Testas, parodantis, kokie jūsų santykiai su aplinkiniais


Norime pasidalinti Marilyn Murray metodu, kuris gali padėti sukurti gerus santykius su savimi ir aplinkiniais.

Iš pradžių nusipieškite tokį šabloną:

Apskritimų viduje „sutalpinkite“ visus ir viską, kas jums artima. Jums reikia įsivaizduoti savo gyvenimą ir įrašyti į apskritimus po vieną puntą. Priklausomai nuo svarbumo lygio, juose gali būti kiti žmonės, daiktai, darbas, pomėgiai. Pirmame apskritime – svarbiausi, septintame – mažiausiai svarbūs.

Dabar pažiūrėkite, kaip turi atrodyti tobulas apskritimas:

1-asis apskritimas, centrinis: jame turi būti tik jūs. Jeigu šalia jūsų yra dar kažkas arba yra tik kažkas, bet nėra jūsų, vadinasi, jūsų yra per daug šio žmogaus gyvenime, o jo – jūsų gyvenime. Tai gali pakenkti jums, jūsų sveikatai, vystymuisi (tiek fiziniam, tiek intelektualiam).

2-asis apskritimas: čia turi būti tik jūsų sutuoktinis / sutuoktinė arba mylimasis / mylimoji ir niekas kitas. Šie santykiai yra emociškai ir dvasiškai glaudžiausi ir artimiausi. Jeigu šiuo metu neturite santykių, šis apskritimas turi likti tuščias.

3-iasis apskritimas: čia turi būti kartu su jumis gyvenantys vaikai iki 18 metų. Su jais galite būti atviri, jums nereikia vaidinti. Į šį apskritimą nereikia įrašyti jau suaugusių vaikų, kad netrukdytumėte jiems gyventi savo gyvenimo.

4-asis apskritimas: čia gali būti jau savarankiški vaikai, tėvai. Tai žmonės, su kuriais galite pasidalinti savo jausmais ir mintimis, su kuriais jaučiatės saugiai ir ramiai.

5-asis, 6-asis, 7-asis apskritimai: juose gali būti giminės, draugai, darbas, hobis, naminiai gyvūnai ir daugybė kitų dalykų, kurių yra jūsų gyvenime.

Toks variantas dažnai sutinkamas tarp moterų:

Apie ką gali papasakoti šis apskritimas?

Pirmiausia jis rodo priklausomus santykius šeimoje: moteris per daug dalyvauja vyro gyvenime, tad laiko sau jai beveik nelieka.

Jeigu jų vaikas yra pilnametis ir nebegyvena kartu, jis užima sutuoktinio vietą. Tokiose situacijose vaikas gali arba amžinai likti su tėvais, arba atvirkščiai, bandyti kuo greičiau sukurti šeimą nesvarbu su kuo, kad tik greičiau paspruktų iš namų.

Darbas taip pat užima ne savo, bet vaiko vietą. Neretai esant tokiai situacijai, pora neturi vaikų, o jeigu ir turi, vis tiek tėvas visą savo laiką skiria darbui.

Mama yra savo vietoje, čia viskas gerai.

Variantas, sutinkamas tarp vyrų:

Vyras per daug dėmesio skiria darbui, bet nepamiršta savęs ir šeimos. Tokių santykių negalima vadinti sveikais.

Sportas užima žmonos vietą, ko jokiais būdais negali būti: čia galimos emocinės problemos, dėl kurių šeimoje gali kilti barnių.

Žmona užima vaiko vietą, o tai nėra teisinga, nes ji reikalauja dėmesio, kuris turi būti skiriamas vaikui. Dėl to vyras labiau kontroliuoja žmoną. Jai tai nepatinka – ir vėl ginčai.

Sprendžiant iš apskritimo, kuriame yra draugai, jie svarbesni už vaiką, todėl jis gali pasijusti visiškai nereikalingas tėvui, nejausti reikiamos apsaugos. Dėl to tėvas netampa svarbia figūra tolesniame vaiko gyvenime.

Šiuos „artimumo apskritimus“ galite naudoti, jei jaučiate, kad jūsų gyvenime nėra pusiausvyros, o bendraujant su žmonėmis kyla tam tikrų problemų. Atlikę šį testą galite pamatyti savo gyvenimą iš šalies ir koreguoti santykius siekdami balanso.