Pasakėčia apie tai, kaip aplinkybės keičia žmogų


Kartą jauna moteris atėjo pas savo tėvą ir liūdnai tarė:

– Tėti, aš taip pavargau nuo visko. Mane nuolat persekioja sunkumai – darbe, šeimoje, aš nebeturiu jėgų. Kaip man su tuo susidoroti?

Tėvas atsakė:

– Leisk aš tau parodysiu.

Jis pastatė ant viryklės tris puodus su vandeniu ir atsinešė morką, kiaušinį ir kavą. Kiekvieną produktą įdėjo į atskirą puodą. Po kelių minučių išjungė viryklę ir paklausė dukros:

– Kas jiems nutiko?

– Na, morka ir kiaušinis išvirė, o kava ištirpo, – atsakė mergina.

– Teisingai, – patvirtino tėvas, – bet tai tik paviršutinis vertinimas. Pažiūrėk į morka, kuri buvo tvirta – po virimo ji pasidarė minkšta. Kiaušinis, kuris buvo trapus ir skystas, tapo kietas. Išoriškai niekas nepasikeitė, bet viduje jie pakeitė savo struktūrą, paveikti vienodų nepalankių sąlygų – verdančio vandens. Tas pats nutinka ir žmonėms – stiprūs išoriškai gali išskysti ir nusilpti ten, kur trapūs ir švelnūs tvirtėja…

– O kaip gi kava? – paklausė dukra.

– O, kava – įdomiausia. Ji visiškai ištirpo priešiškoje aplinkoje ir net pakeitė ją – pavertė verdantį vandenį nuostabiu aromatingu gėrimu. Yra žmonių, kurių aplinkybės negali pakeisti – jie keičia pačias aplinkybes ir paverčia jas kažkuo nauju, tuo pačiu gaudami vertingą patirtį ir žinias. Taigi kiekvienas turi pasirinkimą, ar leisti aplinkybes ir toliau mus veikti arba patiems jas kurti.