„Kurk savo realybę, juk tai labai įdomu“


Vaikystėje svajojau, kad užaugęs būsiu turtingas ir keliausiu po jaukius Europos miestus. Tačiau būdamas pačiame Barselonos centre niekaip negalėjau pajusti momento ypatingumo. Viskas vyko nuosekliai ir netgi logiškai. Mano kelias, prasidėjęs mažame kaimelyje, netikėtai atvedė mane į sostinę. Ir tik todėl, kad nebijojau svajoti.

Sėkmingai baigęs mokyklą ir išlaikęs egzaminus, įstojau į gerą universitetą. Studijavau programavimą ir viskas ėjosi neįtikėtinai sklandžiai. Kiekvienas egzaminas buvo vertinamas puikiai. Dėstytojai buvo patenkinti, bet aš pradėjau abejoti.

Mano vaikystės svajonės išgaravo. Nustojau galvoti apie keliones aplink pasaulį, vietoj to pildžiau gyvenimo aprašymą ir rinkausi ateitį remdamasis didžiausiu atlyginimu. Stovėdamas „teisingame“ kelyje, patekau į sistemą su savo taisyklėmis ir lubomis. Supratau, kad einu ne ten ir atsidurti toje vietoje nenorėjau.

Augant mums tarsi sako: „Nustok svajoti ir gyvenk realiame pasaulyje.“ Bet esmė ta, kad realybė – ne tai, kas mus supa. Realybę susikuriame patys. Mąstymas, veiksmai ir idėjos lemia pasaulio suvokimą. Pasaulis yra gerokai lankstesnis nei atrodo. Jame yra viskas, ko reikia. Mums telieka tai paimti.

„Tikėjote, kad užaugę galėsite padaryti bet ką ir bet kur bei tapti kuo tik norite. O vėliau sužinojote, kad visa tai uždrausta. Jums pranešė, kad reikia užaugti ir nustoti svajoti, reikia elgtis protingai ir nenusistatyti per didelių tikslų“ – iš knygos „Būk geresnė savęs versija“.

Advertisements

Viskas prasidėjo nuo svajonės susirasti programuotojo darbą. Man buvo 18-ka. Tada supratau, kad rytdienos sėkmė – šiandienos darbų rezultatas, tad visus 3 vasaros mėnesius skyriau savo gebėjimams vystyti ir jau žiemą pasiekiau tikslą. Nebuvau per daug protingas. Tiesiog panorėjau ir padariau.

Kiekvieną rytą gauname šansą tapti geresni ir būtų kvaila juo nepasinaudoti. Daugelis visą gyvenimą svajoja apie dalykus, kurie pasiekiami pasitelkus paprasčiausią discipliną. O apie ką svajojate jūs? Galbūt pakanka žengti vos vieną žingsnį?

„Nerimas ir abejonės įveikiamos tik veiksmais, o praleista galimybė primins apie save visą gyvenimą“ – iš straipsnio „Momentai, kurių dėka tu gyveni“.

Svajokite. Kuo didesnė svajonė, tuo aukščiau būsite. Mums primetama daugybė dalykų apie laimę. Juk labai sunku suvokti savo tikruosius norus, daug paprasčiau perimti svetimus. Aš elgiausi taip pat ir iki šiol suvokiu, kad kai kurie dalykai, kurių anksčiau troškau, pasidarė nebeįdomūs. Bet tikslus, kurie jau seniai yra mano gyvenime, kasdien vertinu vis labiau, juk būtent jie ir yra tikrieji troškimai.

Prabusti ir suvokti, kad būtent taip norėjai praleisti šią dieną, – neįkainojama patirtis. Mūsų gyvenimas su kiekviena minute vis trumpėja ir argi jis duotas mums ne tam, kad būtume laimingi?

Advertisements

Svajodami nepamirškite gyventi šia diena. Juk Džonas Lenonas neklydo sakydamas, kad gyvenimas – tai, kas su tavimi vyksta, kol kuri ateities planus.

Juk svajonės – tai ne tikslai, greičiau orientyrai. Jeigu viskas vyktų pagal planą, gyventi būtų beprotiškai nuobodu.

Jūsų gyvenimas – tai tik momentas. Ir tik jūs galite padaryti jį geresnį. Taip momentas po momento pakeliui į svajonę jūsų gyvenimas įgis tikslą.

Jeigu viską padarysite tinkamai, kažkuriuo momentu suprasite, kad svajonės išsipildė ir kiekviena diena suteikia neapsakomo džiaugsmo. Kaip elgtis tinkamai? Priimkite sprendimus klausydamiesi dviejų balsų: logikos ir intuicijos. Abejonių kyla tada, kai šie du balsai nesutaria, bet kai abu kalba unisonu, žinokite – būtent to jums ir reikia.

Svajokite, gyvenkite ir būkite savimi.

Viskas įmanoma.

Advertisements

Žinokite, kad ateitį lemia momentai, kai jums yra sunku. Gyvenimas nuolatos sudarys jums naujų kliūčių, kad patikrintų jūsų pasirengimą įvaldyti tai, ko trokštate. Jis yra pasiruošęs duoti jums viską, ko reikia. Ar esate pasiruošę tai paimti? Jeigu taip, eikite ir imkite.

Elonas Maskas