Elegantiškos moters bruožai


Yra moterų, kurių kilmė matyti iš toli. Ne, jų kilmė nėra aristokratiška, jos nesirengia išskirtinai mažomis juodomis suknelėmis ir skrybėlaitėmis ir savo leksikone nevartoja prancūziškų žodelių. Į jas tiesiog norisi sutelkti žvilgsnį ir grožėtis. Tai – vadinamosios tikrosios ponios – elegantiškos moterys.

Elegantiškumas niekaip nepriklauso nei nuo materialinės, nei nuo šeiminės padėties, tuo labiau išorinių duomenų. Šios damos tiesiog nedaro klaidų, būdingų prastruomenei, ir pasižymi geromis manieromis.

Elegantiška moteris

1. Mokėjimas atsakyti į chamiškumą

Niekas iš mūsų neapdraustas nuo chamiškumo arba įžeidimo kitų žmonių akivaizdoje. Bet klausimas, kaip tu elgsiesi tokioje situacijoje. Tikra dama niekada neatsakys šiurkščiai į chamiškumą ir nekels skandalų. Pirmiausia reikia nustatyti – prieš jus adekvatus žmogus ar ne. Juk elgesio modelis tiesiogiai priklausys nuo agresoriaus tipo.

Jei žmogus nevisiškai sveiko proto, geriausia išeitis – ignoruoti. Juk panašūs individai tik ir ieško, kad kas atkreiptų į juos dėmesį. O štai jei chamiškumą tyčia rodo adekvatus žmogus, reikia atsakyti gerumu. Pavyzdžiui, pasakyti komplimentą arba ką nors panašaus:

„Tikiuosi, kad grubumas – tik jūsų kaukė ir iš tikrųjų jūs esate geresnis“

arba

„Jūs taip mane prajuokinote, galite tęsti.“

O štai prastuomenės atstovė plūsis, įžeidinės arba vartos keiksmažodžius. Jūs turite būti aukščiau už visa tai, o jau juo labiau nenusileisti iki įžeidinėjančios pusės lygio.

2. „Gucci“, „Chanel“, „Prada“…

Dauguma prastuomenės atstovių įsitikinusios, kad kelią į elegantiškumą ir aukštuomenę suteiks apranga, bet ne įprasta, o garsių prekių ženklų. Žinoma, sutinkama pagal aprangą. Bet tai nereiškia, kad reikia apsirengti visus liukso segmento drabužius, ir dar kad būtinai matytųsi garsus prekės ženklas. O jei tai dar ir klastotė… Apskritai visa tai yra 2000-ųjų pradžios atgyvenos.

Elegantiškumas neturi kainos. Jis neįkainojamas, kaip ir tu. Todėl neverta nustatyti ir skelbti visuomenei savo rinkos kainos rengiantis drabužius su didžiuliais garsių prekių ženklų logotipais. Gebėjimas gražiai parinkti ir suderinti daiktus bei individualaus stiliaus turėjimas – tai tikra vertybė.

3. Eisena

Jūs tikriausiai pastebėjote, kad elegantiškos moterys niekada neskuba. Jų judesiai neskubūs ir neaštrūs, jos nesukioja galvos į šalis. Jei nori išmokti taip vaikščioti, yra paprastas būdas. Užsimeskite ant pečių švarką arba paltą. Kad jis nenukristų nuo pečių, teks vaikščioti grakščiai, nemosikuojant rankomis. Dar vilkėkite sijoną-pieštuką, kad žingsniai nebūtų dideli ir griozdiški. Keli tokie kartai, ir eisena susiformuos savaime.

4. Mokėjimas gražiai atsisėsti

Be eisenos, priklausymą tam tikram visuomenės sluoksniui išduoda tai, kaip moteris sėdasi ant kėdės. Taigi kai sėdatės, nereikia skleisti jokių garsų, atmesti kojų arba girgždinti kėdės, ją atitraukiant. Patraukite kėdę priekine dešine kojele ir suteikite sau reikiamos erdvės, kad ramiai atsisėstumėte. Nereikia triukšmauti ir atkreipti aplinkinių dėmesio.

O sėsdamos arba lipdamos iš mašinos abi kojas statykite kartu. Tai atrodo labai kilniai. Ir užimkite tą vietą, kurią jums siūlo, kad vėliau netektų judėti per visą saloną.

5. Pasaulietinis pokalbis

Atidžiai rinkitės pokalbio temas. Nelįskite į svetimo žmogaus asmeninį gyvenimą ir neišliekite savo problemų. Žinoma, vienumoje su artimu žmogumi jūs galite sau tai leisti, bet ne ten, kur daug žmonių. Ir niekada neatkreipkite dėmesio į tikslius duomenis. Pavyzdžiui, kalbėdama apie poilsį nurodykite šalį arba miestą, o štai viešbučio neminėkite. Tai nepriimta, juo labiau lengva suprasti, koks buvo kelionės biudžetas.

Bendraudamos prie stalo neatitraukite žmonių nuo valgymo, bendraukite tarp patiekalų patiekimo arba per pertrauką. Ir nekramtykite maisto, kai ką nors pasakojate arba klausotės pašnekovo.

Elegantiškomis moterimis ne gimstama. Kiekviena susikuria savo įvaizdį. Jei vadovausitės šiuolaikinėmis etiketo taisyklėmis, gerbsite save ir aplinkinius, būtinai pasieksite didelių aukštumų ir jausite susižavėjusių aplinkinių žvilgsnius.