5 mažos gyvenimiškos pamokos


1. Jeigu galite…

Jeigu galite pradėti dieną be kofeino, jeigu visada gebate džiaugtis, nekreipti dėmesio į skausmus ir negalavimus, jeigu gebate susilaikyti nuo skundų ir nevarginti žmonių savo problemomis, jeigu galite kasdien valgyti tą patį maistą ir už jį dėkoti, jeigu gebate suprasti mylimą žmogų, kai jis neturi jums laiko, jeigu gebate praleisti pro ausis mylimo žmogaus mestus kaltinimus, kai viskas eina ne taip ne dėl jūsų kaltės, jeigu gebate ramiai priimti kritiką, jeigu gebate elgtis su savo vargšu draugu taip pat, kaip ir su turtingu, jeigu galite apsieiti be melo ir apgavysčių, jeigu galite kovoti su stresu be vaistų, jeigu gebate atsipalaiduoti be alkoholio, jeigu galite užmigti be tablečių, jeigu galite nuoširdžiai pasakyti, kad nevertinate žmonių pagal jų odos spalvą, religinius įsitikinimus, seksualinę orientaciją arba politines pažiūras, vadinasi, pasiekėte savo šuns išsivystymo lygį…

Seras Vinstonas Čerčelis

2. Smulkmenų galia

Hipotetinė situacija: kas nutiks, jeigu įmesite varlę į puodą su verdančiu vandeniu? Ji tuojau pat iššoks. O kas nutiks, jeigu tą pačią varlę įdėsite į puodą su šaltu vandeniu, uždėsite jį ant ugnies ir palaipsniui užkaisite?

Varlė atsipalaiduos. Be abejo, ji pastebės, kad darosi šilčiau, bet pamanys: „Šiek tiek papildomos šilumos tikrai nepakenks.“ Viskas baigsis tuo, kad ji išvirs.

Daugybė dalykų gyvenime kaupiasi palaipsniui. Ypač skolos, antsvoris ir pašlijusi sveikata. Negalima nuvertinti smulkmenų.

3. Menas priimti dovanas

Norint pritraukti gausos į gyvenimą, labai svarbu išmokti priimti. Mes gauname tiek pat, kiek ir atiduodame, vadinasi, ir atiduoti reikia tiek pat, kiek gauname. Šį svarbų momentą daugelis praleidžia pro akis. Tačiau išmokti priimti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Kruopščiai išanalizuokite savo reakciją į komplimentus. Išmokite juos priimti, nes jų pagalba aplinkiniai realizuoja savo šansą ką nors atiduoti.

Mokėjimas lengvai priimti viską, ką jums duoda, padės pritraukti gausą. Neatsisakykite, kai jums siūlo ką nors gero. Jeigu jums įteikia dovaną, priimkite ir tiesiog padėkokite. Jeigu restorane kas nors kitas nori apmokėti jūsų sąskaitą, nesiginčykite. Pasakykite „ačiū“ ir leiskite žmogui atlikti šį „atidavimo“ gestą.

Atsikratykite nusistatymų dėl dovanų. Pamirškite, kad jie daro jus pažeidžiamus ar skolingus. Jeigu jums dovanoja tai, kas jums nepatinka ar ko jums nereikia, atiduokite dovaną tam, kas ja apsidžiaugs labiau. Šiuo atveju laimi visi. Atsisakydami dovanos jūs blokuojate gausos srovę ne tik savo, bet ir dovanotojo gyvenime. Kai dovanojate dovanas patys, negi nenorite, kad jas priimtų?

4. Meistriškumo šaltinis

Vienas fotografas atėjo į vakarienę pas moterį. Peržiūrėjusi jo nuotraukas ji pasakė:
– Kokie nuostabūs Jūsų darbai! Turbūt turite labai gerą fotoaparatą?

Fotografas nutylėjo. Bet išeidamas pasakė:
– Dėkoju, vakarienė buvo labai skani. Turbūt turite labai gerų puodų.

5. Kada nors tu suprasi…

Kada nors tu suprasi, kad būna žmonių, kurie niekada neišduos, bet tam teks iškęsti daugybę išdavysčių.

Kada nors tu suprasi, kad išorinis spindesys – niekis, palyginti su vidiniu grožiu, nes visi žmonės iš išorės tokie tik iki pirmojo lietaus. Tai, kas viduje, dega visada. Net jeigu jau užgeso iki vos matomų angliukų. Bet pakanka sudėti lūpas vamzdeliu ir švelniai papūsti – ugnis palaipsniui įsidegs ir tave sušildys.

Kada nors tu suprasi, kad dauguma formulių ir aforizmų, kurių išmokai iš supančio pasaulio, – beprasmiai, nors ir gražūs žodžių rinkiniai, ne daugiau. Svarbios tik tos tiesos, kurias suvokei pats.

Kada nors tu suprasi, kad gėris, švelnumas, mylavimas ir rūpestis – vidinės, o ne išorinės jėgos pasireiškimas.