13 dalykų, kurie neleidžia mums jaustis laimingiems


O juk tos senienos nuodija mums gyvenimą, bet kažkodėl mes laikomės jų įsikibę ir niekaip nepaleidžiame. Užtat kokia apima palaima, kai vis dėlto nusprendžiame, jog jau dabar tikrai atėjo metas jų atsisakyti. Gyvenimas keičiasi, mes patys keičiamės, ir aplinkinis pasaulis keičiasi!

13 dalykų, kurių verta atsisakyti.

1. Atsisakykite poreikio įrodinėti, jog esate teisus.

Daugelis, net rizikuodami puikiais santykiais, skaudindami kitus žmones ir keldami stresą sau ir kitiems, niekaip nesusitaiko ir nepriima kitokio požiūrio. Argi verta taip elgtis?

2. Liaukitės mėginę viską kontroliuoti.

Pasistenkite atsisakyti poreikio nuolatos kontroliuoti tai, kas jums nutinka, – situacijas, žmones ir kt. Kad ir kas tai būtų, giminaitis ir artimasis, kolega ar gatvėje sutiktas nepažįstamasis, – leiskite jam tiesiog būti tokiam, koks jis yra.

3. Atsikratykite kaltės jausmo.

Atsisakykite poreikio kaltinti kitus žmones dėl to, ką pats turite ar neturite, už tai, ką jaučiate arba nejaučiate. Liaukitės švaistę savo energiją ir tiesiog prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą.

4. Liaukitės negatyviai kalbėjęsi su savimi.

Daugelis žmonių žaloja save, leisdami negatyvioms mintims ir emocijoms valdyti jų gyvenimus. Nepasikliaukite tuo, ką jums kužda jūsų logiškas mąstymas. Jūs sugebate kur kas daugiau, negu jums pačiam atrodo.

5. Atsisakykite poreikio skųstis žmonėmis, situacijomis, įvykiais, kurie jus liūdina bei skaudina.

Niekas negali padaryti jūsų nelaimingo, jokia situacija negali jūsų nuliūdinti. Ananiptol ne situacijos sukelia vienokias ar kitokias mintis.

6. Liaukitės kritikavę.

Nustokite kritikuoti žmones, kurie kitokie negu jūs, bei įvykius, kurie apvilia jūsų lūkesčius. Mes visi skirtingi.

7. Atsisakykite poreikio daryti įspūdį kitiems.

Liaukitės apsimetinėję ir kažką vaizdavę, būkite savimi. Nusiimkite kaukę, priimkite ir pamilkite savo tikrąjį „aš“.

8. Liaukitės priešinęsi permainoms.

Permainos – tai normalu, jos būtinos, kad pajudėtume iš taško A į tašką B. Permainos keičia ir mūsų gyvenimą, ir mus supančių žmonių gyvenimus į gera.

9. Nekabinkite etikečių.

Liaukitės kabinti etiketes žmonėms ir įvykiams, apie kuriuos jūs mažai ką išmanote bei suvokiate. Atverkite savo sąmonę naujiems dalykams.

10. Paleiskite praeitį.

Tai, be abejo, sudėtinga. Ypač tuo atveju, kai praeitis patinka labiau už dabartį, o ateitis šiek tiek baugina. Tačiau jums būtina susitaikyti su faktu, jog iš tiesų jūs turite tik dabartį.

11. Atsikratykite baimių.

Baimė – tai viso labo iliuzija, kurią jūs pats ir sukūrėte. Iš tiesų ji neegzistuoja. Visa tai tėra jūsų proto kūrinys. Jeigu pakeisite savo vidinę būseną, išorinė tikrovė taip pat pasikeis.

12. Liaukitės teisinęsi.

Atsisakykite visų pasiteisinimų, išleiskite juos užtarnauto poilsio. Mes ypač dažnai ribojame save be reikalo teisindamiesi.

13. Liaukitės stengęsi pateisinti kitų žmonių lūkesčius.

Daugelis žmonių iš tiesų gyvena ne savo gyvenimą, o nuolatos atsižvelgdami, ką apie juos mano kiti žmonės. Jie daro tai, ko iš jų tikisi tėvai, draugai, mokytojai, valstybė ir visuomenė. Jie ignoruoja savo vidinį balsą, savo vidinį pašaukimą. Jie taip susirūpinę kitų žmonių lūkesčiais, jog pradeda nebekontroliuoti savo gyvenimo.

Jie pamiršta, kas jiems iš tiesų teikia laimės pojūtį, ko jie iš tiesų trokšta… ir galų gale pamiršta apie save. Bet mes turime tik vieną gyvenimą. Jis vyksta čia ir dabar.

Gyvenkite taip, kaip norite, išgirskite savo vidinį balsą ir nesukite iš pasirinkto kelio dėl kitų žmonių nuomonės!