„Kiekviena mintis yra tiek stipri, kiek stiprus dėmesys, kurį jai skiri“


Jamaikietis Anthony Paul Moo-Young milijonams žmonių visame pasaulyje pažįstamas kitu vardu. Jis žinomas kaip Mudžis (Mooji), Advaito meistras, išmintingas dvasinis mokytojas. Mudžis kalba apie gana paprastus dalykus taip paprastai ir taip aiškiai, kad atrodo, jog šios mintys gimė kartu su mumis.

1. Klausydamas savo širdies, pradėsi judėti tinkama kryptimi, niekada net nesusimąstydamas apie tai, ar ji teisinga, ar ne.

2. Gyvenimas tau nieko neskolingas. Jei tu su tuo sutinki, tuomet būsi dėkingas už viską. Kuo nusipelnei 30 metų deguonies prisotinto oro? Ką padarei, kad turėtum širdį, kuri plaktų net tada, kai miegi? Ką padarei, kad apskritai ko nors nusipelnytum? O ir kas tu esi? Jei giliai apie tai susimąstysi, nebekentėsi, užuot pradėsi vertinti gyvenimą visose jo apraiškose.

3. Kiekviena mintis yra tiek stipri, kiek stiprus dėmesys, kurį jai skiri. Kas benutiktų, tai paprasčiausiai tai, kam skyrei savo dėmesį.

4. Santykiai nėra tai, ką reikia saugoti bet kokia kaina, santykiais reikia mėgautis. Per daug pastangų sukuria įtampą. Kuomet esi tuščias, kuomet esi laisvas nuo santykių poreikio, tau nereikia pritarimo, tau net nereikia būti mylimam. Visi nori būti šalia tavęs, kai esi laisvas nuo pastangų!

Advertisements

5. Niekas nenori, kad būtum laisvas, net ir tie, kurie tave myli. Nes išsilaisvinęs, tapsi nenuspėjamas.

6. Didžios asmenybės neegzistuoja. Aleksandras Makedonietis yra tik mitas. Kur jo didybė dabar? Nesutikau nė vieno, kuris savo širdyje saugotų Aleksandro Didžiojo atminimą. Užtai buvo vienas žmogus, kuris jojo asilu ir kurio neįmanoma pamiršti net ir po tūkstančių metų. Turi suprasti, koks skirtumas tarp šių dviejų.

7. Jei tavęs nedomina tam tikra mintis, vadinasi ji tau neturi įtakos. Tau net nereikia jo atsikratyti. Ji paprasčiausiai neegzistuoja.

8. Pasaulis ne toks, kokiu jį įsivaizduoji. Tačiau pasaulis tau pateikia save tiksliai tokiu, kokiu jį laikai esant. Tokia yra tikėjimo galia.

9. Atrask ramybę, kurios palaikymui nereikia jokios praktikos, nes ramybė, kuri atsirado per tam tikrą praktiką, subyrės nuo pirmojo streso tavo gyvenime.

10. Nesijaudink dėl savęs. Iš tikrųjų, Visata tave per daug brangina, kad prapultum veltui.