Kodėl žąsys skrenda V forma


Jeigu kada nors stebėjote į šiltus kraštus migruojančių žąsų pulką, tikriausiai pastebėjote, kad jos skrenda V forma. Jeigu taip, jums tikriausiai bus įdomu sužinoti šio reiškinio mokslinį paaiškinimą.

Mokslinio tyrimo metu paaiškėjo, kad kiekvieno paukščio sparnų mostas kilsteli paskui jį skrendantį paukštį. Toks išsidėstymas leidžia paukščiams net 71 procentu pagreitinti skrydį, palyginti su greičiu, kurį gali išvystyti kiekvienas paukštis atskirai.

Pamoka: žmonės, kurie juda viena linkme su kitais ir jaučia šalia einančiojo palaikymą, gali atsidurti reikiamoje vietoje greičiau ir paprasčiau, nes gali vienas kitu pasikliauti.

Kai kuri nors žąsis nukrypsta nuo formuotės, ji iš karto pajunta stabdymą ir oro pasipriešinimą. Tada ji greitai sugrįžta į pulką, kad pasinaudotų pakeliamąja jėga, kurią sukuria priekyje skrendantis paukštis.

Jei žmonės turėtų tiek išminties kaip paukščiai, jie pasiliktų pulke su tais, kurie juos veda į priekį, ir norėtų priimti jų pagalbą bei pasidalinti savąja.

Advertisements

Kai priekyje skrendanti žąsis pavargsta, ji suka į formuotės galą, o jos vietą užima kita.

Atlikti sunkias užduotis pakaitomis yra daug paprasčiau. Žmonės, kaip ir paukščiai, gali vienas kitą pakeisti.

Žąsys gagendamos padrąsina esančias priekyje ir motyvuoja nemažinti greičio.

Ką šaukiame mes, būdami už savo lyderių?

Ir galiausiai jeigu žąsis suserga arba susižeidžia ir palieka formuotę, kitos dvi žąsys taip pat ją palieka, kad padėtų ir apsaugotų sergančiąją. Jos lieka kartu tol, kol ši išgyja arba miršta. Tada leidžiasi į kelią pačios arba prisijungia prie praskrendančio pulko.

Jeigu žmonės turėtų tiek proto kaip paukščiai, jie taip pat vienas kitą palaikytų ne tik sunkiu laikotarpiu, bet ir tada, kai jaučiasi stiprūs…