Tai susiję su netinkamu sutuoktinių požiūriu į bendrų finansų valdymą. Kad būtų išvengta konfliktų, būtina žinoti, dėl kokių klaidų kyla panašių ginčų.
1. Įprotis neaptarinėti finansinių klausimų
Susituokusioms poroms ginčų dėl pinigų kyla dažniau nei dėl kokių nors kitų priežasčių. Poros mažiau konfliktuoja dėl prieštaringų sekso klausimų, laisvalaikio praleidimo būdų, pareigų namuose pasiskirstymo, bet pinigai figūruoja skandaluose 70 proc. atvejų iš 100.
Jei sutuoktiniai turėtų įprotį aptarinėti santaupas, išlaidas ir planus, ginčų būtų kur kas mažiau, mano specialistai. Kalbėkite apie pinigus atvirai, ir tai apsaugos jus nuo nesusipratimų bei ginčų.
2. Pinigų asmeniniams poreikiams neturėjimas
Gerai, kai porų biudžetas yra bendras, kurį kartu planuoja, tvarko išlaidų apskaitą ir atvirai dalijasi vienas su kitu informacija apie išlaidas. Atsakomybė dėl pinigų vienija partnerius santuokoje ir stiprina šeimą.
Bet kalbant apie asmeninius kiekvieno sutuoktinio poreikius, gali kilti nesutarimų dėl vienų ar kitų išlaidų, todėl svarbu, kad, be bendro biudžeto, vyras ir žmona turėtų atskiras sumas individualioms išlaidoms.
3. Sąnaudų monopolizavimas
Šeimose, kuriose už pinigus atsakingas tik vienas iš sutuoktinių, dažnai kyla konfliktų ir nesusipratimų. Neturi reikšmės, kas daugiau uždirba, o kas – mažiau. Dalintis atsakomybę dėl bendrų pinigų turi abu partneriai. Kad išvengtumėte ginčų dėl pinigų, priimkite sprendimą kartu, iš anksto aptarę visas išlaidas.
4. Vieno ir kito paslaptys
Dar iki santuokos sutuoktiniams verta aptarti požiūrį į šeimos biudžetą. Jei yra akivaizdžių šio klausimo skirtingų pozicijų, būtina rasti kompromisą, kad ateityje nekiltų problemų. Slėpti savo finansinius reikalus nuo antrosios pusės – bloga idėja. Jei jūs – šeima, sprendimas paimti kreditą ar įsigyti didelių pirkinių lizingu neturėtų būti slepiamas.
5. Chaotiškos išlaidos
Išlaidos neturėtų būti chaotiškos. Šeimoje turėtų būti parengtas finansinis planas ir dėl mažų, ir dėl didelių pirkinių. Nepamirškite neplanuotų išlaidų ir nelieskite rezervinio fondo.
Pagrindinė paslaptis, kaip išvengti šeimoje konfliktų dėl finansų, tai nelįsti į skolas ir gyventi pagal galimybes.
Atminkite, kad kuo daugiau turite skolinių įsipareigojimų, tuo mažesnis pasitenkinimas vedybiniu gyvenimu.