Autorius: Viačeslavas Gusevas
Kai vyras manęs klausia, kaip jam išspręsti kokį nors, atrodo, sudėtingą klausimą, pavyzdžiui, mesti rūkyti, aš visada pasidomiu: „Kokį būdą tau pasiūlyti – vyrišką ar moterišką?“ „Žinoma, vyrišką“, – atsako vyras. „Ai, na tada elementaru. Kai tvirtai nusprendi tai padaryti, prieini prie artimo draugo ir sakai: „Broli, padėk man. Nusprendžiau, kad nuo šio momento neberūkysiu. Jeigu bent kartą pamatysi mane su cigarete dantyse – atiduosiu tau savo mašiną, pamatysi antrą kartą – atiduosiu visą savo turtą ir metams išvyksiu į kelionę. Jeigu to nepadarysiu, prašysiu tavęs nebelaikyti manęs savo draugu, bet laikyti drauge, nesikreipti į mane vyriška lytimi ir vadinti kokiu nors mielu moterišku vardu, pavyzdžiui, Aisedora. Dar gali padovanoti man kokių nors gražių moteriškų pėdkelnių.“
„O moteriškas būdas?“ – domisi vyras. „Ak, moteriai yra be proto sunku, jai tenka keletą metų lankytis pas asmeninį psichologą, suvokti priežastis ir be perstojo atidėlioti sprendimo priėmimą.“
Šioje istorijoje – vyriškos tvirtybės esmė. Jeigu vyras sugebės pasielgti taip, kaip mano pateiktame pavyzdyje, – tai bus jo poelgis. Ir tada jis taps įdomus tiek draugams, tiek moterims, tiek Visatai. Poelgis kilęs nuo žodžio „elgtis“. Daryti žingsnius. Jeigu vyras – tas, kuris veda moterį per gyvenimą, norint ją vesti, reikia žengti, kitaip tai yra tik bėgimas vienoje vietoje su tariamais pasiekimais. Pasitelkime kaip pavyzdį Andrejų Sacharovą – sukurti vandenilinę bombą tėra pasiekimas, bet sukaupus tiek patirties tapti taikdariu, be abejo, yra poelgis. Tai jums ne mesti rūkyti.
Mano pusiau juokais papasakotoje istorijoje apie rūkymą yra keli svarbūs momentai.
Pirmas momentas. Norint parodyti tvirtybę, nepakanka turėti kiaušinius. Vyras, net tiesiog „pasimatuodamas“ mano pavyzdyje pateiktą įvykių seką, priverstas įsigilinti į save. Ieškoti tam tikro atramos šaltinio, legendinio Šivos spindulio, tankios, koncentruotos vyriškos energijos srovės. Savo vienintelės patikimos atramos šiame nepastoviame pasaulyje. Jeigu vyro sąmoningumas susiliečia su šia vidine koncentruota srove, jame užgimsta pradas. Nesusiliečia – tada jo sąmoningumas iš tikrųjų primena skudurą, legendinę metaforą, kurią taip dažnai pasitelkia moterys, bandydamos užgauti vyrus. Skudurui visada reikia ko nors išorinio, kad galėtų ant jo pasikabinti.
Dabar pasakysiu akivaizdų dalyką. Visas šis biurokratinis institutas, visa ši visų keikiama sistema šiuolaikiniame pasaulyje atsirado dėl vienintelės priežasties. Ji pakeičia trūkstamą vyrišką tvirtybę. Visi šie parašai, antspaudai, sertifikatai, valstybės tarnautojai, teisininkai reikalingi tik dėl vienos priežasties – vyrai mūsų kultūroje nesilaiko žodžio, nes vyriško sąmoningumo užduotis – laikyti struktūrą, kurti atramą. Jeigu vyrai to nedaro – atsiranda dirbtinių instrumentų poreikis. Na, ką iš jų bepaimsi – vaikai. Gudrūs vaikai.
Antras aspektas – kaina. Visata yra teisinga ir negailestinga. Patinka tai vyrui ar ne, naudojasi jis vyriško sąmoningumo aspektais ar ne, galiausiai jis gaus sąskaitą, į kurią bus viskas įskaičiuota. Tą sąskaitą sudarys gyvenimiškos aplinkybės, kurios susidėlios taip, tarsi jis turi tą tvirtybę, atjautą, susitaikymą, išmintingumą ar kokių nors kitų vyriško kelio aspektų. Kai suvoki, kad sąskaitai nebus pritaikyta nuolaidų, supranti visą vyriškumo atsisakymo idiotizmą. Sąskaitą vis tiek gausi, kartais – (ne) tinkamiausiu momentu.
Moterų istorija niekuo nesiskiria. Ar ji naudojasi visais moteriško sąmoningumo aspektais, ar ne, anksčiau ar vėliau ji gaus sąskaitą kaip šimtaprocentinė moteris. Žaidimas yra žaidimas.
Svarbiausia vyro užduotis tvirtybės aspekte – būti gyvam ir tvirtam, tai yra stangriam ir lanksčiam. Čia ir yra dvasinės ir charakterio tvirtybės skirtumas. Charakteris – negyva tvirtybė, kartą ir visiems laikams priimti sprendimai. Tvirtas ir beširdis vyras – tironas. Iš šios tvirtybės jokios naudos ar džiaugsmo.
Dvasios tvirtybė – tai santaika su savo siela, gebėjimas pavaizduoti jos ketinimus net savo charakterio transformavimo kaina. Tai vienintelė protinga tvirtybė.
Vienintelė moters užduotis – būti gyvai ir minkštai. Tai yra plastiškai. Tai vienintelė moteriško sąmoningumo apraiška – laisva energija, siekianti užpildyti viską aplinkui.
Stangrumo ir plastikos sąveikoje atsiskleidžia visas vyriškumo ir moteriškumo šokio grožis. Jeigu susitinka du tvirti – jie atsimuša vienas į kitą ir išsilaksto kaip biliardo kamuoliukai. Jeigu du plastiški – sulimpa į plastilino gabalą.
Vyrui nuo vaikystės, gerokai anksčiau nei prie žaidimo prisijungia lytiniai hormonai, tenka rodyti tvirtybę ir atrasti savyje vyriškos energijos srovę. Tada jis gali priimti savo pirmuosius vaikiškus, bet jau vyriškus sprendimus.
Tačiau svarbiausia vyro ir moters iniciacija – pirmieji lytiniai santykiai. Gamta viską numatė. Pamoka vyro tvirtumui ir moters plastiškumui. Jeigu jis nebus gana tvirtas, o ji gana plastiška, jiems išvis nieko nepavyks.
Pagrindinė pamoka moteriai iš susitikimo su jo tvirtumu: „Jeigu noriu turėti su juo reikalų – man skaudės. Kad man neskaudėtų, teks būti plastiškai. Ir tai malonu. Jo tvirtumo dėka mokausi būti moterimi. Ak! Kaip tai nuostabu!“
Pagrindinė pamoka vyrui iš susitikimo su pradedančia moterimi: „Nuo susitikimo su mano tvirtumu moteriai skaudės. Jeigu nebūsiu gana tvirtas, ji negalės tapti moterimi. Jeigu tuo pačiu nebūsiu mylintis ir jaučiantis, ji neapkęs visos vyriškos giminės. Būti su ja tvirtam iš tikrųjų yra malonu!“
Tai ir yra vyriškos tvirtybės pamokos sunkumas. Patinka mums tai ar ne – kai vyras parodo tvirtumą, kas nors šalia jo būtinai nukenčia, nukenčia ir pats vyras. Kol neišmoksta virtuoziškai naudotis šiuo tvirtumu.
Taip jau sukurtas šis pasaulis – be skausmo nėra augimo. Menas būti vyru – rodyti tiek daug tvirtybės, kiek reikalauja jo siela, ir tiek mažai, kiek įmanoma, kad be reikalo neskaudintų aplinkinių. Egzistuoja toks socialinis mitas, kad galima surasti vyrą, šalia kurio moteris nekentės. Brandi, plastiška moteris – taip, auganti mergaitė – tokiu lygiu, kuriuo pasitikės savo natūra, o ne socialiniais etalonais ir normomis. Vyrui, kuris nežeis, teks tapti aukle.
Bet kokia anestezija viską tik sugadina. Pirmieji lytiniai santykiai būnant apsvaigusiai nuo alkoholio gali pripratinti moterį visą gyvenimą griebtis alkoholio kaip „sušvelninančios priemonės“, juo pakeičiant savo plastiškumą. Tas pats ir vyrui vartojant alkoholį, „kad būtų drąsiau“.
Jeigu vyro iniciacija įvyko su patirties turinčia moterimi, neskausmingai, jis gali niekada nesuprasti, kokią kainą sumoka moteris, kad būtų su vyru. Negerbti bet kokio amžiaus nebrandžių moterų plastiškumo trūkumo. Be reikalo jas skaudinti. Be jokios užuojautos.
Vyrą supantys žmonės – vaikai, moterys, kiti vyrai kenčia ne dėl vyro tvirtumo, bet dėl jo nebuvimo. Šalia tvirto vyro būna sunku – bet tai ir saldžiausia. Pernelyg tvirta moteris nuo jo atšoks kaip biliardo kamuoliukas. Visus kitus traukia būtent jo tvirtumas. Traukia vaikus, moteris, kitus vyrus. Su minkštu – niekaip – tik petingas ir jokio sparingo.
Ir pabaigoje – psichosomatika. Tvirtumo trūkumas pasąmonėje būtinai atsispindės ir ant kūno. Pamenu vieną savo labai sunkią naktį, kai teko išgyventi inkstų dieglius. Tai man nutiko tik kartą gyvenime. Be jokių nuskausminamųjų visą naktį šį skausmą kentėjau. Jam atsidaviau. Paryčiais skausmas nurimo. Nedariau jokių tyrimų, nes jų niekada nedarau. Bet inkstų diegliai nebepasikartojo.
Mano stebėjimais, kai vyras pats išsigydo savo simptomus, tampa vyriškesnis, kai moteris išsigydo savo simptomus, tampa moteriškesnė.