Mama namų šeimininkė atsakė į klausimą: „O ką tu veiki visą dieną?“


Pavargusi be perstojo girdėti tą patį klausimą: „O ką tu veiki visą dieną?“ tatuiruočių meistrė iš Floridos Rišėlė Kaslberi nusprendė parašyti atsakymą visų mamų namų šeimininkių vardu. Ir jis tiesiog susprogdino internetą – 300 tūkstančių žmonių šiuo įrašu pasidalino ir dar 600 tūkstančių paspaudė „patinka“. Kiekvienas turi jį perskaityti ir suprasti, kaip aukojasi mamos dėl savo vaikų.

Viskas prasideda nuo hipotetinės situacijos, kai vyras (V) susitinka su psichologu (P).

P: – Kaip užsidirbate pragyvenimui, pone Rodžersai?

V: – Dirbu buhalteriu banke.

P: – O Jūsų žmona?

V: – Ji nedirba, ji namų šeimininkė.

P: – Kas ruošia pusryčius jūsų šeimai?

V: – Žmona, nes ji nedirba.

P: – Kelintą valandą ji keliasi?

V: – Keliasi anksti, nes jai reikia viską organizuoti: suruošti ir aprengti vaikus, juos pamaitinti, prižiūrėti, kol valosi dantis, ir sužiūrėti, ar viską susirinko. Ji keliasi su mažyliu, keičia jam sauskelnes ir jį žindo.

P: – Kaip jūsų vaikai keliauja į mokyklą?

V: – Juos nuveža žmona, nes jai nereikia į darbą.

P: – Ką ji veikia po to?

V: – Dažniausiai ji sprendžia, ką gali dar padaryti, kol yra išvažiavusi į centrą, kad nereikėtų be reikalo išimti vaikiškos kėdutės. Ji gali apmokėti sąskaitas arba užsukti į parduotuvę. Kartais ji ką nors pamiršta ir jai tenka vėl važiuoti iš namų su vaiku. Grįžusi namo, ji žindo kūdikį, keičia jam sauskelnes ir ruošia miegoti, tvarko virtuvę, skalbia ir tvarko namus. Na, ji gi nedirba.

P: – O ką veikiate jūs po darbo?

V: – Žinoma, kad ilsiuosi. Aš gi pavargstu po visos dienos, praleistos darbe banke.

P: – O ką jūsų žmona veikia vakarais?

V: – Ji gamina vakarienę, mus maitina, plauna indus, vėl tvarko virtuvę, veda šunį į lauką. Padeda vaikams paruošti namų darbus, o vėliau suruošia juos miegoti – atneša šilto pieno, prižiūri, kad jie persirengtų pižamomis ir išsivalytų dantis. Vėliau naktį ji keliasi pamaitinti kūdikio ir jeigu reikia, pakeičia jam sauskelnes. Jai gi nereikia iš ryto keltis į darbą.

Taip praeina daugumos pasaulio moterų dienos, prasidedančios ankstyvais rytais ir pasibaigiančios vėlyvais vakarais… Ir tai vadinasi „nedirba“?!

Namų šeimininkės neturi diplomų, bet jų vaidmuo šeimos gyvenime yra raktinis.

Vertinkite savo žmoną, mamą, močiutę, tetą, seserį, dukrą… Nes jų auka yra neįkainojama.

Kažkas jos paklausė…

„Tu dirbi ar esi tiesiog namų šeimininkė?“

Ji atsakė:

„24 valandas per parą dirbu žmona, esu mama, moteris, dukra, žadintuvas, virėja, tarnaitė, auklė, darbininkė, apsaugininkė, patarėja. Neturiu paprastų ar ligos atostogų, dirbu dienomis ir naktimis ir negaunu už tai jokio atlygio…

Ir vis tiek dažniausiai mano girdimas klausimas yra: „Bet ką tu veiki visą dieną?“

Skiriama visoms moterims, paaukojusioms savo gyvybę šeimos labui. Moteris – kaip druska. Jos buvimo niekas nepastebi, bet jai nesant, viskas praranda skonį.“