10 vietų mūsų planetoje, kur neįleistų net ir už milžiniškus pinigus


Nėra nieko labiau geidžiamo, nei tai, kas uždrausta. Ir šiandiena mes parodysime jums uždraustas mūsų planetos vietas, į kurias įėjimas uždarytas net ir patiems turtingiausiems Žemės gyventojams. Bunkeriai, įslaptintos zonos, salos ir požeminės laboratorijos – visa tai yra apipinta daugybe šiurpinančių istorijų ir sukelia nemenką interesą.

1. Gyvačių sala

Atlanto vandenyse esanti Gyvačių sala yra prie Brazilijos krantų. Tai vienintelė vieta, kurioje gyvena viena nuodingiausių mūsų planetos gyvačių – auksinė kaisaka. Siekiant išsaugoti jos populiaciją, salą uždarė visam laikui. Tačiau, uždrausdami pateikimą į salą, valdžios atstovai galvojo ne tik apie nykstančią gyvačių rūšį, bet ir apie žmones, juk apsilankymas šioje vietoje gali sukelti nemalonių pasekmių – vienam kvadratiniam metrui žemės tenka bent viena gyvatė.

Advertisements

2. Pasaulinė sėklų saugykla

Norvegijoje yra didžiulis bunkeris. Jo gylis siekia 140 metrų, o išlaikymo sąnaudos tiesiog stebina. Bet tokios jos yra ne šiaip sau, juk viduje saugomi apie šimtą tūkstančių milijonų įvairių kultūrų sėmenys. Saugykla sukurta rimtiems, globalaus mąsto katastrofų atvejams. Kiekviena valstybė turi savo skyrių.

3. Šin Či Huango kapavietė

Atrasta dar 1974 metais, imperatoriaus Šin Či Huango kapavietė taip ir nebuvo atverta. Atsirado daugybė aktyvistų, pasipriešinusių tam dėl to, kad daugelis istorijai ar mokslui vertingų objektų gali būti pažeisti dėl kasinėjimų darbų.

Advertisements

4. Surtsei sala

Surtsei sala susidarė dėl kelių povandeninių vulkanų išsiveržimo šalia Islandijos krantų. Sala egzistuoja nuo 1963 metų ir jos plotas sudaro ne daugiau kaip 3 kvadratinius kilometrus. Jos atsiradimas labai sudomino viso pasaulio mokslininkus. Surtsei sala vaizduoja modelį, pagal kurį mūsų planetoje atsirado gyvybė. Tam, kad šis procesas nebūtų sutrukdytas, pašaliniams asmenims buvo uždrausta patekti į salą.

5. 51 zona

Iki 2013 metų JAV vyriausybė kruopščiai neigė bet kokius faktus ar gandus apie 51 zoną, teigdama, kad nieko panašaus jų valstybėje nėra. Dabar gi, tai uždariausia ir paslaptingiausia karinė bazė planetoje. Bazė yra 135 km nutolusi nuo Las Vegaso ir yra ideali vieta naujos ginkluotės ar naujų karinių išradimų bandymams. Remiantis nepatvirtintais duomenimis, zona buvo sukurta nežemiškos kilmės kosminio laivo sudužimo vietoje ir dėl to ji buvo taip kruopščiai slepiama nuo viso pasaulio.

Advertisements

6. Sentinelų sala

Šalia Indijos krantų esanti sala uždaryta dėl joje gyvenančių aborigenų. Civilizacija jų iki šiol nepalietė, todėl Indijos vyriausybė nusprendė nesikišti į vietinės genties gyvenimą. Kai po stipraus cunamio, apėmusio salą, nuo žemyno buvo išsiųsti sraigtasparniai, aborigenai apšaudė juos strėlėmis, kas tik patvirtino poziciją ir ateityje nekliudyti jų gyvenimo.

7. Lasko urvai

Unikalus gamtos reiškinys, esantis Prancūzijos teritorijoje. Ant urvo sienų buvo rasti neįprasti, nepakartojami piešiniai, kurių amžius siekia 17 tūkstančių metų. Ilgą laiką Lasko urvas buvo ekskursijų vieta, tačiau greitu metu piešiniai pradėjo nykti. Pavyko nustatyti, kad to priežastis – žmogaus iškvepiamas anglies dioksidas. Dėl to, urvas ir buvo uždarytas.

Advertisements

8. Morgano sala

Prie Pietų Karolinos krantų randama gan pavojinga vieta ir ta vieta vadinama Morgano sala. Joje gyvena apie 5 tūkstančiai vienos rūšies beždžionių. Čia jos atsirado žmonių iš Puerto Riko pastangų dėka, ir, jeigu iš pradžių tik keli iš rūšies atstovų buvo užsikrėtę herpiu, dabar kiekvienas primatas yra šios ligos pernešėjas. Žmonėms griežtai draudžiama lankytis saloje, nes tai gali tapti ligų priežastimi.

9. Slaptas Vatikano archyvas

Romos Popiežius valdo nesuskaičiuojamą kiekį literatūros, kuri sudaro jo asmeninį archyvą, saugoma Vatikane. Vien tik lentynų ilgis sudaro 90 kilometrų. Remiantis duomenimis, kurių, deja, neįmanoma patikrinti, apie pusę šių knygų ir kitos rašytinės medžiagos sudaro literatūra apie okultizmą iš viso pasaulio.

Advertisements

10. Niihau sala

Dar nuo 1864 metų sala parėjo į Robinsonų šeimos, kuri nieko nepriima į kaimynystę, nuosavybę. Saloje nėra interneto, mobiliojo ryšio, kelių, automobilių ar parduotuvių. Elektra gaminama saulės baterijų pagalba. Giminės, palikusios salą, turi teisę grįžti į ją tik gavę pakvietimą.