„Kariauti dėl taikos – tai kaip mylėtis dėl nekaltybės“ – 12 taiklių citatų iš Džordžo Karlino.


Džordžas Karlinas (George Carlin) (1937-2008) buvo amerikiečių stand-up komikas, garsėjantis neįtikėtinai ciniškais pasisakymais, kurie paliesdavo net „neliečiamiausius“ gyvenimo aspektus: religiją, šeimą, politiką, aplinkosaugą ir kt. Ne visiems patiko jo juokai, tačiau negalima nepripažinti: jie visada pataikydavo tiesiai į dešimtuką, todėl Karlino šou lankėsi milijonai žmonių, mokančių pasijuokti iš savęs.

***

Ar žinote, kaip aš apibūdinu ekonomines ir socialines klases šioje šalyje [JAV]? Aukštesnioji klasė laiko visus pinigus, nemoka nei cento mokesčių. Vidurinioji klasė moka visus mokesčius, atlieka visus darbus. O vargšai čia… na, jie čia tik tam, kad keltų siaubą viduriniajai klasei. Kad ji ir toliau ateitų į darbą.

***

Pažvelkite kokiame pasaulyje mes gyvename. Tiksliau, kuo mes šį pasaulį paverčiame. Kertame miškus, nusausiname upes ir ežerus, išpumpuojame naftą, statome gamyklas ir fabrikus, atomines elektrines… „Žmogus – tobuliausias Dievo kūrinys“?! Bet kokia žiurkė mūsų sąvartynuose yra tobulesnė už mus. Ji neturi noro susinaikinti, ji gyvena harmonijoje su išoriniu pasauliu, kad ir kokiose sąlygose atsidurtų. O mes? Planetos kūno opa. Parazitai, kuriais jau seniai reikėtų atsikratyti.

***

Namai – tai vieta, kur guli mūsų šlamštas tuo metu, kol esame ne namuose, kad galėtume įsigyti dar daugiau šlamšto.

***

Mes per daug kalbame, per mažai mylime ir per dažnai nekenčiame. Mes žinome, kaip sutvarkyti ir aprūpinti savo pragyvenimą, bet nežinome, kaip sutvarkyti savo gyvenimą. Mes pridėjome metų prie gyvenimo, bet ne gyvenimo prie metų. Nukeliavome iki mėnulio ir atgal, bet negalime pereiti gatvės ir susipažinti su savo naujuoju kaimynu. Mes užkariavome kosmosą, bet ne savo vidinį pasaulį.

***

Karas – tai turtingųjų būdas ginti savo interesus, siunčiant į mirtį viduriniosios ir žemiausiosios klasės vaikus.

***

Neseniai supratau, kam skirtas elektroninis paštas – bendrauti su tais, su kuriais bendrauti nenori.

***

Štai dar kai kas, ko nesuprantu: motyvacinės kasetės, motyvacinės knygos. Kas tai yra? Kodėl visiems staiga prireikė papildomos motyvacijos? Juk viskas paprasta. Tu to arba nori, arba nenori, kur problema? Be to, jei turėjote pakankamai motyvacijos nueiti į parduotuvę ir nusipirkti šią knygą, galbūt jau esate pakankamai motyvuotas ir knygos jums nebereikia? Padėkite ją į vietą, pasakykite pardavėjui: „Eik po velnių, aš ir taip motyvuotas!“ ir eikite namo.

***

Kas trečias planetos gyventojas kenčia nuo kokios nors psichikos ligos. Pagalvokite apie savo du geriausius draugus. Jei jiems viskas gerai, tai tikriausiai esate jūs.

***

Susimąstykite, koks kvailas yra statistinis žmogus, ir tada mintyse apskaičiuokite, kad pusė jų yra dar kvailesni.

***

Tikrasis mūsų kartos pomėgis yra verkšlenimas ir kvailas kalbėjimas apie nieką. Nevykę santykiai, problemos su mokslais, asilas viršininkas. Visa tai yra visiška nesąmonė. Jei tau niekas nesigauna, tai yra tik vienas asilas – ir tai esi tu. Ir labai nustebsi, jei sužinosi, kiek daug gali pakeisti vien atplėšęs užpakalį nuo sofos.

***

Kariauti dėl taikos – tai kaip mylėtis dėl nekaltybės.

***

Niekada negalėjau suprasti pasididžiavimo jog priklausai tam tikrai tautai. Man atrodo, didžiuotis reikia tuo, ko pats pasiekei, o ne tuo, kas nutiko atsitiktinai. Būti airiu – ne įgūdis, o sušiktas atsitiktinumas. Juk nesakysi: „Didžiuojuosi, kad gimiau gegužės 16 dieną“ arba „Didžiuojuosi, kad turiu tikimybę susirgti storosios žarnos vėžiu“. Tai kokio velnio tu didžiuojiesi, kad esi amerikietis, airis ar dar kas nors?