Kaip išmokti suprasti žmones. 10 paprastų taisyklių kiekvienai dienai.


Oksana Sergejeva savo knygoje „Kaip išmokti suprasti žmones“ siūlo 49 paprastas taisykles, kurios padės „rasti prieigos raktą“ net prie sunkiausio charakterio žmogaus. Žmones, kurių veiduose dominuoja aktyvios emocijos: džiaugsmas, įsiūtis ar pyktis – ji vadina STENIKAIS. O žmones, kurie patiria tokias emocijas kaip liūdesys, nusivylimas, melancholija, tai yra aktyvią veiklą slopinančias emocijas, – ASTENIKAIS. Juos labai lengva atskirti. Pavyzdžiui, baimė verčia astenikus sustingti, tuo tarpu stenikai elgiasi priešingai – tokiais momentais mobilizuoja visas savo galimybes. Dažnai bendravimo sunkumų kyla tada, kai šie tipai bendrauja tarpusavyje, tai yra, vienas iš pašnekovų yra stenikas, o kitas – astenikas. Iš pirmo žvilgsno astenikai gali pasirodyti labai neemocionalūs. Jums reikia priprasti, kad savo emocijas jie išreiškia gana nuobodžiai.

Šiame straipsnyje nusprendėme pateikti tik keletą, mūsų nuomone, svarbiausių ir naudingiausių pirmiau minėtos knygos taisyklių:

Taisyklė Nr. 1. Priėjimas prie žmonių be emocijų.

Tokie žmonės savo emocijas demonstruoja tik neįprastose, stresinėse situacijose. Jie puikiai slepia savo simpatiją ar nepritarimą.

Neemocionalūs žmonės savo požiūrį į pasaulį išreiškia kitaip nei emocionalūs: ne per emocijas, o per mintis. Prieiti prie tokių žmonių yra gana paprasta – tereikia juos paskatinti pasidalinti savo įspūdžiais. Tačiau iš karto nusiteikite, kad emocijų pasakojime nebus – tik pagrįstos išvados.

Advertisements

Taisyklė Nr. 2. Priėjimas prie neigiamai nusiteikusių žmonių

Šio tipo žmonės yra linkę pykti ant gyvenimo ir yra kupini neigiamų emocijų. Jie turi konfliktų su giminaičiais ir dažnai yra nepatenkinti savimi.

Tokio žmogaus negalima ignoruoti, priešingai, stenkitės visais įmanomais būdais jam padėti šį stresą sušvelninti – pasiteiraukite, kodėl jis nusiminęs, bet jokiu būdu nebandykite „įlįsti į sielą“. Jei žmogus su jumis kontaktuos, vadinasi jūs jau šiek tiek jam padėjote.

Taisyklė Nr. 3. Priėjimas prie „nuotaikos“ žmonių

Kiekvienas žmogus turi savo emocinį foną, kuris yra vadinamas nuotaika. Gyvenime pasitaiko žmonių, turinčių teigiamą ir neigiamą emocinius fonus. Žinoma, bendrauti su pirmosios grupės atstovais yra patogiau, o bendravimas su žmonėmis, kurie visada yra prastos nuotaikos – ne pats maloniausias užsiėmimas. Kadangi bet kokia smulkmena, bet kokia detalė gali lengvai sugadinti jų gerą nuotaiką. Tai reiškia, kad kalbėdami turėtumėte laikytis „aplenk pašnekovą“ taktikos. Pavyzdžiui, jei tokiam asmeniui turite pranešti nemalonių žinių, geriau to neatidėlioti. Jei šias naujienas pranešite pokalbio pabaigoje, tokiam žmogui liks kartėlis dėl viso pokalbio apskritai.

Taisyklė Nr. 4. Priėjimas prie žmonių, linkusių „įsižiebti“

Afekto būsena yra emocinis protrūkis. Sunkios formos afektas gali turėti labai baisių pasekmių – tokioje būsenoje žmonės net žudo. Vadinasi, būkite saikingai mandagūs ir draugiški, net jei bendravimas su tokiu asmeniu nesuteikia jums jokio malonumo. Taip pat būkite atidūs ir stropūs, pavyzdžiui, viršininko nurodymams, tačiau turėkite ir savo nuomonę.

Advertisements

Taisyklė Nr. 5. Priėjimas prie žmonių, sugeriančių kitų energiją

Žmonės, kuriuos dažnai vadina „energetiniais vampyrais“, bendravimo metu gali išsiurbti iš jūsų visą gyvybingumą. Jų ypatumai: pernelyg smalsūs, nori viską apie jus žinoti, bando jus paliesti. Pokalbio metu gali atrodyti mieli ir išlaikyti. Geriausias patarimas kaip su jais bendrauti – vengti bet kokių kontaktų.

Taisyklė Nr. 6. Priėjimas prie manipuliuojančių žmonių

Jų gyvenimas puikiai klostosi, jei jie randa prieigą prie svetimų pinigų, talentų, šlovės. Tokio būdo žmonės įprastai nėra labai įsimintini: „jie ne gražuoliai, bet jie taip pat nėra ir blogai atrodantys“. Rengiasi neryškiai. Neturi jokios išskirtinės savybės.

Linkę maldauti jiems padėti paskutinį kartą, tačiau nepasiduokite jų provokacijoms, būkite tvirti ir nepalenkiami.

Taisyklė Nr. 7. Priėjimas prie žmonių, kurie peržengia visuomenėje leidžiamų dalykų ribas.

Mes kalbame apie žmones, gebančius nusižengti aukštesnės moralės taisyklėms, jie yra labai pavojingi aplinkiniams. Jiems neegzistuoja autoritetai ir principai. Bendrauti su tokiais žmonėmis nemalonu.

Geriausia tokį asmenį pašalinti iš pažįstamų rato, nes tokia pažintis prie gero neprives.

Advertisements

Taisyklė Nr. 8. Priėjimas prie drovių, bailių, įžeidžių žmonių

Tai žmonės, kurių gamta neapdovanojo valingu ir stipriu charakteriu. Jie nuo vaikystės pripratę, kad tėvai už juos viską padarys.

Su tokiais žmonėmis turite būti labai atsargūs: nepasiduokite jų įtikinėjimams ir gudrybėms, kitaip nepastebėsite, kaip tapsite jų norų pildymo „džinu“.

Taisyklė Nr. 9. Priėjimas prie neeilinio talento žmonių

Genialumas yra savotiška anomalija, dažnai besiribojanti su beprotybe. Pavyzdžiui, garsus menininkas Van Gogas daugybę savo darbų sukūrė būdamas psichiatrijos ligoninėje.

Bendraudami su tokiais žmonėmis nepamirškite įvertinti jo talento. Genijams, kaip ir vaikams reikia nuolatinio pripažinimo ir jie kiekvieną kartą tikisi pagyrimo.

Taisyklė Nr. 10. Priėjimas prie žmonių, turinčių egocentrišką realybės suvokimo tipą

Tokie žmonės nuolat siekia sukurti sau komfortą ir patogumą. Bendravime – savanaudžiai, lyderiai. Tačiau savanaudžiai iš tikrųjų yra labai pažeidžiami žmonės: jie taip save myli, kad gali ignoruoti kitų nepritarimą ar patyčias. Komplimentai savanaudžiams yra geriausias vaistas.