

Advertisements

7. Širdis

Bet kokie širdies ritmo sutrikimai ir diskomfortas širdies srityje – priežastis nedelsiant kreiptis į gydytoją. Profilaktiškai galite masažuoti atitinkamą pėdos zoną.

8. Keliai

Kelių skausmas ir nuovargis nuimamas masažuojant išorinę kiekvienos pėdos pusę.

Advertisements

9. Skrandis

Geram virškinimui naudinga masažuoti viršutinę pėdos dalį. Taip pat refleksologija nepakenks esant kompleksiniam skrandžio ir žarnyno ligų gydymui.

10. Skydliaukė

Reguliariai masažuokite šią zoną, kad užtikrintumėte tinkamą skydliaukės veiklą.

Advertisements

11. Kepenys

Kepenų gyvenimo niekas nepavydi. Palaikykite jos sveikatą atitinkamos pėdos srities masažu, jis tikrai nepakenks…

Atsikratykite nugaros skausmų, palaikykite organizmo veiklą, sustiprinkite nervų sistemą reguliariai skirdami vos 10 minučių pėdų masažui!