Kuo anksčiau jūs suvoksite šias 13 gyvenimo taisyklių, tuo greičiau imsite gyventi visavertiškai


„Gyvenimas sunkus. Galų gale jis baigiasi mirtimi.“

Ketrina Hepbern (Katharine Hepburn) buvo teisi. Mus supantis pasaulis išties žiaurus, ir gyvendami kasmet vis geriau suvokiame, kad laukti netikėtumų neverta. Kuo anksčiau jūs susitaikysite su šiuo faktu, tuo greičiau jūsų gyvenimas ims teikti malonumą.

Nėra jokios prasmės kabintis į skirtingas iliuzijas. Tik suvokdami tikrovę ir nusiteikdami pozityviai galite tikėtis pokyčių.

Štai 13 tiesų, kurias Jūs privalote suvokti:

1. Jūs prarasite visa, ką mėgstate, taip pat visus žmones, kuriuos mylite.

Viskas turi pabaigą. Mylimi žmonės numirs. Visa, dėl ko darbuojatės, anksčiau ar vėliau pavirs į dulkes.

Tai neišvengiama. Belieka vertinti kiekvieną akimirką, kurią jūs praleidžiate kartu su savo mylimais žmonėmis, ir nemanykite, jog taip bus amžinai. Stenkitės mėgautis kiekviena akimirka – nespėsite nė mirktelėti, ir visa tai pradings.

2. Liaukitės egzistuoti, pradėkite gyventi.

Tai lengva pasakyti, bet sudėtinga įgyvendinti. Daugelis kamuojasi gyvenime, nerasdami saugios priebėgos, bet pabudę rytais toliau pasiduoda įprastinei rutinai. O juk daugelis tiesiog pamiršta, kas yra iš tiesų svarbu, gyvendami tarsi pagal automatinę programą.

Gyvenimas ir egzistavimas – tai du labai skirtingi dalykai. Mes privalome stengtis gyventi, o ne leisti dienas beprasmiškai svajodami apie geresnius laikus.

Atmerkite savo akis, atmeskite visus varžančius rėmus, pradėkite jausti! Sustokite pagaliau ir apsižvalgykite. Visa, ką pamatysite, pasikeis jau kitą dieną, o juo labiau visa tai kitaip atrodys po metų.

3. Geri darbai neužtikrina gero gyvenimo.

Net jeigu esate geras žmogus, tikėtina, jog jums nutiks ir negerų dalykų. Deja, bet gerų poelgių darymas nesuteikia jokių garantijų, kad jums gyvenime seksis.

4. Gyvenimas nėra teisingas.

Jūs galite būti sąžiningas, geraširdis ir itin principingas žmogus, bet už visa tai negausite šiame gyvenime jokio apdovanojimo. Kartais gyvenime viskas susiklosto priešingai – blogi žmonės gauna visa, kas jame yra geriausia.

O geriausi žmonės dažnai nesulaukia to, ko iš tiesų nusipelnė. Tuomet belieka mėgautis tuo, ką mums gyvenimas suteikia, be to, verta pasinaudoti kiekviena pasitaikančia galimybe.

5. Žmonės nėra tokie jau geri.

Kad ir koks būtumėte mielas žmogus, jums teks labai nusivilti tikrove, jeigu tikėsitės, kad ir kiti žmonės bus jums geranoriški. Susitaikykite su šiuo faktu ir toliau būkite savimi. Būkite ir toliau geras žmogus.

6. Ne viskas klostysis taip, kaip jums norėtųsi.

Ne viskas klostosi taip, kaip jums norisi. Kartais jūsų planai žlunga, net jeigu viską darėte teisingai. Vieną akimirką viskas apskritai gali žlugti ir pavirsti į dulkes.

Tuomet pakilkite, nusipurtykite tas dulkes ir eikite toliau. Toks jau yra tas gyvenimas.

7. Nesate idealus ir niekada nebūsite idealus.

Salvadoras Dali pasakė: „Nebijokite tobulybės – ji nepasiekiama.“ Tad nė neverta siekti tobulybės.

8. Jums lemta keistis, net jei to nenorite.

Permainos neišvengiamos. Niekas jų neišvengia. Viskas keičiasi, visos būtybės auga ir bręsta, o gyvenimas tęsiasi. Neįmanoma tam pasipriešinti.

9. Jūs neprivalote visiems įtikti.

Pirmiausia turite įtikti sau. Žmonės, kurie jus vertina, bus laimingi, jeigu būsite laimingi jūs. Ir visuomet atsiras tokių žmonių, kurie jus kritikuos ir smerks, bet privalote toliau judėti savo pasirinktu keliu nekreipdami į juos dėmesio.

10. Iššvaistyto laiko nebesugrąžinsi.

Mokykitės planuoti laiką. Kiekviena sekundė neįkainojama.

Laikas lekia taip greit, kad nė nepastebėsite, kaip pasensite. Juk jūs nenorite po to apgailestauti, jog turėjote tiek galimybių, kuriomis nepasinaudojote?

11. Laikas brangesnis už pinigus.

Net jeigu turėtumėte visus pasaulio pinigus, jūs vis tiek neįstengtumėte nusipirkti laiko. Pinigų reikia, bet jeigu norite pasiekti savo tikslų, teks išmokti vertinti savo laiką. Būtent tai yra tiesiausias kelias į laimę.

12. Jeigu norite gero gyvenimo – turėkite tikslą ir jo siekite.

Visiems mums reikia gyvenimo tikslo, kuris mus skatintų veikti ir suteiktų mūsų gyvenimui prasmę. Darykite viską, ką galite, siekdami šio tikslo.

13. Laimė yra tai, ką jūs nuveikiate kitų būtybių labui.

Jeigu jaučiatės esą laimingi, kiekvieną dieną galvokite – kurie žmonės ir kokie dalykai jums suteikia šį laimingumo pojūtį. O kurie jūsų pačių poelgiai suteikia jums šį laimės pojūtį? Atsakę į šiuos klausimus suprasite, jog laimė susijusi su jūsų poelgiais. Jūs suprasite, jog laimė priklauso nuo jūsų santykių su kitais žmonėmis.