Mokytojas paskelbė vasaros užduotis mokiniams ir išgarsėjo visame pasaulyje


Cezare Cata – mokytojas, dirbantis Italijos mokykloje „Polo Scolastico Paritario Don Bosco“, esančioje pajūrio miestelyje Ferme, savo mokiniams paskelbė penkiolikos punktų namų darbus vasarai. Turbūt geresnį dalyką būtų sunku sugalvoti!

Cezare Cata namų darbai socialiniuose tinkluose surinko dešimtis tūkstančių paspaudimų „patinka“! Štai ką reiškia mylėti savo darbą ir rūpintis vaikais.

15 Cezare Catos punktų vasarai:

1. Rytais pabūkite vieni – pasivaikščiote prie jūros, stebėkite saulės atspindžius vandenyje ir galvokite apie tai, kas daro jus laimingus.

2. Stenkitės vartoti naujus žodžius, kurių šiemet išmokome. Kuo daugiau galėsite pasakyti, tuo įdomiau mąstysite, o kuo daugiau minčių turėsite, tuo laisvesni būsite.

3. Skaitykite! Daug, kiek tik galėsite. Bet ne dėl to, kad privalote. Skaitykite, nes tai įkvepia svajonėms ir nuotykiams, o skaitymas – tai tarsi skrydis. Skaitykite, nes tai geriausia maišto forma (kreipkitės į mane, jeigu reikės patarimo, ką būtent skaityti).

4. Venkite visko, kas jus neigiamai nuteikia ir sukelia tuštumos jausmą (daiktų, situacijų ir žmonių). Ieškokite įkvėpimo ir draugų, kurie jus praturtins, supras ir priims tokį, koks esate.

Advertisements

5. Jeigu jaučiate liūdesį ir baimę, nesijaudinkite: vasara, kaip ir bet koks kitas nuostabus gyvenimo įvykis, gali sukelti sąmyšį jūsų viduje. Rašykite dienoraštį, aprašykite, kaip jaučiatės (o rugsėjį, jeigu panorėsite, galėsime kartu jį paskaityti).

6. Šokite ir nieko nesidrovėkite. Visur, kur tik norite: šokių aikštelėje, savo kambaryje – visiškai vieni. Vasara – tai šokis, tad būtų kvaila to nepadaryti.

7. Nors kartą pasitikite kylančią saulę. Stovėkite tyliai ir giliai kvėpuokite. Užsimerkite ir pajuskite dėkingumą.

8. Daugiau sportuokite.

9. Jeigu sutikote ką nors, kas jums labai patiko, pasakykite tai jam ar jai. Darykite tai gražiai ir įtaigiai, kaip tik mokate. Nebijokite būti nesuprasti. Jeigu nieko nepavyks, ką gi, vadinasi, nelemta, o jeigu jus supras ir atsakys, tada kitą vasarą praleisite kartu ir tai bus auksinis laikas. (Jeigu nepasiseks, grįžkite prie aštunto punkto.)

10. Pasikartokite mūsų pamokų konspektus: palyginkite viską, ką skaitėme, su tuo, kas vyksta jūsų gyvenime.

11. Būkite laimingi kaip saulės šviesa ir laisvi kaip jūra.

12. Labai prašau, nesipykite. Būkite geri ir mandagūs.

Advertisements

13. Žiūrėkite gerus filmus su prasmingais, emocionaliais dialogais (jeigu galite, anglų kalba), kad tuo pat metu gerintumėte savo kalbos žinias ir vystytumėte gebėjimą jausti bei svajoti. Lai filmas jums nesibaigia kartu su finaliniais titrais, išgyvenkite jį vėl ir vėl, įtraukite jį į šios vasaros patirtis!

14. Vasara – tai magija. Žiburiuojant rytinės saulės spinduliams ir karštais vasaros vakarais svajokite apie tai, koks gali ir turi būti jūsų gyvenimas. Padarykite viską, kas nuo jūsų priklauso, kad niekada nepasiduotumėte siekdami svajonės.

15. Būkite geri.