10 kvailiausių mitų, kuriais vis dar tikima


1. Raudona spalva erzina bulius. Buliams nerūpi medžiagos spalva, apskritai jie jų beveik neskiria.

2. Tomas Edisonas išrado lemputę. Iki Edisono buvo daug kaitrinės lemputės išradėjų. Žinomiausias – Lodyginas Aleksandras, patentavęs volframino siūlelį.

3. Švarus vanduo – geriausias elektros laidininkas. Netiesa! Distiliuotas vanduo neturi šiam procesui būtinų druskų jonų, mineralų, purvo ir kitų substancijų.

4. Chameleonas susilieja su aplinka. Dažniausiai chameleonas keičia spalva tam, kad galėtų bendrauti su savo rūšies atstovais, o ne maskuotis.

5. Viduramžiais žmonės gyveno iki 30 metų. Vidutinė gyvenimo trukmė buvo maždaug 30 metų, o kūdikių mirtingumas – gana didelis. 21 metų sulaukę žmonės dažniausiai gyvendavo iki 54–65 metų.

Advertisements

6. Žaibas dukart į tą pačią vietą netrenkia. Žaibas dukart į tą pačią vietą trenkia. To tikimybė siekia 45 procentus.

7. Popieriniai pinigai pagaminti iš popieriaus. Banknotai gaminami iš medvilnės ir lino, o kai kuriose šalyse – iš plastiko.

8. Strutis slepia galvą į smėlį. Stručiai neslepia galvos į smėlį. Pajutę pavojų, jie krinta ant žemės ir apsimeta mirę.

9. Aštuonkojis turi 8 kojas. Okeanariumo „Sea Life“ biologo duomenimis, aštuonkojai turi 2 rankas ir 6 kojas.

10. Skaitmenis sukūrė arabai. Arabiškus skaitmenis sukūrė ne arabai, bet indai. Tokį pavadinimą jie gavo dėl to, kad būtent arabai paskleidė informaciją apie skaitmenis Europoje per Šiaurės Afriką ir Ispaniją.