Keturiasdešimtmečiui mokytojui diagnozavo neoperuojamą auglį ir davė jam metus gyvenimo 


Keturiasdešimtmečiui mokytojui diagnozavo neoperuojamą auglį ir davė jam metus gyvenimo. Stipraus angliško kraujo mokytojas pajuto stiprų susirūpinimą tik vienu dalyku: kaip aprūpinti žmoną ir dukras, liekančias be jokių pinigų…

Dėstydamas kalbą ir literatūrą, jis nesugalvojo geresnio būdo uždirbti padorią sumą kaip tik bandyti parašyti romaną. Tokį romaną, kuris gerai skaitytųsi ir būtų gerai perkamas. Skaitytojais jis įsivaizdavo savo mokinius ir jų tėvus. Romano herojų gyvenimą jis įsivaizdavo tik savo gimtojo darbininkų priemiesčio apylinkėse.

Patirtis buvo nauja, bet įtraukianti. Laikas spaudė. Jis skubiai ir desperatiškai bandė įvaldyti amatą. Aukštosios literatūros kūrimas jo nedomino. Jis tik norėjo savo šeimai perleisti autoriaus teises, kad ši turėtų iš ko gyventi.

Advertisements

Savo gyvenimo metų pabaigoje Anthony Burgessas baigė romaną „Prisukamas apelsinas“ ir uždirbo milijoną! Kultiname filme vaidino jaunasis Malkolmas McDowellas. Chuliganai užsidėjo katiliukus ir baruose pradėjo prašyti pieno. Knygą išvertė į pusšimtį pasaulio kalbų.

Burgessas, jausdamasis nesavas iš to laimingumo atlikus pareigą, išgėrė ir nuėjo pas gydytoją. Gydytojas pažiūrėjo nuotraukas, pervertė ligos istoriją ir išpūtė akis: vėžio nebuvo. Burgessas pasveiko.

Jis tapo rašytoju. Parašė dar per 50 knygų. Be to, jis pradėjo rašyti muziką ir sukūrė 175 muzikinius kurinius. Jo kūrinius užsakinėjo net simfoninis orkestras…

© Michailas Velleris, „Žodis ir profesija“