22 gyvenimo taisyklės. Yra apie ką susimąstyti


Daugelio žmonių tikslas – sukurti idealius santykius, susirasti išsvajotą darbą, tapti laimingiems ir patenkintiems savo gyvenimu. Bet norint pasiekti bent vieną iš šių tikslų reikia nemenkai pasidarbuoti, būti kantriam ir atkakliam.

Vieni kuria stiprią šeimą, kiti renkasi karjerą bei profesinį augimą, treti leidžiasi į keliones ir nori pažinti pasaulį.

1. Laimė negali būti tikslas.

Nesigainiokite laimės. Ji nesusijusi nei su kitu žmogumi, nei su materialiais dalykais. Laimė yra jūsų viduje, ir jūs galite pasiekti šią būseną, kai išmoksite gauti iš savo gyvenimo malonumą. Jums tereikia tobulinti savo įgūdžius bei mąstyti apie savo tikslus ir pasiekimus, tai ir bus jūsiškis kelias į laimę.

2. Liaukitės buvę priklausomi nuo aplinkinių nuomonės.

Jeigu pasitikite patys savimi ir neabejojate, jog jūs – geras, protingas ir pagarbos vertas žmogus, jums niekuomet neprireiks kitų žmonių, kurie jus teistų ir vertintų.

3. Nelaukite ir neprašykite.

Jeigu tikrai norite ko nors pasiekti, nelaukite ir neprašykite kitų žmonių pritarimo ar leidimo. Pasistenkite viską kontroliuoti patys.

4. Nebūkite teoretikai.

Būkite brandus žmogus, kuris paverčia savo žinias veiksmais. Nebrandus žmogus dažnai turi žinių, bet nežino, kaip jas panaudoti, tad jam belieka kritikuoti kitus.

5. Gerai suplanuoti veiksmai – tai sėkmės garantija.

Įsitikinkite, jog planuojate veiksmus ir kuriate savo gyvenimą vadovaudamasis savo prioritetais. Tai ir yra laimė.

6. Nekaltinkite aplinkinių visomis nuodėmėmis.

Jūsų pikčiausias priešas – ne tas, kas sėdi pasaloje ir laukia, kada gi jūs paslysite. Jūsų pikčiausias priešas – jūs pats. Ir mūšis su šiuo priešu gali būti išties sunkus.

7. Jūs ne doleris, kad visiems patiktumėte.

Jeigu stengsitės kiekvienam įtikti, galite iškart pasiruošti nesėkmei. Įtikti visiems neįmanoma ir nebūtina. Antraip ištisai jausitės nejaukiai ir būsite emociškai pervargę.

8. Apmokėkite sąskaitas.

Jeigu žmonės stengiasi priversti jus jaustis kaltu arba dėkingu už pagalbą, paklauskite jų, kiek kainuoja jų paslaugos. Atsiskaitykite ir atsisveikinkite.

9. Svajokite apie realius dalykus.

Jeigu mėgstate pafantazuoti, tuomet svajokite apie tai, ką galima įgyvendinti. Negaiškite savo laiko mąstydami apie nerealius planus ir tikslus.

10. Depresija – tai ne vien patamsiai.

Neužgniaužkite depresyvių nuotaikų. Depresija yra nemaloni ir sunki būsena. Bet ji suteikia galimybę pažvelgti į savo vidų. Sužinokite, kas jus verčia judėti pirmyn, o kas stabdo.

11. Bendraukite su priešais.

Kalbėtis su draugais, be abejo, labai malonu. Bet tik bendraudami su priešais jūs galite sužinoti apie save šį bei tą nauja. Todėl kartais naudingiau pasiklausyti priešų, o ne draugų.

12. Knyga – geriausias patarėjas.

Paskaityti gerą knygą visada apsimoka labiau negu pabendrauti su paviršutinišku žmogumi.

13. Leiskite laiką naudingai.

Nesikapstykite po svetimus gyvenimus, geriau sutelkite savo dėmesį į tai, kas naudinga jums, pavyzdžiui, į mokslą bei filosofiją.

14. Santykiai padeda augti.

Jeigu manote, kad santykiai, romantiniai arba dalykiniai, trukdo jums vystytis ir siekti savo sėkmės, įvertinkite juos dar sykį.

15. Nebijokite žmonių.

Jeigu bijote užkalbinti žmones, liaukitės apie tai net galvoję. Įsivaizduokite bent sekundę, kad žmogus gali būti jūsų atžvilgiu gerai nusiteikęs.

16. Apie moterišką logiką.

Vyriškos ir moteriškos logikos idėja iš esmės visai nelogiška. Žmogus yra arba protingas, arba ne.

17. Nebijokite vienatvės.

Jeigu jaučiatės vieniši, ypač nutrūkus romantiniams santykiams, nesibaiminkite. Vienatvė – tai jūsų dvasinės brandos dalis. Be to, būdami vieni jūs galite būti kur kas produktyvesni nei įprastai.

18. Dalinkitės savo laime.

Niekada nebūkite per daug egoistiški jausdamiesi laimingi. Kai dalijatės laime su savo draugais, laimės tik pagausėja. Juk tuomet matote, kaip džiaugiasi jūsų mylimi žmonės.

19. Jūsų niekas nestabdo.

Tiesiog kai kurie žmonės greitesni, o jūs gyvenate savo tempu.

20. Nekreipkite dėmesio į įžeidimus ir kritiką.

Tą dieną, kai jūs pasieksite savo tikslą, niekas nebus svarbu.

21. Mokėkite pagirti save.

Tas, kas nemoka pagirti savęs, būtinai kritikuoja visus aplinkinius. Net tada, kai iš tiesų neturi ką pasakyti.

22. Mokykitės gyventi sau.

Kol jūs stengsitės ką nors įrodyti aplinkiniams, jūs gyvensite dėl jų, o ne sau.