5 moksliškai pagrįstos priežastys gyventi prie jūros, bent jau senatvėje


Be to, mokslininkai kalba apie mažiausiai penkias priežastis, kodėl jums ne tik būtina ilsėtis paplūdimyje, bet ir verta jame gyventi.

Vanduo greitai sugrąžina žmogui jo natūralią būseną

Žmogus yra susijęs su vandeniu nuo pat savo gyvenimo pradžios. Jis sudaro 75 proc. mūsų kūno, smegenis – 65 proc., o kaulus – 31 proc.

Todėl žmogaus smegenys labai teigiamai reaguoja į galimybę pabūti vandenyje. Žmogaus biologinis ryšys su vandeniu išprovokuoja smegenyse momentinę reakciją kaskart, kai mes įbrendame į vandenį.

Plaukimas – puikus ir ko gero efektyviausias būdas „perkrauti baterijas“. Pats geriausias atpalaiduojantis plaukiojimas – buvimas jūros vandenyje.

Pajūryje žmogus jaučiasi maksimaliai ramus

Tyrimai parodė, kad kai žmogus žiūri į gamtą, jo galvoje pradeda dirbti tos smegenų sritys, kurios yra atsakingos už emocinį stabilumą. Svarbu pridurti, kad net fotografijos, kurias padarėte atostogaudami, pasižymi raminamuoju poveikiu.

Dar vienas eksperimentas naudojant magnetinio rezonanso tomografiją parodė, kad pakrančių peizažai gerokai efektyviau atpalaiduoja žmogų negu kas nors kitas.

Paplūdimys žmogui yra kur kas naudingesnis nei kultūra

Raminamąjį poveikį žmogaus smegenims turi ne tik peizažų stebėjimas, bet ir tapyba. Bet 2011 metais buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 22 000 respondentų. Pasirodo, žmonės, gyvenantys šalia vandens telkinių, jautėsi 5,2 proc. laimingesni. O jūra – pats geriausias antidepresantas.

Vanduo turi jauninamąjį poveikį smegenims

Šiais laikais esant visuotiniam susidomėjimui internetu ir socialiniais tinklais, mūsų smegenims kaip niekad reikia poilsio. Pats efektyviausias būdas „persikrauti“ – stebėti judantį vandenį. Pirmą kartą tai buvo įrodyta tyrimu, atliktu 1995 metais.

Pirmiausia ekspertai sugebėjo įrodyti, kad studentų, kurie gyveno būste su vaizdu į parką, kognityvinių testų rezultatai buvo gerokai aukštesni nei kitų. Be to, geriausiai testus sprendė tie, kurie nuolat žiūrėjo į jūrą, ežerą arba upę, o ne į mišką.

Raminamasis mėlynos spalvos poveikis

Daugelio pasaulio žmonių mėgstamiausia spalva yra mėlyna. Ją mėgsta 35 procentai moterų ir 42 procentai vyrų. Ekspertai visiškai tuo nesistebi, juk dangaus ir vandens atspalviai maloniausi žmogui, jie jį nuramina. Mėlyna spalva – tai teigiamo emocinio atgarsio užtikrinimas.

Stebint mėlyną spalvą, smegenyse paleidžiamas susijaudinimo mechanizmas, kuris susijęs su neurotransmiterių, sukeliančių euforijos, džiaugsmo ir susižavėjimo pojūtį, aktyvavimu. Būtent dėl šios priežasties mėlyna spalva pasižymi stipriu terapiniu poveikiu, susijusiu su dofamino išskyrimu. Be to, mėlyna spalva suteikia žvalumo, padeda žmogui jausti mažesnį nuovargį.