„Laiko beveik nėra!“ – svarbios tiesos iš penkiasdešimtmetės moters


Žinote, kažkas neįprasto nutinka moteriai, kai jai sukanka 50 metų. Galima tai pavadinti lūžio tašku: nuo akių nukrenta rožiniai akiniai ir jūs pagaliau aiškiai matote, kas šiame gyvenime iš tikrųjų svarbu. Atsiranda suvokimas, kad šioje nuodėmingoje žemėje jau praleidote pusę amžiaus. Laiko beveik nebeliko! Jus apima visiškos laisvės pojūtis, tarsi ką tik sulaukėte pilnametystės.

50 – tai galimybė išanalizuoti savo gyvenimą be jokių skrupulų. Kas jums pavyko, o kas visiškai ne? Ką norite pakeisti savo gyvenime dabar, kad įdomiai praleistumėte likusį laiką?

Žvelgdama į savo dvidešimtmetį, trisdešimtmetį ir keturiasdešimtmetį, gailiuosi, kad šalia nebuvo brandžios moters, kuri man būtų pasiūliusi džiaugsmo, prasmės ir kūrybos kupino gyvenimo sukūrimo žemėlapį.

Prisipažinsiu, toks žemėlapis man būtų sutaupęs daug laiko, būčiau nustojusi jaudintis dėl smulkmenų.

Taigi, 19 pagrindinių tiesų, kuriomis noriu pasidalinti su dar jaunomis ir kupinomis energijos moterimis:

1. Turite tapti prioritetu sau

Pirma, dėl savo gerovės. Antra, turėsite daugiau energijos padėti kitiems. Moteris nesąmoningai prisiima globėjos vaidmenį, o tai dažnai neigiamai paveikia jos būseną. Prisiminkite, kad darbas su savimi nėra savanaudiškumas. Tai būtinybė, norint gyventi turtingą ir įdomų gyvenimą.

Advertisements

2. Sportuokite!

Sveikas gyvenimo būdas tikrai yra svarbu. Daugelis mūsų iki šiol nuolat patyria stresą. Statistika teigia, kad 95 proc. susirgimų yra susiję su stresu. Fizinis krūvis, mityba, blogų įpročių nebuvimas – visa tai yra sveikos gyvensenos pagrindas. Kai pradėsite laikytis pagrindinių rekomendacijų, nustebsite, koks produktyvus, teigiamas ir sveikas taps jūsų gyvenimas. Jausitės daug geriau.

3. Apsukite save draugais ir artimaisiais, kurie jus myli ir palaiko

Kiek kartų per savo gyvenimą turėjote klausytis nereikalingų neigiamų draugės ar kolegės atviravimų? Smerkimai, apkalbos, energetinis vampyrizmas – visa tai neigiamai veikia ir jūsų gyvenimą. Atsikratykite „toksiškų“ santykių. Bet kas, kas jūsų nemyli ir jus teisia, turi būti laikomas per atstumą, o geriau iš viso nebūti jūsų gyvenime. Jūsų 5 artimiausi draugai yra veidrodis to, ką jūs iš tikrųjų galvojate apie save. Įsitikinkite, kad draugai palaiko jūsų vertybes.

4. Išmokite sakyti „ne“

Žinau, tai sunku. Daugelis moterų imasi papildomų užduočių darbe, padeda vaikams įgyvendinti jų mokyklos projektus, prisiima atsakomybę už santykius su sutuoktiniu ir sprendžia savo draugų problemas. Reikės pasipraktikuoti nesakyti automatiškai „taip“. Bet po kelių kartų išmoksite sakyti „ne“ užtikrintai ir drąsiai. Nustebsite kaip tai atlaisvins jūsų tvarkaraštį. Atsiras energijos dalykams, kuriuos iš tikrųjų norite daryti.

5. Pašalinkite žodį „turiu“ iš savo žodyno

Vos tik norite pasakyti sakinį, prasidedantį šia fraze, sustokite ir užduokite sau klausimą „kodėl“. Žmonės, kurie nuolat kalba apie savo planus ir norus retai jaučiasi patenkinti ir ramūs. Pakeiskite „turiu“ į „norėčiau“, „renkuosi“. Esu tikra, rezultatas jus nustebins!

Advertisements

6. Neutralizuokite negatyvą

Užuot negatyviai mąsčiusi, pasistenkite galvoti apie gerus dalykus. Moterys tiek daug pastangų skiria žeminti save: „Ar esu pakankamai protinga? Kaip man netinka ši suknelė! Laikas sulieknėti!”. Vos tik išgirsite savo vidinį kritiką, pasakykite jam: „Man viskas gerai. Esu savo gyvenimo kūrėja!“. Tai gali skambėti abejotinai, bet galiu užtikrinti, kad ši paprasta frazė iš tikrųjų gali padėti – šimtai moterų pranešė apie nuostabius tokio nusistatymo rezultatus. Nuo jų pečių tarsi nukrito didelis krūvis.

7. Mylėkite ir priimkite save

Galbūt jūs vis dar netikite, bet esate graži. Tikrai! Kiekvieną rytą pradėkite fraze: „Aš save myliu. Labas rytas!”. Skambės banaliai, bet kuo dažniau tai darote, tuo labiau save vertinate. Jau po poros savaičių būsite nustebinta šio paprasto pratimo rezultatais.

8. Praktikuokite dėkingumą

Kiekvieną dieną tai užima vos 5 minutes. Prisėskite rytais prie kompiuterio ir greitai sudarykite sąrašą dalykų, už kuriuos esate dėkinga šiam pasauliui. Viską, kas šauna į galvą. Kad pratimas tikrai veiktų, leiskite sau iš tikrųjų patirti dėkingumo jausmą. Pavyzdžiui, jeigu išgėrėte puodelį aromatingos kavos, pajuskite dėkingumą ją išvirusiam žmogui.

9. Užsiimkite savęs pažinimu

Susipažinkite su savimi: kokia jūsų nuotaika, kokie yra jūsų veiksmų motyvai, kokių turite slapčiausių norų? Jeigu norite gyventi visavertį gyvenimą, reikia nuolat kelti sau klausimų. Patikrinkite, kokias emocijas jaučiate. Jeigu jos neigiamos, išsiaiškinkite, iš kur jos kyla ir kaip pagerinti situaciją. Be to, nepamirškite skirti laiko malonumui, džiaugsmui ir kūrybai. Ši teigiama patirtis atsispindės jūsų gyvenime geriausiu būdu.

Advertisements

10. Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą

Nekaltinkite išorinių aplinkybių ir kitų žmonių. Tai tik sukels dar didesnį pyktį ir nusivylimą. Kai viskas klostosi nelabai sklandžiai, pasakykite sau: „Esu atsakinga už savo gyvenimą. Pati renkuosi ką ir kaip darau“.

11. Tikėkite savo gebėjimais

Kai patikėsite, kad turite jėgų ir gebėjimų sukurti savo svajonių gyvenimą, nustebsite greitais pokyčiais. Suprasite, kad turite neribotą galią, kuri įkvėps jus keistis. Išeitis yra praktiškai visada ir tuo įsitikinsite.

12. Nustokite nerimauti dėl to, ką apie jus galvoja kiti

Mergaitės nuo vaikystės mokomos, kad joms reikia kitų pritarimo ir nuomonės. Jeigu jums taip pat jos reikia, pats laikas tai pakeisti. Švaistyti energiją kieno nors nuomonei yra labai kvaila. Ši veikla jus tik išsunkia ir paslepia geriausią jūsų dalį. Kai pagaunate save nepasitikėjimo savimi būsenoje, atminkite, kad svarbiausia esate jūs, o ne kitų nuomonė.

13. Mokykitės geriau klausyti kitų

Visada sužinosite ką nors naujo, jeigu daugiau klausysite, o ne kalbėsite. Tai gali būti pokalbis su sena drauge, nepažįstamuoju, šeimos nariu arba verslo partneriu. Išmokite klausytis ir užduoti apgalvotus klausimus. Tapdami nuostabia klausytoja, užmegsite artimesnius ir gilesnius santykius su aplinkiniais. Jūsų lauks įdomiausi pokalbiai, o smegenys visada bus tonuse.

14. Nepamirškite stebėtis ir būti naujoke

Gyvename kultūroje, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas kompetencijai ir produktyvumui. Norite gyventi turtingą, kūrybingą ir linksmą gyvenimą? Tuomet bandykite naujas veiklas. Net ten, kur turite patirties, visada galima išmokti ko nors naujo. Atsikratykite savo perfekcionizmo, kad galėtumėte tapti naujos srities ekspertu. Tai atvers daugybę galimybių.

Advertisements

15. Praktikuokite atleidimą

Daugelis mūsų gyvena su giliomis nuoskaudomis. Net jei mūsų jau šimtą kartų atsiprašė. Nekritikuokite kitų, neskirkite jiems piktų komentarų. Net mintimis. Tai, ką jaučiate kitiems, yra jūsų pačių atspindis. Pasakykite sau „paleisk“ ir nustebsite, kaip greitai jūsų pyktis išsisklaidys. Kai visos vidinės nuoskaudos išnyks, pajusite teigiamos energijos antplūdį. Jūsų gyvenime atsiras palengvėjimas ir užuojauta.

16. Ugdykite savo kūrybinį potencialą

Mūsų kultūra daro prielaidą, kad tik labai mažas moterų procentas gali užsiimti kūryba. Netiesa! Gimėte su kūrybingumu kraujuje: tai jūsų teisė iš prigimties. Susiraskite būdų, kaip realizuoti savo kūrybinį potencialą. Pavyzdžiui, galite užsiimti sodininkyste ir mezgimu.

17. Leiskite laiką gamtoje

Gamta yra vienas geriausių būdu sumažinti stresą, išvalyti mintis nuo netvarkos. Pasivaikščiojimai miške ar šalia ežerų paskatins jūsų kūrybiškumą. Patirsite gerovės ir ramybės jausmą. Net jeigu pasivaikščiojimui turite vos 20 minučių per dieną, vis tiek pajusite gamtos magiją. Jūsų gyvenimas pasikeis į geresnę pusę.

18. Kurkite savo svajonių gyvenimą

Net jeigu nepasitikite savimi ir jūsų patirtis nelabai sėkminga. Tiesa yra tokia: tikėkite savimi ir veikite! Surasite būdą sukurti nepaprastą gyvenimą. Neleiskite niekam pasakyti kitaip.

19. Nežiūrėkite į save pernelyg rimtai

Gyvenimas yra paradoksas. Iš vienos pusės gyventi sąmoningą gyvenimą yra rimtas reikalas, iš kitos – nelabai. Linksminkitės, juokitės, būkite žaismingos. Tai padės jums sukurti lengvus santykius su kitais žmonėmis. Po gero juoko bus sėkmingesnė diena!