Aktorius Alenas Delonas: „Išeinu iš gyvenimo nesigailėdamas…“


2018 m. sausio 11 d. prancūzų žurnale „Paris Match“ pasirodžiusiame interviu 82 metų aktorius Alenas Delonas (Alain Delon) apibendrina savo gyvenimą ir karjerą. Su aktoriumi bendravusi buvusi buvusio prezidento bendražygė Valerie Trierveiler ši susitikimą pavadino „Aš, Delonas: mano gyvenimo interviu“.

Interviu buvo išspausdintas specialiame numeryje, skirtame didžiojo aktoriaus karjeros 60-mečiui. Prisimindamas savo gyvenimą, draugus ir šeimą, Delonas aiškina savo šiandienės realybės atmetimą: „Gyvenimas man nieko daugiau neatneša. Aš jau viską mačiau, viską patyriau. Bet svarbiausia, aš nekenčiu šios epochos, man nuo jos bloga“.

„Nekenčiu šių žmonių. Viskas yra netikra, viskas yra padirbta. Nebeliko pagarbos, niekas nebesilaiko žodžio. Svarbu tik pinigai. Kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro girdime tik apie nusikaltimus. Žinau, kad šį pasaulį paliksiu nesigailėdamas“, – sako aktorius.

Delonas pasidalina apie nesėkmes asmeniniame gyvenime, apie sudėtingus santykius su šeima. Apie moteris, kurias mylėjo, apie draugus, kurių jau nebėra gyvų. Jis prisipažįsta, kad šunys jo gyvenime turi ypatingą reikšmę. Paryžiaus priemiestyje esančiame jo sode palaidota apie penkiasdešimt jo keturkojų draugų, būtent šalia jų nori būti palaidotas ir jis.

Į klausimą apie moterį jo dabartiniame gyvenime Delonas atsako, kad „tos tikrosios“ dar nerado. „Nepasakyčiau, kad neturiu kandidačių. Turiu jų keliolika, bet nėra nė vienos, su kuria norėčiau nugyventi visą gyvenimą. (…) Galėčiau vesti moterį tik tada, jei ji būtų pasirengusi mane lydėti iki mano dienų pabaigos“, – aiškina Delonas.


Aktoriaus karjera toli gražu nepasibaigus: interviu jis dalijasi naujausiu filmu, režisuotu Patriso Lekonte (Patrice Leconte), kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Alenas Delonas ir Žiuliet Binoš (Juliette Binoche). Tačiau filmavimas vis atidedamas. Delonas taip pat sako, kad norėtų grįžti į teatro sceną.

Paskutinis filmas „Asteriksas ir Olimpinės žaidynės“, kuriame Alenas Delonas atliko Cezario vaidmenį, buvo išleistas 2008 metais. Teatre jis paskutinį kartą vaidino 2013 metais, kartu su savo dukra Anuška Delon. Spektaklyje jis taip pat vaidino jos tėvą.

„Esu artistas, bet ne aktorius, nebaigiau vaidybos akademijos“, – kalbėdamas apie savo profesiją, primena Delonas. „Nieko dėl to nedariau. Būdamas 14 mečiau mokyklą ir įstojau į armiją“. Esu iš tokių artistų, kokie buvo Žanas Gabinas, Lino Ventura ar Bertas Lankasteris – stiprios asmenybės, kurios filmuodavosi kine. Ir be perdėto kuklumo galiu pasakyti, kad šią profesiją įvaldžiau“.

„Apie tokią karjerą niekada nesvajojau, ji gavosi savaime, – sako Alenas Delonas, – Negimiau, kad tapčiau Alenu Delonu. Jau seniai turėjau numirti. Bet tai vadinama likimu“.