Ryto galybė: kodėl taip svarbu keltis 5.00 val.


Esant superaktyviam gyvenimo būdui, gali pasirodyti, kad visiems reikalams sutvarkyti neužtenka paros. Tačiau raktu į našumo padidėjimą gali tapti rytinių valandų panaudojimas.

„Starbucks“ tinklo prezidentas Mišelis Gasas jau 15 metų kasdien rytais keliasi 4.30 val., kad galėtų užsiimti reikalais.

Gretchenas Rubenas, populiarus projektų autorius, prabunda 6 val. ryto ir dirba visą valandą, kol atsikelia jo šeima. Laiko valdymo ekspertė Lora Vanderkam savo knygoje „Prieš pusryčius“ pabrėžia, kad norint sėkmingai užsiimti verslu, būtina išmokti anksti pakilti iš lovos dėl kelių priežasčių.

Kodėl svarbu anksti keltis?

Susitelkimas. Bet kurio užsiėmusio žmogaus diena labai greit prisipildo reikalų, todėl rytas – pats produktyviausias ir ramiausias laikas užsiimti dalykais, kuriems reikia smegenų šturmo ir vienatvės.

Valios jėga. Ryte pastebimas žmogaus smegenų aktyvumo ir sąmonės švarumo pikas, todėl net „pelėdos“ pirmąją dienos pusę reikalus sprendžia greičiau ir kokybiškiau.

Teigiamas užtaisas. Būtent nuo rytinių valandų priklauso visos dienos nuotaika. Todėl anksčiau atsikėlus ir atlikus visus darbus, veikla atneš daugiau pasitenkinimo ir rezultatų siekiant savo tikslų.

Mintis keltis iš lovos vos prašvitus daugelį priverčia susigūžti. Tačiau yra keli metodai, kaip atkaklią „pelėdą“ paversti „vyturiu“, kad padidėtų mažojo verslo našumas.

Advertisements

Kaip išmokti atsikelti 5 val. ryto?

1. Laiko žurnalas. Viena priežasčių, kodėl žmonės nemėgsta keltis anksti ryte, yra ta, kad jie per vėlai eina gultis. Laiko žurnalas leis nustatyti, ar produktyviai naudojamas laikas visą dieną. Dauguma naktinių „pelėdų“, svajojančių sukurti sėkmingą verslą, aptinka, kad begalę laiko jie leidžia veltui įvairiems nenaudingiems užsiėmimams. Dar prieš 3 metus aš užsisėdėdavau darbe iki vėlumos.

2. Idealus rytas. Toliau būtina įsivaizduoti, ką jūs darytumėte, jei turėtumėte porą laisvų valandų per dieną. Eitumėte į treniruotę, užuot atlikę nedidelius tempimo pratimus? Paskaitytumėte laikraštį, užuot greitai peržiūrėję antraštes? Tai suteikia puikią stimuliaciją, ypač tiems, kurie užsiima verslu.

3. Rytinių valandų planavimas. Kad išmoktumėte anksti atsikelti, svarbu iš vakaro ruoštis rytiniams reikalams. Tai yra jei priimtumėte sprendimą ryte eiti pabėgioti, tam būtina pasiruošti aprangą ir t. t.

4. Lėtas įpročių keitimas. Jei esate įpratę keltis 7.30 val., tuomet neverta iškart nustatyti žadintuvo 5 val. ryto, nes jūs jį išjungsite ir grįšite į sapnų apie sėkmingą verslą pasaulį. Užuot tai darę, nustatykite žadintuvą 10 minučių anksčiau, kad po truputį priprastumėte prie naujo režimo.

5. Aš kasdien ryte prabundu 5–6 val. Esu labai patenkintas rezultatais ir savo efektyvumu, tai daryti patariu ir jums. Naudojant rytines valandas, galima pasiekti neblogų rezultatų sprendžiant reikalus. Patariu ryte žiūrėti motyvuojančius vaizdo įrašus ir klausytis geros muzikos.

Anksti prabuskite ir sėkmės jums!