5 priežastys, kodėl jums reikia atostogų, nesvarbu, kaip užimti esate


Iš tikrųjų kartais mums labai sunku paprašyti net paprasčiausio laisvadienio, o apie savaitę baisu net užsiminti. Dėl to mes ir toliau ištisus metus diena iš dienos einame į darbą.

Trumpai tariant, anokia paslaptis, kad dauguma atsakingų biuro darbuotojų neišnaudoja pagal įstatymą jiems priklausančių atostogų dienų!

Atostogų ir laisvadienių nebuvimas ne tik nesuteiks jums daugiau sveikatos ar laimės. Dėl to jūs taip pat netapsite geresnis ir labiau atsidavęs. Štai penkios priežastys, kodėl jums būtinai reikia atostogų. Arba bent jau reguliarių išeiginių.

1. Stresas greitai pavers biurą kalėjimu

Įsibėgėjus įtemptai darbo dienai ir nuolat augančio spaudimo sąlygomis labai sunku pažvelgti į pasaulį aiškiu ir racionaliu žvilgsniu. Pasiimkite vieną laisvą dieną (pavyzdžiui, trečiadienį) ir galbūt apgalvosite savo vaidmenį darbe ir gyvenime. Kad ir ką sakytų kiti, teisingo darbo ir gyvenimo balanso paieška – tai vienintelė galimybė išlikti susitvardžiusiam, nepaleisti lėtos streso sukeltos mirties proceso ir nekentėti nuo išsekimo.

2. Jūsų koncentracija darbe smarkiai pagerės

Kiekvienos atostogos (netgi penkių dienų trukmės) pagerins jūsų efektyvumą ir sugebėjimą koncentruotis į darbą. Paprastai efektas juntamas net kelis mėnesius.

Jeigu rasite laiko pailsėti nuo kasdienio streso, tai prie darbų grįšite labiau pasitikėdami savimi ir pasirengę atremti naujus darbo ir gyvenimo iššūkius. Poilsis ir nieko neveikimas – tai kaip siurblys jūsų galvai.

3. Gausite daugiau malonumo iš darbo

Savo darbuotojų asmeninį gyvenimą ir laiką galintis gerbti darbdavys taip parodo, kad juos vertina ir brangina. Pavyzdžiui, Richardas Bransonas savo darbuotojams leido imti tiek atostogų dienų, kiek jie patys nori. Jeigu kažkas nori savaitę praleisti paplūdimyje, gali tiesiog pranešti apie tai savo vadovui. Verslininkas tiki, kad darbuotojų noras dirbti komandoje ir jų motyvacija turi geresnį poveikį darbo rezultatams negu griežta disciplina.

4. Prisiminkite, kad su šeima praleistas laikas yra labai svarbus

Bendravimas su žmona ir vaikais po sunkios darbo dienos gali atrodyti kaip sunki prievolė. Tačiau laikas, kurį galite skirti bet kam kitam, o ne rutininiam darbui, – tai galimybė suklijuoti save, atsipalaiduoti, elgtis kaip visaverčiam šeimos nariui. Atostogos padės jums suvokti faktą, kad šeima – tai malonumas, kuriuo reikia mėgautis, o ne dar viena prievolė.

5. Pagerės jūsų sveikata

Atostogos iš tikrųjų gerai veikia jūsų fizinę sveikatą, nors kartais ir atrodo, kad savaitinės išgertuvės jūsų organizmui labiau pakenkė, o ne suteikė naudos. Svarbiausia, kaip atostogų metu pasikeičia požiūris į gyvenimą.

The „New York Times“ neseniai pranešė, kad žmonės, kurie atostogauja vos kartą per dvejus metus, greičiausiai kenčia nuo lėtinės depresijos arba emocinio perdegimo sindromo. Žmonės, kurie neišnaudoja visų savo atostogų dienų, 21 procentu labiau rizikuoja mirti anksčiau laiko ir 32 procentais – mirti nuo širdies smūgio.

Turite mokytis patys sau padėti. Kuo daugiau laimės, sveikatos ir džiaugsmo bus jūsų gyvenime už biuro ribų, tuo daugiau pinigų galėsite uždirbti darbo vietoje.