1. Diskomfortas, arba permainų palydovas.
Mes, deja, diskomforto pojūtį dažnai painiojame su pačia tikriausia nelaime ir vengdami jo bėgame nuo neišvengiamų permainų. O juk siekiant įgyti naują supratimą, atsisakyti mus ribojančių įsitikinimų ir motyvuoti save realiems pokyčiams tam tikras diskomforto pojūtis tiesiog būtinas.
Diskomfortas – tai signalas, kuris labai dažnai gali būti itin naudingas.
2. Jausmas, kad vėl sugrįžo vaikystės baimės.
Jūs suvokėte, kad dabartiniame gyvenime vėl susidūrėte su problemomis, kurios jus kamuodavo vaikystėje. Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog jūs paprasčiausiai neišmokote gyvenimo pamokų, iš tiesų visa tai reiškia, jog jūs imate suvokti, kodėl patiriate vienokius ar kitokius jausmus. Ir tai yra pirmas žingsnis į permainas.
3. Tikslo neturėjimo pojūtis.
Kai jaučiatės sutrikęs, imate labiau dalyvauti savo paties gyvenime. Jūs imate rečiau prisiminti praeitį ir mažiau svajoti apie ateitį, o daugiau gyvenate dabartyje.
O kol nesusitaikėte su šia realybe, jums atrodys, kad išklydote iš kelio. Tačiau atminkite, kad viskas yra kaip tik atvirkščiai.
4. „Kairiojo smegenų pusrutulio“ negalia.
Jeigu dažniau naudojate dešinįjį smegenų pusrutulį (pasitelkiate intuiciją ir emocijas), jums gali pasirodyti, kad „kairiojo pusrutulio“ funkcijos tapo nebesvarbios. Staiga tapo sunku susikaupti, tapti organizuotam ir įsidėmėti nereikšmingas detales.
Emocijos ima viršų tada, kai jos „nusprendžia“ siekti pripažinimo. O mūsų tikslas tokioje situacijoje – liautis su jomis kovoti bei joms priešgyniauti. Norint emocijas suvaldyti, reikėtų pirmiausia jas suvokti.
5. Miego režimo sutrikimai.
Miegosite daugiau arba mažiau negu įprastai. Pabusite vidury nakties, nes negalėsite liautis apie kažką mąstyti. Jausitės kupini energijos arba visiškai išsekę.
6. Vyksta dalykai, keičiantys įprastą gyvenimo eigą.
Jums tenka staiga persikraustyti, skirtis, atsisakyti darbo, patenkate į eismo įvykį ir t. t.
7. Didelis poreikis pabūti vienam.
Kažkurią akimirką jūs nusiviliate idėja leisti savaitgalius su savo draugais. Kitų žmonių problemos jus labiau sekina nei domina. Veikiausiai visa tai liudija, kad jus ištiko „perkrovos“ laikotarpis.
8. Emocingi, ryškūs sapnai, kuriuos jūs beveik visada detaliai prisimenate.
Jeigu sutinkate su prielaida, kad sapnai – tai pasąmonės siunčiama žinia (arba jūsų patirties projekcija), tada jūsiškė pasąmonė ir patirtis nori jums kažką pasakyti.
9. Jūs turite vis mažiau draugų.
Imate jaustis vis prasčiau negatyviai nusiteikusių draugų kompanijoje. Tokių žmonių pagrindinė problema – jie retai patys suvokia savo pesimizmą, o pasisakyti apie tai draugams nejauku. Todėl jūs po truputį imate ignoruoti savo senus draugus.
10. Atrodo, kad žlunga visos jūsų svajonės.
Gal dabar jūs nesuvokiate, kad judate prie realybės, kuri bus geresnė už tą, apie kurią kadaise svajojote, ir kuri jums labiausiai tinka dabarties tikrovėje.
11. Pojūtis, kad jūsų paties mintys – tai jūsų baisiausi priešai.
Jūs pradedate suprasti, kad jūsų mintys iš tiesų formuoja jūsų patirtį. Tiesa, dažnai viskas vyksta nepriklausomai nuo jų iki tos akimirkos, kai mūsų kantrybė galutinai išsenka. Tada mes mėginame savo mintis kontroliuoti – ir kaip tik akimirką suvokiame, kad visada jas kontroliavome.
12. Netikrumas dėl to, kas iš tiesų esate.
Jūsų paskutinės iliuzijos dėl to, kas „privalote“ būti, išnyko. Jūs jaučiatės nebesaugus, nebeliko jokio tikrumo jausmo.
Jus ištiko būtinybė keistis. Kai viskas keičiasi į bloga, mes mes pykstame ir atsiribojame.
Kitais žodžiais tariant, jeigu jaučiate netikrumą bei neapibrėžtumą, tai veda jus į geresnę ateitį.
13. Supratimas, kad jūsų laukia dar ilgas kelias.
Jūs tai suvokiate, nes jau galite pasakyti, ko norite. Tai reiškia, kad pagaliau žinote, kur ir kuo geidžiate būti.
14. Žinojimas apie tai, ko norėtumėte nežinoti.
Tai supratimas apie tai, ką kitas žmogus jaučia, kad santykius ištiko neįveikiama krizė arba kad nebegalite toliau dirbti šiame darbe. Iracionalaus nerimo priežastis slypi pasąmoningai atsiskleidžiančiais pojūčiais, kurių sąmonė kol kas rimtai neanalizuoja dėl jų, regis, nelogiškumo.
15. Stiprus noras kalbėti už save.
Jūs imate pykti ant savęs dėl to, kad ilgai nesiėmėte jokių veiksmų, net nepasisakydavote, kai tuo metu kitų žmonių balsai skambėdavo jūsų galvoje. Ir tai reiškia, kad jūs pagaliau pasiryžote tų balsų nebeklausyti, o mylėti ir gerbti save.
16. Suvokimas, kad tik jūs pats esate atsakingas už jūsų gyvenimą ir jūsų laimę.
Tokia emocinė nepriklausomybė iš tiesų kelia siaubą, nes jeigu jūs buvote susipainiojęs, visa atsakomybė tenka jums.
Tačiau tokia savivoka – tai vienintelis būdas tapti išties laisvam. Ir tai neįkainojama vertybė.