„Jei tik žinotumėte, kiek draugų – sveiko gyvenimo būdo atstovų – palaidojau!“


Autorė: Svetlana Kazina

Klausykitės atidžiai!

1. Ligos užklumpa ne dėl blogos ekologijos, nešvaraus vandens, plastikinio maisto ar nepakankamo judėjimo. Tikrai! Tai – pirma.

Ligos užklumpa ne dėl to, kad esate mieste ar kaime. Patikėkite, žmogaus organizmas – tobula mašina, gebanti prisitaikyti prie bet kokių sąlygų ir maisto. Štai mes, kaimiečiai, negalime valgyti jūsų miestietiško miltelinio maisto, gerti jūsų vandens ir kvėpuoti jūsų oru. Bet ne todėl, kad visa tai užteršta, o todėl, jog tai neįprasta mūsų organizmui. O jūs blogai jaučiatės mūsų kalnuose, atsigėrę mūsų šaltinio ir upės vandens ar karvės pieno, suvalgę avienos ir kitų produktų. Ir nuo aukščio bei spaudimo kalnuose jūsų galvos tiesiog sprogsta. Bet nei ten, nei čia nėra blogai! Tiesiog skiriasi mūsų aplinka. Jūs adaptavotės čia, o mes – ten. Kalnuose taip pat serga, kaip ir miestuose, nusiraminkite. O miestuose taip pat yra ilgaamžių.

2. Antra – jeigu žmogus gyvena harmoningai su gamta, meldžiasi, medituoja, valgo kviečių daigus, renkasi Jėzaus arba deivės Kali šukuoseną ir aukoja vaikų namams, dar nereiškia, kad jis gyvens 100 metų ir mirs sveikas. Tikrai ne!

Kodėl nusprendėte, kad gyvendami lotoso poza ant jūros kranto niekada nesirgsite? Jei tik žinotumėte, kiek draugų – sveiko gyvenimo būdo atstovų – palaidojau. Kurie gyveno IŠSKIRTINAI SVEIKAI!!! Tarp jų buvo sportininkų, gydytojų, žiniuonių ir žmonių, kurie visą parą skyrė savo dvasiniam tobulėjimui. Negeriantys, nerūkantys, nesikeikiantys jie mirdavo nuo vėžio.

Advertisements

Jūs niekada nesuprasite, kodėl užklumpa liga. Nustokite kvaršinti sau galvą sąvokomis „negalima“, „dieta“ ir „nuodėmė“. Tai neprailgins jūsų gyvenimo. Nes ligos – ne kūne, jos – galvoje!

Todėl tiesiog gyvenkite SAVO MALONUMUI!

Viską darykite savo malonumui.

– Pagaliau išmokite valgyti tai, kas jums skanu, o ne tai, kas naudinga. Tiesiog valgykite, o ne apsirykite.

– Negalite mesti rūkyti? Nemeskite! Bet rūkykite ne griaužiančia sąžine, bet su malonumu. Apskritai nereikia mesti rūkyti. Reikia NORĖTI neberūkyti. O draudimas visada suveikia atvirkščiai.

– Išeikite iš nemėgstamo darbo arba išmokite patirti malonumą jį dirbdami, kad ir koks jis būtų.

– Nevergaukite madai, laikui, internetui ir pan…. Atsikratykite svetimo ir melagingo itin dvasingos asmenybės įvaizdžio. Neįmanoma neliūdint peržiūrinėti socialinių tinklų paskyrų. Kad ir kokią atsidarysi, matysi daugybę paveiksliukų, vaizduojančių trečią akį, Inį ir Janį ar mandalas. Kiekvienoje jų – lamų, pranašautojų, staiga praregėjusių aktorių ir niekada neegzistavusių išminčių citatų sąrašas. Pažiūri ir galvoji: kaip aš iš viso čia atsidūriau, tarp tokių dvasingų asmenybių? Prisiekiu, kartais tiesiog pykina nuo tokių paskyrų, už kurių iš tikrųjų slepiasi paprasti žmonės, kurie, kaip ir visi, kenčia nuo spuogų, karieso, pilvo pūtimo, kurie turi kaimynus, gimines, buvo susidūrę su nelaiminga meile ir t.t. Būkite tokie, kokie esate! Būkite savimi!

Advertisements

– Darykite tai, ką nuo vaikystės norėjote ir svajojote daryti. Išmokite groti gitara, pianinu, užsirašykite į vokalo pamokas, išbandykite kalnų slidinėjimą, tapyti akvarele, dėlioti mozaiką, lipdyti iš molio ir t. t. Žmonių, kurie neturi kūrybinių pagrindų, neegzistuoja. Ir tai sakau aš – dailininkė. Nesvajokite apie motociklą – įsigykite jį! Nekaupkite svajonėms, jos užgęsta ir supūva kažkur smegenų užkampiuose! Visada svajojote apie kalnus, bet prakaituojate biure? Kraustykitės į kalnus! Gyvenate kalnuose, bet norite prakaituoti biure? Kraustykitės į miestą! VISKAS JŪSŲ RANKOSE!

– Patinka vienatvė? Tai mėgaukitės ja. Bijote vienatvės? Išeikite pasižmonėti. 🙂

– Visur ieškokite džiaugsmo ir malonumo. Netgi ten, kur, atrodytų, apie tai negali būti nė kalbos.

– Ir svarbiausia – žmonės, gyvenimo būdas turi būti ne sveikas, o LAIMINGAS!

Ir apskritai aš tuoj atskleisiu jums svarbiausią gyvenimo ir gyvenimo prasmės paslaptį – gyvenimo prasmės nėra!

Yra tiesiog Gyvenimas. Rytas, diena, vakaras, naktis ir vėl rytas. Yra planeta, žmonės, augalinis ir gyvulinis pasaulis. Paprastos ir šventinės dienos. Laimė ir bėda. Ir yra Mirtis. Ir ji ateina bet kuriuo laiku, bet kuriame amžiuje. Tad ar turite laiko gyventi svetimomis svajonėmis, primestomis idėjomis ir visuomenės normomis?

Gyvenkite savo malonumui ir neieškokite ligų ir mirčių priežasčių. Jums neduota jų suprasti. Bet duotas Gyvenimas. Ir jį reikia nugyventi laimingai. Netrukdant džiaugtis kitiems. Ir netgi padedant.

Advertisements

Na, jeigu jums iš tikrųjų labai patinka ieškoti gyvenimo prasmės, manykite, kad tokia ji ir yra – gyventi laimingai.

P. S. Visa tai visai nereiškia, kad ieškoti ir judėti į priekį yra blogai. Ne! Jeigu jums tai patinka ir teikia džiaugsmo, darykite tai. Bet tie patys mano draugai, giminės ir nepažįstami žmonės prisipažindavo: „Aš visą gyvenimą kažko ieškojau, kažką dariau, kažkur bėgiojau, bet svarbiausia buvo čia pat. Mylimi žmonės. Ir to, ką norėjau su jais nuveikti, niekada nebenuveiksiu…“

Maldauju, nepamirškite: laimė – ne kaime ar mieste, ne kalnuose ar lygumose, ji – GALVOJE! Gyvenkite kaip norite ir nelyginkite savo laimės su kitų. Vis tiek JŪSŲ laimės niekas nesupras. Jeigu nebūtų laimės vertinimo ir lyginimo, religijų ir vertybių, nebūtų ir karų…