10 geros nuotaikos patarimų


Jeigu jaučiate, kad jums kažkas negerai ir vis dažniau kyla liūdnų minčių, stenkitės ilgai tokios būklės nebūti. Ieškokite būdų, kaip nugalėti tokią savijautą.

10 nuotaikos gerinimo patarimų

1. Tam, kad visada būtumėte geros nuotaikos, išmokite save kontroliuoti. Nenusiminkite dėl smulkmenų, pasistenkite nesipykti su artimaisiais, atleiskite jiems. Atleidę atsikratote jus pačius žlugdančių pykčio ir keršto jausmų.

2. Pabandykite žvelgti į pasaulį su humoru. Net jeigu jus įžeidė arba pakliuvote į sudėtingą situaciją, nusišypsokite ir tarkite sau: „Ir tai praeis!“

3. Supykę ant viso pasaulio, neužsidarykite namuose! Galite neabejoti: lauke, draugų ir pažįstamų kompanijoje bloga nuotaika tiesiog išgaruoja. Įrodyta!

4. Įneškite naujovių į savo gyvenimą. Psichologai rekomenduoja kartais keisti nusistovėjusius įpročius, pavyzdžiui, susirasti naują pomėgį arba pakeisti aprangos stilių. Atnaujinkite garderobą. Niekas taip gerai neveikia nuotaikos, kaip aplinkinių dėmesys.

5. Išmokite atsipalaiduoti. Kai darote kažkokį nuobodų darbą, galvokite apie ką nors malonaus. Pavyzdžiui, apie numatytą susitikimą su draugais arba mylimu žmogumi. Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į kvapiąją lempą: nuotaiką gerina mandarinų, apelsinų, citrinų, greipfrutų, bergamočių eteriniai aliejai.

Advertisements

6. Lankykite baseiną. Vanduo atpalaiduoja kūną, gerina tonusą ir nuotaiką. Be to, traumos ar nelaimingo atsitikimo tikimybė plaukiojant yra laba maža, palyginti su kitomis sporto šakomis.

7. Sustokite, apsižvalgykite… Kartais žmonės patenka į spąstus tiesiog todėl, kad neranda laiko susimąstyti, ar gera linkme jie juda. Reikia laiku sudėlioti mintis, tikslus, ryšius – taip pat, kaip tvarkote savo namus.

8. Žvelkite į gyvenimą paprasčiau. Gyvenime visada yra vietos žygdarbiui, tačiau toli gražu ne visada jo reikia. Pasistenkite sutelkti savo mintis į tai, ką darote šią minutę. Dažnai būtent tai nulemia sėkmę. Džiaukitės mažais dalykais ir mažais laimėjimais.

9. Išlaikykite perspektyvos jausmą. Gyvenimas yra judėjimas, ir tai, kas šiandien atrodo tragedija, galbūt rytoj sukels šypseną. Ne veltui sakoma, kad rytas už vakarą protingesnis.

10. Jeigu norite pagulėti lovoje ir paliūdėti, geriau tam nepasiduoti, nes šis veiksmas gali įtraukti į liūdesio liūną. Judėkite – ir jūsų emocijos taip pat taps judresnės. Pažiūrėkite filmą, sutvarkykite namus… Tai geriausias būdas užkirsti kelią depresijai.