5 būdai, kaip pakeisti požiūrį į save, jeigu jus nuolat išnaudoja


Mes visi kažką atiduodame ir gauname. Ir tai normalu, kol išlieka protingos ribos. Kai įvyksta nelygiaverčiai mainai, tai išsekina.

Štai ką reikia daryti:

1. Atsikratyti kaltės jausmo

Norėdami pasiekti savo tikslų, manipuliatoriai neretai vaidina įsižeidusius ir nusivylusius. Jaučiatės kaltas. Pagaliau stengiatės užglaistyti savo poelgius ir esate pasiruošęs įvykdyti visus prašymus ir sąlygas.

Ką daryti? Jeigu iš tiesų esate kaltas, išanalizuokite: kokios konkrečiai buvo jūsų elgesio pasekmės? Ir pašalinkite tik jas.

2. Netikėti komplimentais

Iš pradžių jumis žavisi: „Jūs toks komunikabilus! Jūs labai laisvai bendraujate. O koks puikus jūsų darbas! Greičiausiai nemažai uždirbate. Ir mašiną vairuojate?“

Advertisements

Vėliau atsiranda užduočių sąrašas: supažindinti su tuo žmogumi, paskolinti pinigų ir nuolat pavėžėti iki namų.

Ką daryti? Dovanoti komplimentą ar ne – tai savarankiškas žmogaus sprendimas. Juk neprašėte girti. Tad neskubėkite sutikti ir žadėti kažko, dėl ko vėliau gailėsitės. Padėkokite už gerus žodžius, o įžūlius prašymus iš karto atmeskite.

3. Nebijoti įvardyti kainos

Jeigu esate savo srities profesionalas (rašote tekstus arba darote masažą) arba turite įdomų hobį (gaminate puokštes, mezgate šalikus), būtinai atsiras norinčiųjų gauti jūsų darbo rezultatus kaip dovaną. Jeigu jums sunku jiems atsakyti, rizikuojate tapti nemokamu meistru.

Ką daryti? Atsakykite, kad bet koks darbas turi būti mokamas, išaiškinkite savo nustatytos kainos pagrindus.

Advertisements

4. Išeikite, jeigu sprendimas priimtas

Tokia situacija kartais nutinka romantiškuose santykiuose. Jis / ji jus ignoruoja arba nuolatos įžeidinėja. Bet vos tik nusprendžiate išeiti, jus visomis išgalėmis bando susigrąžinti. Tai, žinoma, glosto jūsų savimeilę. Jaučiatės reikalingas, padėties šeimininkas. Ir šis saviapgaulės ratas niekada nesibaigia.

Ką daryti? Iš tikrųjų nesate padėties šeimininkas. Greičiausiai esate pakliuvęs į manipuliatoriaus spąstus. Aprašykite šių santykių pliusus ir minusus. Ar jus netenkinančių momentų daugiau? Išeikite.

5. Palyginti prašymų apimtis

Į jus kreipiasi dėl sandorio „paslauga už paslaugą“. Jūs sutinkate. Jums iš tikrųjų padeda, bet nereikšmingoje veikloje. Tačiau mainais nori kažko gerokai didesnio.

Ką daryti? Prieš sutikdami, išsiaiškinkite, kokiomis būtent paslaugomis turėsite apsikeisti ir kruopščiai palyginkite tikrąsias jų apimtis.