Netikėkite tuo, kuris teisinasi, kad neturi gebėjimų mokytis užsienio kalbų – taip kalba eilinis tinginys, kuriam apsimoka slėpti savo tinginystę už žodžio „negabus“.
Anglų kalbos laikai su pavyzdžiais
Visi, pradėję mokytis anglų kalbos, susiduria su laiko formų supratimo problemomis. Anglų kalboje yra keturios veiksmažodžių rūšys – paprastasis (Simple / Indefinite), tęstinis (Continuous / Progressive), esamasis (Perfect) ir esamasis tęstinis (Perfect Continuous). Tuo pat metu kiekviena forma gali būti naudojama trimis laikais: esamuoju (Present), būsimuoju (Future) ir būtuoju (Past).
Mes papasakosime, kaip susigaudyti šiame labirinte beveik nepraradus nervinių ląstelių.
Šioje lentelėje yra 16 laiko formų vietoj įprastų 12, nes joje pavaizduota laikų sąveika. Taisyklės aprašo sakinių apie praėjusius įvykius, kurie remiasi faktais iš ateities, struktūrą: „Aš galvojau, kad bus…“ arba „O aš jums sakiau…“.
Kalti frazių iki košės atsiradimo galvoje nereikės! Skirk sau 10 minučių ir užsiimk tuo kiekvieną dieną. Praktika rodo, kad geriausių rezultatų duoda reguliarūs (t. y. kasdieniai) trumpi užsiėmimai. Sisteminė prieiga visada nugalės intensyviausią, bet netvarkingą sistemą.
Prieš pradėdamas užsiėmimą prisimink gyvenimiškų situacijų ir užrašyk jas ant popieriaus paprastais sakiniais. Vienai dienai pakaks 15 sakinių. Kiekvieną sakinį prakalbėk žodžiu visais laikais. Mintyse įsivaizduok, apie kokius laiko tarpus eina kalba ir kokiame kontekste tai vyksta. Vaizdinis mąstymas padės smegenims lengviau suvokti ir išreikšti žodžiais tavo mintis bei emocijas.