„Žinokite, kad sunkiausiais momentais Visata būtinai jums padės“ – 33 optimizmo filosofijos pamokos


1. Laimė – viduje. Per daug laiko sugaištame ieškodami išorinio pritarimo ir paguodos. Bet galiausiai visada paaiškėja, kad ne ten ieškome. Pažvelkite į vidų.

2. Būkite dėkingi už viską. Už gerą, už blogą, už siaubingą. Gyvenimas savaime yra neįkainojama dovana, o malonumas ir skausmas – mūsų kelio dalis.

3. Pakeiskite požiūrį, ir jūsų gyvenimas pasikeis. Kai jaučiate baimę, pyktį, nusivylimą, tiesiog kitaip pažvelkite į situaciją.

4. Neįmanoma padaryti visų laimingų ir likti ištikimam sau. Bet visgi geriau surizikuoti ir likti nesuprastam, negu būti mylimam, bet apsimetinėti tuo, kuo iš tikrųjų nesi.

5. Pasaulis aplinkui – tai veidrodis. Tai, ką mylime kituose, yra atspindys to, ką mylime savyje. Tai, kas kituose mus nuvilia, – indikatorius, į ką reikėtų atkreipti dėmesį savyje.

6. Kiekvienas žmogus mūsų gyvenime atsiranda turėdamas tikslą. Tik mes patys sprendžiame, ar mokytis iš pamokų, kurias jis mums duoda, ar ne. Kuo blogesnis jo vaidmuo mūsų gyvenime, tuo vertingesnė pamoka.

7. Tikėkite. Tiesiog žinokite, kad sunkiausiais momentais Visata būtinai jums padės ir viskas bus gerai.

8. Neimkite visko į širdį. Kitų žmonių poelgiai – tai jų asmeninio gyvenimo įvykių atvaizdas. Dažniausiai tai neturi nieko bendra su jumis.

Advertisements

9. Gamta gydo. Pasivaikščiojimas gryname ore ir gražūs peizažai stebuklingai pašalina iš galvos nereikalingas mintis, grąžina į gyvenimą ir pagerina nuotaiką.

10. Įsižeidę žmonės žeidžia kitus. Ir vis tiek mylėkite juos. Nors niekas nedraudžia mylėti jų per atstumą.

11. Kad išgytumėte, turite tai pajusti. Susitikite su savo baimėmis ir silpnybėmis ir nukreipkite į jas šviesos spindulį, nes vienintelis būdas jų atsikratyti – per jas pereiti. Žiūrėti tiesai į akis yra skaudu. Bet prisiekiu – tikrai verta.

12. Perfekcionizmas – tai iliuzija. Skaudžiausia. Atsipalaiduokite, siekite tobulumo, bet leiskite sau klysti ir būti laimingam, nepriklausomai nuo rezultato.

13. Plėskite akiratį. Nesikoncentruokite tik į savo tikslus ir norus. Rizikuojate nepamatyti viso gyvenimo grožio ir jus supančių žmonių. Pasaulis nuostabus, kai žengiate juo plačiai atmerktomis akimis.

14. Švęskite savo pergales. Mėgaukitės kiekviena, netgi mažiausia sėkme.

15. Mokėkite atleisti. Pirmiausia to reikia jums, o ne tiems, kurie jus nuskriaudė. Atleisdami atrandate užtarnautą ramybę ir taiką. Atleiskite greitai ir lengvai.

16. Visi esame apdovanoti neįtikėtina intuicija. Jeigu sustosite, sustingsite ir įsiklausysite, išgirsite savo vidinės išminties balsą. Klausykitės tylaus širdies šnabždesio – ji žino kelią.

Advertisements

17. Tegul jūsų siela dainuoja! Būkite tikri – Žemėje nėra kito tokio žmogaus kaip jūs. Būkite nuoširdus judėdamas savo tikslų link, gyvenkite ir giliai kvėpuokite.

18. Visi esame kūrėjai. Iš tikrųjų! Užsispyrus, susikoncentravus ir turint atkaklumo, viskas pasiekiama. Prisiminkite tai.

19. Būkite su žmonėmis, kurie jus myli ir palaiko. Ir patys juos mylėkite bei palaikykite. Gyvenimas per trumpas kažkam mažesniam.

20. Šokite gyvenimo šokį. Jeigu turite didžiulę svajonę, aistringai jos siekite. Bet švelniai ir išlaikydami atstumą, kad išliktumėte gana lankstūs ir judrūs, prisitaikydami prie besikeičiančio gyvenimo ritmo.

21. Kuo daugiau duodi, tuo daugiau gauni. Dalinkitės išmintimi, meile, talentu. Dalinkitės lengvai. Ir pamatysite, kiek daug nuostabių dalykų jums sugrįžta.

22. Svarbiausia – galutinai savęs neišdalinti. Nes jeigu ištuštės vidinė taurė, nebeturėsite ką atiduoti. Svarbu – išlaikyti balansą.

23. Sakykite „taip!“ viskam, kas uždega jūsų akis. Užtikrintai sakykite „ne“ viskam, kas jūsų nedomina arba kam neturite laiko. Laikas – vertingiausias resursas, kuris niekada neatsinaujina. Naudokitės juo protingai.

24. Kartais peraugame draugystę. Tai nereiškia, kad mes arba draugai yra blogi. Tiesiog mūsų keliai išsiskiria. Išsaugokite juos širdyje, bet jeigu jie pradeda jus skriausti ar bando sulaikyti, vadinasi, atėjo laikas nustatyti distanciją ir paleisti draugystę.

Advertisements

25. Nugalėti savo baimę – geriausias dalykas, kurį galite dėl savęs padaryti. Taip įrodysite sau, kad galite bet ką. Tai – pasitikėjimo savimi generatorius.

26. Mūsų kūnas – tai transportas, kuris mus veža pas mūsų svajonę. Jeigu norite jaustis žvalūs ir energingi, mylėkite ir rūpinkitės juo. Bet nesustokite. Išorė – subjektyvus dalykas ir bėgant metams vienaip ar kitaip pakinta. Svarbiausia – patogiai ir komfortiškai jaustis savo pačių kūne.

27. Kuo dažniau pasakykite ir parodykite artimiesiems, kaip juos mylite. To niekada nebus per daug. Jūsų laikas, buvimas šalia, meilė ir nuoširdus rūpestis – geriausia dovana.

28. Gyvenkite šia diena. Tai viskas, ką dabar turime. Mokykitės iš praeities klaidų ir mėgaukitės maloniais prisiminimais, bet neprisiriškite prie jų ir neleiskite jiems jus persekioti. Svajokite apie ateitį, bet be fanatizmo ir apsėdimo. Mylėkite dabartį.

29. Gyvenimas – tai pakilimų ir nuosmukių virtinė. Kad atvertume visą savo potencialą, reikia ir vieno, ir kito. Tiesiog laikykitės stipriau ir mėgaukitės kelione.

30. Mes visi – viena didelė šeima. Niekas iš mūsų nėra geresnis ar blogesnis už kitus. Tiesiog kažkuriame gyvenimo etape žinome, ką daryti. Kitą kartą tai bus kas nors kitas.

31. Kiekvieną dieną būkite dėkingi už viską, ką turite. Taip sukursite erdvę dar geresniems dalykams ir įvykiams, pritrauksite džiaugsmą, meilę, sveikatą ir klestėjimą.

Advertisements

32. Jūsų laimės suvokimas skiriasi nuo kitų žmonių suvokimo. Tas, kuris veikia su jumis, nebūtinai veiks ir su kitais. Nesate pasaulio teisėjas, kad galėtumėte teisti kiekvieną žmogų už priimamus gyvenimo sprendimus. Kaip sakoma viename garsiame Biblijos postulate: „Neteiskite ir nebūsite teisiami.“

33. Esate pat sau guru. Didžiąją gyvenimo dalį mus moko, ką daryti, ką galvoti, kas yra gerai ir kaip tapti sėkmingam. Bet nereikėtų viskuo aklai tikėti. Patys galvokite. Vos tik pradėsite pasitikėti savo intuicija, pasijusite be galo laimingi.