11 klaidų, dėl kurių jūsų telefonas nustoja veikti jau po poros metų


Šiandien papasakosime apie 11 klaidų, kurias visi darome.

1. Niekada neišjungiate telefoną

Ne visi žino, kad bent kartą per savaitę telefoną reikėtų išjungti. Ekspertų teigimu, tai gerokai prailgina akumuliatoriaus gyvenimą.

Be to, telefono nerekomenduojama naudoti vietoj žadintuvo. Įsigykite įprastą žadintuvą ir telefonas jums padėkos.

2. Esate visada įsijungęs „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“

Kiekvieną kartą, kai nesinaudojate tam tikromis funkcijomis, jas išjunkite. Taip telefonas ilgiau neišsikraus, o akumuliatoriaus geriau veiks.

Na iš tikrųjų, kam laikyti įjungtą funkciją „Bluetooth“, jeigu dirbate arba vaikštote mieste?

3. Naudojatės telefonu ekstremaliomis oro sąlygomis

Praktiškai nė vienas telefonas nesuprojektuotas atlaikyti ekstremaliai aukštas arba žemas temperatūras. Buvimas tokimis sąlygomis trumpina akumuliatoriaus veikimo laikotarpį. Jeigu už lango daugiau nei +30 arba mažiau nei -20 laipsnių Celsijaus, stenkitės naudotis telefonu tik būtiniausiais atvejais.

Advertisements

4. Paliekate jį krautis visą naktį

Ekspertų teigimu, dėl įpročio įkrauti telefoną iki 100 procentų genda akumuliatorius. Stenkitės išjungti įkroviklį, kai telefonas yra pasikrovęs 95–96 procentus. Dėl to nerekomenduojama palikti telefono krautis naktį.

5. Laukiate, kol telefonas išsikraus iki 0 procentų, o vėliau pasikraus iki 100 procentų

Ličio jonų akumuliatoriai, kurie diegiami į daugelį naujausios kartos telefonų, geriausiai veikia, kai yra įkrauti 50–80 procentų. Taip tvirtina Šeinas Broeskis, akumuliatorių įkroviklių gaminimo įmonės steigėjas. Akumuliatoriaus įkrovimas – tai kaip užkandžiavimas ir pietų pertrauka dienos metu.

6. Naudojate neoriginalų įkroviklį

Taip elgiasi beveik visų telefonų savininkai, ypač „iPhone“. Nenuostabu, juk „Apple“ įkroviklių laidai greitai lūžta, o nauji yra gana brangūs. Nepaisant to, stenkitės nenaudoti neoriginalių įkroviklių, kitaip pakenksite telefono akumuliatoriui ir jis lėtai, bet užtikrintai numirs. Taip pat yra buvę atvejų, kai, netinkamai naudojant įkroviklį, telefonai sprogdavo. Tad geriau nerizikuokite!

Advertisements

7. Niekada nevalote įrenginio

Anot tyrimų, ant telefono yra gerokai daugiau bakterijų nei ant unitazo dangčio arba jūsų augintinio lėkštėje. Pavyzdžiui, „Apple“ gamintojai rekomenduoja valyti įrenginius minkštu skudurėliu. Dezinfekuoti telefonus galima specialiais įrenginiais su ultravioletiniais spinduliais arba spirite suvilgyta vata.

Nepamirškite išvalyti įkrovimo angos. Ten gali kauptis kišenių šiukšlės, dėl kurių gali atsirasti jungimo problemų. Naudokite dantų krapštuką arba ploną adatą.

8. Vaikščiodami laikote telefoną rankoje

Pagal statistišką, 40 procentų visų gatvės vagysčių yra telefonų „iPhone“ vagystės. Apie tai pernai pranešė Federalinė Amerikos ryšių komisija. Tad skrajoti padebesiais vaikštant su telefonu rankoje yra nesaugu.

9. Neapsaugote telefono slaptažodžiu

Visada nustatykite slaptažodį ekranui atblokuoti. Kitaip nusikaltėliai pavogs jūsų informaciją arba pasinaudos jūsų interneto banko programėle greičiau nei spėsite susivokti ir imtis veiksmų.

Advertisements

10. Visoms programėlėms leidžiate nustatyti jūsų geolokaciją

Leisdami programėlėms nuolat sekti savo buvimo vietą savo rankomis žalojate telefoną. Dėl šios funkcijos greičiau išsikrauna akumuliatorius ir sutrumpėja jo tarnavimo laikas. Įjunkite geolokaciją tik toms programėlėms, kurioms būtina.

11. Leidžiate programėlėms bombarduoti jus pranešimais

„Push“ pranešimai verčia telefoną visada išlikti karinės parengties ir reikalauja nuolatinio prisijungimo prie duomenų, taip sekindami akumuliatorių. Kai telefonas gauna eilinį pranešimą, įsijungia telefono ekranas ir taip trumpėja akumuliatoriaus tarnavimo laikas.