Japonų psichologo iliuzija „Besisukančios gyvatės“


Psichinio ir fizinio nuovargio testas.

Šią iliuziją sukūrė japonų psichologas Akiyoshi Kitaoka. Anot jo, optinės iliuzijos geriau už bet ką kitą gali parodyti dabartinę psichologinę žmogaus būseną. Pažiūrėkite į aukščiau esantį statišką paveikslėlį (tai ne animacija).

  • Jeigu paveikslėlis visiškai nejuda – neturite dėl ko nerimauti, psichinė būklė visiškai stabili. Toks rezultatas būdingas stabiliems, ramiems ir pailsėjusiems žmonėms.
  • Jeigu paveikslėlis juda iš lėto – jums reikia tiek fiziškai tiek moraliai pailsėti. Ypač svarbus pilnavertis miegas, kuris yra geriausias antidepresantas.
  • Jeigu paveikslėlis juda greitai – tai susikaupusio nuovargio, aukšto streso lygio ir pablogėjusios sveikatos sindromas. Jums reikia poilsio, galbūt netgi vertėtų pagalvoti apie reabilitacijos centrą.

Advertisements

Galbūt, siekiant sielos harmonijos ir norint sustiprinti sveikatą, jums reikia šiek tiek sukoreguoti savo gyvenimo būdą arba mąstymo stereotipus.

Akiyoshi Kitaoka, Ritsumeikan universiteto (Kiotas, Japonija) profesorius, kuris specializuojasi regimajame suvokime ir optinėse iliuzijose. Jo optinė iliuzija „Besisukančios gyvatės“ atnešė jam pasaulinę šlovę, o už kitus savo darbus jis pelnė ne vieną apdovanojimą.